Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 6:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Michale, právě proto, aby nasál nějaké povědomí a měl od koho, jsem mu psal, aby:
jednak prostudoval nějaké stránky - viz Kolman, veka1 apod., mimochodem vím, že přes SZ nějaké informace dostal, druhak, aby si do profilu napsal, odkud je, aby se mu případně ozval někdo z okolí s nabídkou pomoci. Teď už z vlákna vím, že je z Liberce, ale nikdo to už nikdy nebude v nějakém textu hledat, osobně bych také nenabízel pomoc někomu, o kom nevím odkud je, aby pak jeden z nás jezdil přes půlku republiky.
A za třetí jsem mu doporučil, aby si našel modelářský plac a tam si našel pomoc. Modeláři většinou nebývají neochotní a pomoc začátečníkovi poskytnou. Kromě vedení kroužku se na mě už dříve obrátil jeden kolega a když něco potřebuje, ozve se, pokud vím, zodpovím.
Žádný učený z nebe nespadl, jen s blbcema jakoby furt jen bombardoval (ten dovětek není myšlen na dotazujícího se kolegu). Půl hodiny "keců" na place s otevřenýma očima mu dá mnohem víc, než čtení deseti vláken, každé o deseti stránkách, tady.
A pokud bojuje s penězi, tak je otázkou, zda vyjde levněji koupit set včetně soupravy a za dva roky kupovat novou a všechno měnit, nebo dnes vypláznout o pětikilo víc a pak jen vyměnit vysílačku. Navíc se podívej, jak jsou setovky (ne)prodejné, s nějakou jen "trochu" lepší už tak velký problém mít nebude. A může si také nechat třeba na cesty o dovolené. To, že jsem napsal Hitec, ber jen jako příklad. Může koupit třeba Turnigy (ovšem pokud neví, jak skládat mixy, tak bych ji nedoporučoval, v jiných už má základní mixy přednastavené, jen je navolí), ale třeba FLYSKY IS 6 a další. To samé je o módech. Teď už musí on projevit iniciativu a zvednout pr...zadek a někam zajít na rozumy. U televize se nic z toho, co potřebuje, nedoví.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 9:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
To Roman 611
v lbc můžeš se zkusit zeptat tady
.https://bastl1.rss.tul.cz/obsah/o-nas


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
...a pak že nerostou. Romane 611, pokud nemáš uvedenou svou oblast, tak se nikdo další neozve, neví kam. A příště to zase nebude vědět a hledat jehlu v kupce sena nikdo nebude. Zařiď se sám.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 10:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Citace:
P.S. Beta s Hitec Lite je všude, kde jsem se díval nedostupná a Pelikán už jí nabízí jen bez Tx, Rx, barerií a nabíječe za 2.990,-Kč. Těch začátečnických modelů tohoto typu a za podobný peníz v kompletu není zas až takový výběr.
Tak mě se podařilo najít hned 14 prodejen komplet setu s CADETEM od cca 3500Kč- 4000Kč ...možná že jsem hledal špatně :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 12:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 17
Bydliště: Liberec
STROHUR píše:
To Roman 611
v lbc můžeš se zkusit zeptat tady
.https://bastl1.rss.tul.cz/obsah/o-nas


Moc děkuji, mrknu na to a nejspíš se i ozvu =)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 12:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 17
Bydliště: Liberec
DAF píše:
...a pak že nerostou. Romane 611, pokud nemáš uvedenou svou oblast, tak se nikdo další neozve, neví kam. A příště to zase nebude vědět a hledat jehlu v kupce sena nikdo nebude. Zařiď se sám.


Děkuji za váš čas, v profilu jsem si už nastavil Liberec, tak se to snad zobrazuje. A právě dnes jedu do Mníšku- je tam mini letiště a nějaký letecký klub, tak se už těším jestli tam někoho potkám. Přece jen je krásně, tak snad dne budou mít otevřeno =D
A máte pravdu- hlavně pro mě je lepší se s někým sejít a nasát rozum takhle přímo, než sedět a hodiny pročítat věci kterým z půlky neporozumím..
A jinak jsem se ptal na tu Betu na facebooku a jeden mi napsal že vypadává signal, tak jsem zase nahlodaný jestli jít do toho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 13:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Výpadek signálu není o Betě jako takové, ale o vysílačce. Proto ta úvaha o nějakém lepším stroji (RC soupravě). Pokud si Betu pořídíš, určitě létá dobře. V minulosti jsem slyšel nářky, že nemá účinnou směrovku. Někdo to řešil přilepením destičky a kormidlo, ale údajně bez výrazného zlepšení. Já jsem udělal jednoduchou úpravu na stabilizátoru a chodí to slušně. Pokud bys chtěl, můžu přes SZ popsat, nebo jukni do vlákna EasyFly - okase pro začátečníky.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 19:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2016
Příspěvky: 59
Bydliště: Hradec Králové
dratek píše:
Tak mě se podařilo najít hned 14 prodejen komplet setu s CADETEM od cca 3500Kč- 4000Kč ...možná že jsem hledal špatně :roll:


dratku, ovšem já hledal set s vysílačem Lite na základě doporučení DAFa, že od Cadeta v budoucnu nic nepoužije... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 21:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Přečetl jsem pouze 1. stranu vlákna, ale pokud to ještě nepadlo, tak tohle:
https://www.peckamodel.cz/4st1480-k-bet ... gItaPD_BwE
už naučilo létat spoustu pilotů, ruku do ohně za to, že lepšího na naučení nic není.
S tím se nezradíš, zalítáš si a pak přesedláš na něco dalšího, podle toho kam tě to potáhne.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 21:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Reagoval jsem Michale z HK jen na tvůj údaj že ani Pelikán neprodává komplet sety což není pravda,abych se přiznal tak jsem za tu krátkou dobu cca 2-3 let nezaznamenal jiný set nežli s Cadetem. Tož tolik k mé reakci.O funkčnosti zmiňovaného Cadetu se raději nebudu zmiňovat abych nebyl ukamenován argumenty proč za nic nestojí,já jsem s ním plně spokojen,jen jednu dobu nebyly k sehnání přijímače V3 ale teď už by to neměl být problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: ned 02.06.2019 22:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 17
Bydliště: Liberec
Woita píše:
Přečetl jsem pouze 1. stranu vlákna, ale pokud to ještě nepadlo, tak tohle:
https://www.peckamodel.cz/4st1480-k-bet ... gItaPD_BwE
už naučilo létat spoustu pilotů, ruku do ohně za to, že lepšího na naučení nic není.
S tím se nezradíš, zalítáš si a pak přesedláš na něco dalšího, podle toho kam tě to potáhne.


Tohle mi postli už někteří a rozhodl jsem se že do něj určitě půjdu. A uvažoval jsem že ho koupím za těch 1839 a k tomu ovladač s přijímačem, ale nevím co dál bude chybět k tomu abych mohl lítat.
Vysílač s přijímačem jsem uvažoval tenhle:
https://www.rotorama.cz/rc/flysky-fs-i6x-10ch-x6b


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 5:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Bacha na to! Distributor to dodává v různých úrovních vybavenosti. Model v odkaze nemá skoro nic. Musíš to podrobně prostudovat. Tenhle (stejný) model https://www.peckamodel.cz/4st1480-a-bet ... a-nabijece je prakticky plně vybavený, je třeba dokoupit RC soupravu, baterku a nabíječku. O vysílačce jsme se bavili. Nabíječka je další kapitolou a je to na delší vyprávění.
Drátku, samozřejmě, že Cadet funguje a spousta lidí s ním létá. Ovšem je to vysílačka s možnostmi, jaké měl můj Laser 4 před 20 lety, resp. tohle uměly rádia už před 50 roky. Křidélka nejvýš na Y kabel, změna rozsahu chodu jen mechanicky na práce serva nebo kormidla, vůbec žádný mix (např křidélka x směrovka, teď nevím, jestli to má aspoň motýla a samokřídlo) a další vymoženosti, které mají moderní soupravy (dual rate, expo, posun nulové polohy ad.). Každý model, který tím honíš, musí být nastaven naprosto stejně. Není možné, aby ti na jednom z modelů chodilo servo obráceně a tys pokaždé přehazoval revers, jednou na to zapomeneš a bum! Ano, funguje to, ale... ale víc s tím neuděláš, zkus si na něj pořídit model, který bude mít klapky, brzdy, třeba vypínač vlečného háčku, podvozek a další dnes celkem běžné funkce. A jak jsem psal výše, pokud tě Cadet přestane bavit a koupíš jinou vysílačku, musíš vyměnit absolutně všechno. Ta FLYSKY není o tolik dražší a umí násobně víc, navíc je rozšiřitelná.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 5:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.5.2016
Příspěvky: 59
Bydliště: Hradec Králové
Roman611 píše:
Tohle mi postli už někteří a rozhodl jsem se že do něj určitě půjdu. A uvažoval jsem že ho koupím za těch 1839 a k tomu ovladač s přijímačem, ale nevím co dál bude chybět k tomu abych mohl lítat.
Vysílač s přijímačem jsem uvažoval tenhle:
https://www.rotorama.cz/rc/flysky-fs-i6x-10ch-x6b


K té Betě bez vybavení by byla i tato možnost Hitec aurora + ostatní
Za 3.000,- máš vysílač, nabíječ jak k vysílači, tak na baterie, 2x přijímač, spalovací motor a palivo. Toho žhavíka ASP 15ccm se 4,5l paliva nabídneš k prodeji za 2 -3 tisíce a máš na dovybavení Bety (motor, regulátor, serva).

Tedy jestli je inzerát ještě aktuální...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 10:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 17
Bydliště: Liberec
Michal z H. Králové píše:

K té Betě bez vybavení by byla i tato možnost Hitec aurora + ostatní
Za 3.000,- máš vysílač, nabíječ jak k vysílači, tak na baterie, 2x přijímač, spalovací motor a palivo. Toho žhavíka ASP 15ccm se 4,5l paliva nabídneš k prodeji za 2 -3 tisíce a máš na dovybavení Bety (motor, regulátor, serva).

Tedy jestli je inzerát ještě aktuální...


Super, děkuji. Už jsem pánovi napsal, snad to ještě bude mít. Tedy jestli to už nekoupil někdo jiný odtud kdo to uviděl =D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 12:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Roman611 píše:

...Tedy jestli to už nekoupil někdo jiný odtud kdo to uviděl =D

Myslím že tohle se tady nedělá, toho bych se nebál. :)
Auroru jsem měl několik let a nemůžu proti ní říct křivé slovo.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz