Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 16:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Jasně DAFE,proti tvému argumentu nemám absolutně nic a hlavně proto,protože jsme si to už přece vyříkaly,jen jsem psal že jsem RTF set BETY neviděl s jinou vysílačkou než CADET.To že mi vyhovuje přesto že mám doma i 9CH FLYSKU je fakt a hlavně když pročítám třeba vlákno VYSÍLAČE tak poruchy a zádrhele u Cadetu se zrovna vůbec moc nevyskytují oproti těm vymakaným ale to už je zase jiná kapitola a né plány letadel a set BETA1400 takže se omlouvám za tuto vsuvku


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Roman611 píše:
Tohle mi postli už někteří a rozhodl jsem se že do něj určitě půjdu. A uvažoval jsem že ho koupím za těch 1839 a k tomu ovladač s přijímačem, ale nevím co dál bude chybět k tomu abych mohl lítat.
Vysílač s přijímačem jsem uvažoval tenhle:
https://www.rotorama.cz/rc/flysky-fs-i6x-10ch-x6b

Pořádně si pročti, co je obsahem stavebnice. Tohle bude holé, tedy bez vybavení, které musíš dokoupit. Pokud se nebojíš kupovat v e-shopech po světě, najdeš něco i venku a také za slušné peníze. Ať už to bude z Hobby kingu (Brixler), od Lindingerů (EasyFly), či jinde, klonů tohoto modelu je po světě hromada. Jó a není to ovladač, ten je k televizi, je to vysílačka, to jen o terminologii.

_________________
Hitec Aurora 9X


Naposledy upravil DAF dne pon 03.06.2019 20:25, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 18:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 17
Bydliště: Liberec
DAF píše:
Pořádně si přičti, co je obsahem stavebnice. Tohle bude holé, tedy bez vybavení, které musíš dokoupit. Pokud se nebojíš kupovat v e-shopech po světě, najdeš něco i venku a také za slušné peníze. Ať už to bude z Hobby kingu (Brixler), od Lindingerů (EasyFly), či jinde, klonů tohoto modelu je po světě hromada. Jó a není to ovladač, ten je k televizi, je to vysílačka, to jen o terminologii.


Možná budu mít navíc ještě 1500, takže bych spíš koupil tu Betu v kompletu:
https://www.peckamodel.cz/4st1480-a-bet ... a-nabijece
protože sám bych nedokázal vložit do modelu serva.
A k tomu nějaký vysílač do 2700. Ale to bych se musel vlést i s baterií a nabíječkou... Nějak to pořeším a uvidím na co dosáhnu. Kontaktoval jsem jednoho pána z Liberce, tak to budu řešit potom s ním- pan Zdenek, kontatk na něj mám od p. Veka1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: pon 03.06.2019 18:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Veka ti určitě neporadí nic špatného, máš štěstí :wink:
Jinak ty serva, ty bys jistě dokázal namontovat sám - pak se podívej jak je to udělané, maličko zapoj hlavu a uvidíš že bys to potom už dokázal líp než z fabriky.
Držím ti palce a jsem zvědav jak dopadneš.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 12:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Roman611 píše:
Tohle mi postli už někteří a rozhodl jsem se že do něj určitě půjdu. A uvažoval jsem že ho koupím za těch 1839 a k tomu ovladač s přijímačem, ale nevím co dál bude chybět k tomu abych mohl lítat.
Vysílač s přijímačem jsem uvažoval tenhle:
https://www.rotorama.cz/rc/flysky-fs-i6x-10ch-x6b


Tady bych chtěl dát ke zvážení, jestli není lepší obyčejná i6 než i6x. i6 stojí tak polovinu až dvě třetiny (na banggood s jedním přijímačem okolo tisícovky). V základu je sice jen šestikanálová a umí toho o něco míň, ale zase pro ni existuje (na rozdíl od i6x) komunitně upravený firmware, který má 14 kanálů a spoustu dalších věci, které i6x nemá. Je to podle mě jen o tom, že se našli dostatečně akční majitelé i6 kteří něco takového napsali, a ti se našli proto, že i6 je o kousek levnější než i6x, takže jich bylo víc :-). Přijímače jsou stejné a kompatibilní jak pro i6 tak pro i6x (AFHDS, AFHDS2A).

Ještě letmo zareaguju na jednu věc, která je v tomto vlákně víckrát opakovaná a podle mě není až tak podstatná: naučit se lítat jde v pohodě i samostatně, bez fyzické účasti někoho znalejšího. Máme přece internetová fóra (jako třeba tohle nebo rcgroups.com), máme youtube, atd. Já kdybych byl býval měl shánět člověka, který by mě to fyzicky na místě učil, tak lítat nikdy nezačnu. Ale samozřejmě je třeba to nasávání informací zvenku nepodcenit, ať už od člověka, nebo z webu. Naučit se lítat úplně bez přísunu informací je těžké, ne-li nemožné. Určitě to chce do začátků model, který "letí sám" (po uvolnění kniplů se začne srovnávat). Až si člověk osahá ve výšce, co znamená přetažení letadla, že zatáčka do směru po větru je rizikovější, atd., tak teprve může uvažovat o méně hodném modelu.

Podobně nevím o nikom, kdo by se učil lítat tak, že by snad nějak záleželo na tom, jaký mód lítá jeho učitel. Buďto se lítá přes kabel učitel/žák kde je to jedno, nebo se prostě na zálet spáruje přijímač s jinou vysílačkou. Pokud jsi zvyklý na plyn vlevo z autíček, pokračuj tak i do letadel. Je pravda, že teď máš poslední možnost to změnit, ale pokud pro to nemáš silný a konkrétní důvod, nech to tak.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 13:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 17
Bydliště: Liberec
YenyaKas píše:

Tady bych chtěl dát ke zvážení, jestli není lepší obyčejná i6 než i6x. i6 stojí tak polovinu až dvě třetiny (na banggood s jedním přijímačem okolo tisícovky). V základu je sice jen šestikanálová a umí toho o něco míň, ale zase pro ni existuje (na rozdíl od i6x) komunitně upravený firmware, který má 14 kanálů a spoustu dalších věci, které i6x nemá. Je to podle mě jen o tom, že se našli dostatečně akční majitelé i6 kteří něco takového napsali, a ti se našli proto, že i6 je o kousek levnější než i6x, takže jich bylo víc :-). Přijímače jsou stejné a kompatibilní jak pro i6 tak pro i6x (AFHDS, AFHDS2A).

Ještě letmo zareaguju na jednu věc, která je v tomto vlákně víckrát opakovaná a podle mě není až tak podstatná: naučit se lítat jde v pohodě i samostatně, bez fyzické účasti někoho znalejšího. Máme přece internetová fóra (jako třeba tohle nebo rcgroups.com), máme youtube, atd. Já kdybych byl býval měl shánět člověka, který by mě to fyzicky na místě učil, tak lítat nikdy nezačnu. Ale samozřejmě je třeba to nasávání informací zvenku nepodcenit, ať už od člověka, nebo z webu. Naučit se lítat úplně bez přísunu informací je těžké, ne-li nemožné. Určitě to chce do začátků model, který "letí sám" (po uvolnění kniplů se začne srovnávat). Až si člověk osahá ve výšce, co znamená přetažení letadla, že zatáčka do směru po větru je rizikovější, atd., tak teprve může uvažovat o méně hodném modelu.

Podobně nevím o nikom, kdo by se učil lítat tak, že by snad nějak záleželo na tom, jaký mód lítá jeho učitel. Buďto se lítá přes kabel učitel/žák kde je to jedno, nebo se prostě na zálet spáruje přijímač s jinou vysílačkou. Pokud jsi zvyklý na plyn vlevo z autíček, pokračuj tak i do letadel. Je pravda, že teď máš poslední možnost to změnit, ale pokud pro to nemáš silný a konkrétní důvod, nech to tak.


Děkuji za vaše poznatky. Rozhodně stojí za zvážení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Yeniku, ano, jsou borci, kteří to nějak zvládli sami. Já sám učím (teď) tři kluky. Bez nějaké průpravy na simu by své modely do 5 vteřin rozmlátili. Létají pod dohledem (zatím nemáme druhou výši!áčku a kabel) a i tak jsme měli pády s nutnými následnými opravami. Na zkoušku si to ve výšce vzal tatík, který to v životě nedržel, a i když jsem mu vysvětlil způsob zatáčení, honil to tam jak nadmutou kozu, nerozbil, resp neplácnul s tím o zem jen díky výšce. Nedokážu si představit, že by sám startoval. Tedy dokážu si to představit, protože to asi před 14 dny zkoušel jiný tatík, který přeletěl (jestli se to tak dá nazvat) letiště na šířku (cca 40 m) a plácnul s tím po dalších 20 m do pole čumákem napřed. Lepila se naštěstí jen kabina na houboletu.
Ano, může mít jiný mód, než učitel, psal o tom hoki, že si musel nastavit patřičné reversy a vysílačku držet obráceně, čímž měnil mód 1 a 2. Tím, že já vzlétnu a předávám rádio, tak prostě jedeme na stejném módu. Zkoušel jsem na simu dvojku a (i když se to dá vzdáleně přirovnat řízení ve skutečném letadle) prostě jsem to neukočíroval, třeba jsem dělal někde chybu. Přirovnávám to k levo- a pravostrannému řízení aut.
Můj soukromý názor, výuka pod dohledem jde podstatně rychleji a bez zbytečných škod (jsou, ale nemlátí s tím tolik o zem pro neznalost). Zalétá si víc, než bude opravovat. Teď v neděli klučina udělal za dvě hodiny asi 8 letů a jen jednou udělal kozla a přiohnul podvozek. To létá (začíná) druhou sezónu a pro nedostatek vhodnějšího prostoru v místě jeho bydliště převážně se mnou na kroužku.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 14:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
DAFe, co to bylo za model? Já když jsem si koupil Sky Surfera (naštěstí v zimě, když byl sníh), tak jsem ho podle videa na YT vyvážil a zkusil zaklouzat, a pokud tohle bylo hotové, tak start už byl jen o tom pustit motor na 2/3 a prudce to hodit dopředu. Stoupalo to samo. Ne, nejsem borec, zkoušel jsem párkrát i simulátor a samozřejmě jsem dostkrát se Sky Surferem praštil o zem. Nesplést si strany a pak nepokazit přistání jsou zásadní kritická místa. Start bych řekl že ne. Anebo teda máš příliš malou plochu - já lítám na louce tak aspoň 300x200 metrů, určitě nebyl ze začátku problém že bych musel model otáčet rychleji než chci.

Samozřejmě mnoha lidem učení se pod dozorem vyhovuje, já proti tomu nic nemám. Jen bych to nestavěl jako takové zásadní nepřekonatelné pravidlo, jak se tady v tom vlákně (i v jiných) často ozývá. První odpověď bývá "nastav si v profilu bydliště ať je vidět odkud jsi a pak za někým zajdi". Není to vždy nutné, a je zbytečné tímto odrazovat nás asociály :-)

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 16:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tvoje slova i obdobné zkušenosti YenyaKasi potvrzuji a to i v tvém předešlém příspěvku.Já to měl o to horší že jsem se učil létat na samodomo érech a po prvních nezdarech stačilo nepatrně nastavit výškovku nahoru a směrovkou už se ty začátky daly zvládnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ono vepsání místa, kde se pohybuješ, skutečně není od věci. Nebudu nabízet osobní pomoc člověku, který bydlí na druhém konci republiky. Už několikrát jsem se potkal s člověkem, který byl v rozumném okolí kde mě.
Přesto, že máme simulátor (kluci musí včas dostavět model, aby zbyl čas), přeci jen realita je trochu jiná. Měli jsme Loopa (nebo jak se to jmenovalo, byl to dar, který jsem reinkarnoval. Kluk, který to před tím zkoušel na simu, si vzal model a letěl. Byli jsme domluveni, že až řeknu "pusť to!", že to pustí a já to převezmu (stal jsem za ním). Přetáhnul zatáčku a tak jsem na něj houknul. Nepustil to, tak jsem houknul znovu a už jsem sahal po rádiu. Myslíš, že to pustil? Ne! Zvednul jsem rádio i s ním, model spadl do pole a, ač to byl houbolet, zlomilo se křídlo. Kluk se prostě leknul a jednoduše ztuhnul.
To, s čím plácnul taťka toho (dalšího) klučiny, je také nějaký Sky cosi. Před několika roky to jako set prodával Pecka (pro některé TEN Pecka, ne TA Pecka, manželka je Pecková, tedy oba byli). Název už nevím, byl to horňák s krkem, na kterém je křídlo a tlačný motor. Ovládání S, V, K a M. Vysílačka - trochu lepší hračka, ale už 2,4 GHz, protokol AFHSS. V podstatě něco podobného, jak Sky Surferů (jen s krkem). Fotku nemám.
Teď máme Flopa II na učení, je to výrazně lepší. Rozpětí 1300 mm a můžeme proto vás do bezpečné výšky. Ten je kroužkový. Koupil jsem za své Easy Fly, což je klon z rodiny Sky Surferů, Easy Starů, Brixlerů, Bet1400 ad. Na učení jsou dle mého obě letadla vhodná (s Flopem).
V minulosti jsem pomáhal (nabízel pomoc a půjčil simulátor) sousedovi, kterému potomek koupil k Vánocům Cesnu 182 (set). Trochu se styděl, tak to zkoušel sám bez pomoci. Na několikrát zlomené křídlo, trup a ocasky. Pak toho nechal a vůbec si nezalétal. Model skončil - víš kde.
Pokud si k tomu něco zjistíš, budeš chvíli trénovat na simu a koupíš si vhodné éro, nikoliv F16, můžeš to zvládnout. Ale záleží na mnoha dalších faktorech. Někdo je šikovnější, chápavější a zvládá sám, někomu to jde hůř a pomocná ruka udělá své. Já začínal na tří kanálu Modela Digi, nic moc (létání, také plácání o zem s větroni), simulátory nebyly, kabely učitel - žák také ne, o houboletech se nám mohlo jen zdát. Tak proč si to neusnadnit tímto způsobem. Nebudu sem tahat gyra, o těch jsme se "pohádali" jinde.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 18:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 17
Bydliště: Liberec
Zdravím. čtu si příspěvky, jen abyste nemysleli že to tu píšete jen tak z bůhdarma a beru vše na vědomí.
Chci se ale zeptat co říkáte na tohle:

https://www.sbazar.cz/lukas.smazik/deta ... dvert-link

Podle mě i jiných je to dobrá cena a na to naučení to bohatě stačí.. Pánovi jsem volal a domluvili jsme se na koupi.

V příštím týdnu si budu objednávat z číny Flysky FS I6 za 1198kč a dávají k tomu přijímač FS-iA6B, kabel a CD se simulátorem. Většinou to chodí do měsíce, takže bych se na tom mohl trochu zaučit, co říkáte??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 18:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ty baterky, co k tomu dává (modré Turnigy) jsou podle mě jedny z nejlepších baterek, možná bych je nazval Nr.1.
Ohromně trvanlivé. Když je nebudeš ničit (hlavně hlubokým podvybitím), tak vydrží řadu roků.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tipoval bych, že ten model už má něco ta sebou, a nebude toho málo. Asi se také dost kamarádil se zemí. Chtělo by to vidět na živo. Nespěchej, ať nepřebereš. Tím ti nechci kazit radost. Co teď napíšu, je pouhý dohad a nemusí to být pravda! Slepované po pádech, nedošlo díky tomu k pokřivení celkové geometrie modelu? Čumák je čímsi oblemcaný, proč? Kolik to přidalo na váze a zda zvýšená hmotnost neovlivní letové vlastnosti (pokud, tak negativně). Ta černá baterka už je přifouklá, to není dobré znamení. Zvaž dobře! Pokud pro to pojedeš osobně, vem si někoho znalého. Může to být v pohodě a jde jen o kosmetické vady na kráse. Nechci to připodobňovat ke koupi omezení auta.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 18:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 17
Bydliště: Liberec
DAF píše:
Tipoval bych, že ten model už má něco ta sebou, a nebude toho málo. Asi se také dost kamarádil se zemí. Chtělo by to vidět na živo. Nespěchej, ať nepřebereš. Tím ti nechci kazit radost. Co teď napíšu, je pouhý dohad a nemusí to být pravda! Slepované po pádech, nedošlo díky tomu k pokřivení celkové geometrie modelu? Čumák je čímsi oblemcaný, proč? Kolik to přidalo na váze a zda zvýšená hmotnost neovlivní letové vlastnosti (pokud, tak negativně). Ta černá baterka už je přifouklá, to není dobré znamení. Zvaž dobře! Pokud pro to pojedeš osobně, vem si někoho znalého. Může to být v pohodě a jde jen o kosmetické vady na kráse. Nechci to připodobňovat ke koupi omezení auta.


Pán říkal že s tím chvíli létal jeho 13ti lety kluk a pak na to kupovali nové křídlo, ten motorek, vrtuli, baterky a vlastně vše co je k tomu neoriginální. Pak s tím prý letěl jen 3x a nechal toho. Říkal že je pořád složený a že i složený mi ho předá..
To oblemcani mi přijde jako obyčejná páska se skelnými vlákny na zpevnění. Pryskyrice si myslím že by vypadala jinak. No uvidím. Každopádně si aspoň uděláme s rodinnou hezký výlet když už nic..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plány letadel
PříspěvekNapsal: úte 04.06.2019 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
No, jestli to fakt letělo jen 3x, tak proč tam toho tolik měnil? Proč je ten čumák tak olepený, a jedno jestli izolepou, nebo něčím jiným? Ano, mohl koupit prázdnou verzi a vybavit ji vlastním svou elektronikou, dává k tomu dobré baterky.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz