Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: stř 03.02.2021 9:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Hlavne nás tu potom informuj, ak problém vyriešiš 8)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 18:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 61
automet píše:
Hlavne nás tu potom informuj, ak problém vyriešiš 8)

Ahoj,tak po delsi dobe informuji.Vse od motoru,regulatoru,kabelaz,serva jsem vymontoval,zkontroloval a zadny problem nenasel.Jedine podezrely byl chod serva vyskovky-pres vysilac ok,ale pri vypnutem vysilaci a rucne pohnout vyskovkou byl v nektere poloze problem-musela se vynalozit vetsi sila nez u namontovaneho noveho serva.Je pravda,ze servo za sebou melo hodne,urcite pres stovky hodin provozu.Takze vymena servo vyskovky a prodlozovaci kabel plochy, vymenen za krouceny.Zatim tri lety naprosto bez problemu.Az to budou desitky dlouhych kletu,budu kamarady,co se mi snazili poradit informovat dal.Diky.Letu zdar a bezva pristanim jeste vic!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: sob 08.05.2021 11:01 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Karlosino píše:
Jedine podezrely byl chod serva vyskovky-pres vysilac ok,ale pri vypnutem vysilaci a rucne pohnout vyskovkou byl v nektere poloze problem-musela se vynalozit vetsi sila nez u namontovaneho noveho serva


Nevylučuji, že nemohl být problém v servu, ale dávat to do téhle souvislosti je nesmysl.
Serva jsou různě zpřevodovaná a točit servem je už samo od sebe ptákovina. Sice to někdy nechtěně udělám, ale protočíš spíš rychlá serva s menší silou, než pomalá s větší silou - to je dáno převodem.
Servo se zásadně testuje testerem, nebo vysílačem. Ne rukama!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: sob 08.05.2021 21:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 61
dudaj píše:

Nevylučuji, že nemohl být problém v servu, ale dávat to do téhle souvislosti je nesmysl.
Serva jsou různě zpřevodovaná a točit servem je už samo od sebe ptákovina. Sice to někdy nechtěně udělám, ale protočíš spíš rychlá serva s menší silou, než pomalá s větší silou - to je dáno převodem.
Servo se zásadně testuje testerem, nebo vysílačem. Ne rukama!

Dekuji za upozorneni,ale servo jsem nezkousel rukama,ale tak,jak se ma.Na tuhost chodu jsem prisel nahodne,kdyz jsem zkousel celovou vuli serva a vuli na tahlu a pace a pri te prilezitost jsem s nim pohnul.Rozdil sily v tom starem a novem byl opravdu znacny.Docela bych si pral,aby to nejakou souvislost s problemem melo...Ukaze to az cas.Dnes hodinu v termice a jak rikaji plachtari-bylo tak perfektni pocasi,ze by letala i vrata od hangaru...Letu zdar!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: sob 08.05.2021 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Doporučil bych si ten přijímač pro jistotu označit jako vadný a pokud máš přijímaču víc, použít ho raději do nějakých postradatelných sranda modelu.

Zlobil mě jeden přijímač jeti 2,4, prokazatelné opakované výpadky řízení poblíž vysílací věže, občasné náhodné výpadky řízení poblíž mého bydliště a ještě na jednom svahu.

s dosahem jsem problém neměl, výpadky byli jen v určitých stejných místech a poměrně blízko a nízko.

jeti mi tenkrát poslalo zdarma nový přijímač že takovou závadu nemají šanci odhalit .

Dlouho jsem s ním pak létal už jen v nějakých srandapoletovadlech a bez problému--když jsem nelétal tam, co jsem s ním měl ty problémy, nakonec to s ním dopadlo tak, že loni na podzim jsem ho chtěl spárovat s jiným jeti vysílacím modulem, jen se mi rospároval s tím puvodním a ted už nejde spárovat s žádným ani přez jetibox, definitivně usnul.

Jeti přijímaču mám poměrně hodně a s žádným jiným jsem takový problém nikdy neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: ned 09.05.2021 6:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Karlosino píše:
ale servo jsem nezkousel rukama,ale tak,jak se ma.


No dobře, takže pokud jsi ho teda taky zkoušel "tak jak se má" to znamená pohybováním páky na vysílači, vykazovalo nějaký problém ?
To znamená zacukávalo a neběhalo plynule ? Vůle se časem u serv mohou zvětšovat, ale to nesestřelí model za vzduchu.
Mimochodem serva lze bez problémů rozebrat a podívat se dovnitř.
Protože najít skutečnou závadu bych považoval za prioritu a ne se upnout na nějakou domněnku.
V servu problém může být, ale jak opakuji, nesouvisí s tím tvé zjištění většího odporu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: pon 10.05.2021 20:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 61
dudaj píše:

No dobře, takže pokud jsi ho teda taky zkoušel "tak jak se má" to znamená pohybováním páky na vysílači, vykazovalo nějaký problém ?
To znamená zacukávalo a neběhalo plynule ? Vůle se časem u serv mohou zvětšovat, ale to nesestřelí model za vzduchu.
Mimochodem serva lze bez problémů rozebrat a podívat se dovnitř.
Protože najít skutečnou závadu bych považoval za prioritu a ne se upnout na nějakou domněnku.
V servu problém může být, ale jak opakuji, nesouvisí s tím tvé zjištění většího odporu.

V servu muze byt problem,ale jinak uz mam docela odpor se tady k necemu vyjadrovat.Neni to jen kvuli tomuto prispevku,ale napriklad kdyz jsem dal pripevek na registaci a test k provozovani maleho dronu,docetl jsem se :to uz mame davno probrane,no a take, ze je skoda psat neco,co by nebylo v souladu(nevim jak to spravne popsat)s tim,co by si meli vsichni ostatni precist...Mnoho tech, co se timto letani zabyvaji napsali,ze nektere otazky v testu na pilota dronu jsou naprosto nesmyslne,misto toho aby,slo o to dulezite, a to co by melo mit vliv na bezpecnost letani, se minulo tim,proc by mela vlastne registrace mela byt povinna...Nemoznost dohledat,kde udelal clovek v testu chybu a vyvaraovat se ji ,je asi nejvetsi chyba.(Jestlize je omluva to,aby clovek ktery se o to nikdy nezajimal a neletal a mohl test udelat a opakvat ho treba stokrat,je docela trapne a zrejme to uz vi o odpovedni lide..Na trhu jsou drony,ktere letaji 4km a dal od (pilota).Opravdovy pilot nejen pro me znamena neco jineho!!(Pilot) v zavorce cuci na obrazovku mobilu,dava prispevky na youtube jak letat v mlze,pri namraze a na doraz baterie!!No a dnes plati,ze se ma letat na dohled!!Ti kdo do teto doby tak letali uz budou letat do 120m??!Dal je skoda casu a radku o tom psat!!Jen pro lepsi predstavu tech,co to ctou.Pred nekolika lety letal dron nad hlavami stovek lidi pri majovych oslavach v jednom nejmenovanem meste!!Za pilota ho nepovazuji,protoze i bez predpisu,co plati dnes,by si to nemel dovlolit!!Ale tech lidi,co si dnes dovoli-at s registraci nebo bez ni je jeste hodne.Letu zdar a komentarum bez odporu obzvlast...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: úte 11.05.2021 8:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Karlosino píše:
V servu muze byt problem,ale jinak uz mam docela odpor se tady k necemu vyjadrovat.


Nerozumím.
K protestování serva ses nevyjádřil, nerozebírals ho pro optickou kontrolu mechaniky a máš odpor se tady k něčemu vyjadřovat a rozepíšeš se o licencích,
které s tématem nesouvisí.
Věř mi, že je řada ostatních co nemají chuť se dokola snažit , aby je tazatel pochopil a pomoci mu :wink: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: úte 11.05.2021 9:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
:-D https://www.youtube.com/watch?v=duMVBXDcusA&t=75s

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: úte 11.05.2021 18:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 61
dudaj píše:

Nerozumím.
K protestování serva ses nevyjádřil, nerozebírals ho pro optickou kontrolu mechaniky a máš odpor se tady k něčemu vyjadřovat a rozepíšeš se o licencích,
které s tématem nesouvisí.
Věř mi, že je řada ostatních co nemají chuť se dokola snažit , aby je tazatel pochopil a pomoci mu :wink: .

Promin,ze jsem psal mimo vlakno,dekuji,ze ses mi snazil pomoci.Dulezite je,ze se model zatim chova OK.Jestli to tak zustane,budu informovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: úte 11.05.2021 18:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 61
prikrylm píše:

Dekuji mecenasovi z Reckovic.Snad ti slo take o pomoc,ale tvuj posledni prispevek je opravdu mimo misu!!Budu moc rad,kdyz se k mym prispevkum vyjadrovat nebudes.Ale i tak dekuji za kousek hezkeho ceskeho filmu...TV nemam,tak jsi toho opravdu vazim!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: stř 12.05.2021 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Abych se Marka (prikrylm) zastal, tak jen napíšu, že ho tady znám jako někoho, kdo se vždy snaží dobře poradit. Někdy se tu ale dobře míněné rady
nesejdou s kladným ohlasem. Tím odkazem na část pohádky chtěl říct, že to přesto i tak tady budeme zkoušet dál (radit)...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: stř 12.05.2021 14:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
... v klidu, nebylo to moc k věci. Omlouvám se. ... nebyl jsem zcela střízliv... Budu si dávat pozor.
(i toto se musí/by se mělo trénovat :) )

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: stř 12.05.2021 16:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Karlosino píše:
Ahoj,tak po delsi dobe informuji.Vse od motoru,regulatoru,kabelaz,serva jsem vymontoval,zkontroloval a zadny problem nenasel.Jedine podezrely byl chod serva vyskovky-pres vysilac ok,ale pri vypnutem vysilaci a rucne pohnout vyskovkou byl v nektere poloze problem-musela se vynalozit vetsi sila nez u namontovaneho noveho serva.Je pravda,ze servo za sebou melo hodne,urcite pres stovky hodin provozu.Takze vymena servo vyskovky a prodlozovaci kabel plochy, vymenen za krouceny.Zatim tri lety naprosto bez problemu.Az to budou desitky dlouhych kletu,budu kamarady,co se mi snazili poradit informovat dal.Diky.Letu zdar a bezva pristanim jeste vic!


Myslím, že servo klidně mohlo být tou jedinou příčinou. Pohybu servem ručně za páku se samozřejmě vyhýbám, ale pokud to už Karlosino zkusil a z popisu jsem to pochopil tak, že servo zadrhávalo pouze v určitém místě, né že šlo v celé draze stejně těžko, může mít převody před smrtí, nebo spíš po ní. Servo už je venku a ztratilo důvěru, osobně bych ho určitě vykuchal, už jenom ze zvědavosti.
Z prvotního popisu závady nedokáži poznat, jestli se servo mohlo zadrhnout a pak poskočit na obdržený signál pilota, nebo bez zásahu, signálu, samo změnilo výchylku.
Pokud zkouším servo na zemi, klade mu odpor jenom táhlo a panty, v letu je těch sil víc, netvrdím, že nějak násobně větší, klidně se mohly vydřené převody vzpříčit a zaseknout.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krucek od zniceni modelu
PříspěvekNapsal: sob 15.05.2021 19:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.4.2013
Příspěvky: 61
Kuta33 píše:

Myslím, že servo klidně mohlo být tou jedinou příčinou. Pohybu servem ručně za páku se samozřejmě vyhýbám, ale pokud to už Karlosino zkusil a z popisu jsem to pochopil tak, že servo zadrhávalo pouze v určitém místě, né že šlo v celé draze stejně těžko, může mít převody před smrtí, nebo spíš po ní. Servo už je venku a ztratilo důvěru, osobně bych ho určitě vykuchal, už jenom ze zvědavosti.
Z prvotního popisu závady nedokáži poznat, jestli se servo mohlo zadrhnout a pak poskočit na obdržený signál pilota, nebo bez zásahu, signálu, samo změnilo výchylku.
Pokud zkouším servo na zemi, klade mu odpor jenom táhlo a panty, v letu je těch sil víc, netvrdím, že nějak násobně větší, klidně se mohly vydřené převody vzpříčit a zaseknout.

Nepral bych si nic jineho,nez aby byl popis problemu a prognoza takova,jak jsi popsal!!Zatim probehlo asi sedm letu v termice,priblizne pokazde 45minut a bez jakehokoliv problemu...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz