Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2021 14:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak asi s největší pravděpodobností régl,není na škodu mít doma jeden v záloze


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2021 14:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.3.2021
Příspěvky: 7
Bydliště: Jičínsko
Takže chyba je asi v regulátoru, doporučil by mi někdo nějaký spolehlivý ,aby něco vydržel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2021 15:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak na doporučování moc nejsem,používám ty nejobyčejnější a pokud jsem je nezničil vlastní hloupostí(přepolováni) tak mi vlastně odešel poruchou jen 1 z cca 20ks.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2021 15:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Steldo, nemáš uvedeno, odkud pocházíš, tak se ti bude těžko doporučovat konkrétní prodejce z tvého okolí. Ale s ohledem na situaci je to teď stejně jedno, protože je všechno zavřené a nákup jde jen přes e-shop. Nemáš závodní speciál a každý regulátor je spolehlivý do té doby, než se rozbije. Spousta z nás používá relativně levné a celkem i spolehlivé regly Trunigy. Pokud chceš opravdu levný, tady https://www.hadex.cz/m559-regulator-ota ... xxd-hw20a/ a https://www.hadex.cz/m559a-regulator-ot ... xxd-hw30a/ máš dva no name, stejně to bude nějaká Čína (zatím jsem je neměl v ruce, tak ti nic bližšího nepovím). Tady https://2114988612.s1.eshop-rychle.cz/S ... 5_16_2.htm máš nějaké typy na výběr, píšu typy, protože část tento prodejce nemá v současnosti skladem, ale tím není vyloučeno, že to nemá někdo jiný. Samozřejmě si můžeš vybrat i něco od Wasserftáka - https://www.pelikandaniel.com/?sec=cats&category=606 a koupit pak u svého prodejce. Při výběru se také dívej, kolik ampér ti dá BEC na serva a přijímač. Beta má 4 serva a pokud s nimi začneš kvedlat, půjde spotřeba nahoru. Standardem jsou 2A, lépe 3A.
P.S. A jak píše drátek, většinou toho dost vydrží. Pokud se jim něco stane, bývá to po střemhlavém a podobném přistání.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2021 16:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No tak tyhle régly právě používám


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2021 18:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.4.2014
Příspěvky: 1114
Bydliště: ostrava-svinov
Napiš do profilu odkud jsi a někdo se ti určitě ozve, a podívá se co s tím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2021 23:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Ty regly z Hadexu jsou opravdu levné, ale neuvádí se tam žádné parametry BECu. Za ty prachy možná ani Bec nemají. Máte s nimi někdo zkušenosti. Tuto firmu neznám.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2021 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Igor659 píše:
Ty regly z Hadexu jsou opravdu levné, ale neuvádí se tam žádné parametry BECu. Za ty prachy možná ani Bec nemají. Máte s nimi někdo zkušenosti. Tuto firmu neznám.

Tuhle otázku jsem Petrovi (drátkovi) už položil přes SZ. Vzhledem k láci by mě to také zajímalo. Mimochodem tam mají i motory, které mě svými parametry také zaujaly a oproti jiným prodejcům vycházejí také výrazně levněji. Pravdou je, že označení toho reglu jsem dal k nylezení strýčkovi Gůglovi, našel něco v čechách, ale moc informací k tomu tam také nebylo.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2021 23:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Igor659 píše:
... možná ani Bec nemají...
Najdi si to na ebay, jsou tam i parametry.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.03.2021 0:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Něco jsem našel tady:
https://www.amazon.com/Aexit-Electrical ... B07ML5F1NX

Strojový překlad:
Aexit XXD HW20A Elektrické zařízení 20A Červený elektrický bezkartáčový regulátor otáček motoru ESC pro multicopter
Značka: Aexit
Cena: $15.26 + $9.90 doprava
Název produktu : RC ESC; Nepřetržitý proud : 20A; Roztržení proudu : 25A
Režim BEC: Lineární;Vstup: DC 5.6V-12.6V (2-3 lipo baterie, 5-10 Nicad baterie); Výstup BEC: 2A
Maximální rychlost: Redukce: 3V Lipo BatteryBrake: 2.9VLipo Baterie / 0.8V Nicad Baterie; Velikost ESC: 52 x 25 x 8 mm / 2 " x 1 " x 0,31 " (L * W * H)
Celková délka: 38cm/15"; Barva : Červená
Hmotnost: 23 g; Obsah balíčku: 1 x RC ESC

Asi to bude použitelné pro menší modely, za ty prachy.
Bylo by dobré prověřit, jestli se neupeče, když připojí čtyři serva. Dát jej pro jistotu na dobrý průvan.

Dratku, jaké máš zkušenosti z praxe. Čínské parametry se musí brát s rezervou. Děkuji za odpověď.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.03.2021 0:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Jsou XXD HW20A na Amazon jako brushless ESC pro drony - dle drátů bez BEC *)
X-DREE XXD HW20A high Performance 20A Red Electric Brushless
Essential Motor Speed Controller Well Made ESC for Multicopter Brand: X-Dr
https://www.amazon.co.uk/Performance-Brushless-Essential-Controller-Multicopter/dp/B07Z8WWK4H¨

*) from text: BEC Mode durable / BEC Output : 2A tomuto jaksi nerozumím A ačkoliv Hadex je má
v sekci Arduino tak pod Arduinem ani mimo jeho stránky pokusy o manual nebo datasheet byly marné


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.03.2021 1:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Igor659 Na regulátor otáček pro brushless (AC motory - tři dráty) bych napájení serv nepřipojoval
Taky patrna světová klasika kdy se jeden a tentýž výrobek vyrábí (a prodává) od (Brand) 1. X-Dr 2. Aexit


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.03.2021 7:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
@guchar nevím, proč bych na ten regl neměl připojovat napájení serv. Podle fotky má na konektoru pro RX osazený i napájecí pin. Regly bez BEC mají jen dvoužilový kabel do RX. Nebo jsi to myslel jináč. Asi by nám to mohl objasnit deatek, který je asi zná. Tady je obrázek z Hadexu. Snad odpovídá realitě.
Příloha:
m559.jpg
m559.jpg
[ 36.54 KiB | Zobrazeno 2313 krát ]


A ještě obrázek z odkazu od guchar
Příloha:
51BrCyIoFiL._AC_SL1100_.jpg
51BrCyIoFiL._AC_SL1100_.jpg
[ 39.93 KiB | Zobrazeno 2313 krát ]


Oba mají zobrazený třížilový kabel do RX

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.03.2021 10:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
No, jak jsem pochopil, dratek to běžně používá a pochybuju, že ve svých modelech vozí kromě pohonného akumulátoru ještě další, který by byl pohonný pro serva. Že se používá oddělené živení pohonu a ovládání je běžné ale spíše u větších modelů, ale ne u prcků. Nevidím důvod, proč by to u těchto malých reglů melo být jinak.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.03.2021 10:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
No nevím páni kolegové zdali já jsem ten pravý co by měl rozdávat rady ale tohle jsou jen moje postřehy.Po počátečním nákupu 2 značkových réglů které jsem musel 2x reklamovat jsem začal nakupovat tyhle obyčejné nejlacinější žluté a červené a jak jsem dříve psal neměl jsem krom 1 žádné závady .Jo pár jsem si jich odpálil sám svou blbostí ale jinak fungují dobře i na 4 serva ,Nutno dodat že já používám 30A a pokud dodržím použitelnost vrtule tak jsem ho zatím nikdy neupekl.Je fakt že většinu réglů mám pro nedostatek místa venku a tak se dobře chladí a ty co se mi vejdou do trupu tak se zahřejí ale neshoří.Na Hadexu jsem pár nákupů udělal a zatím max. spokojenost ,jsou s cenou naprosto jedineční,škoda že nemají ještě širší sortiment ale i tento základ je dost dobrý.Co se týká nějakých označených parametrů tak to jsou naprosto totožné Čínské výrobky jako na ALIKU takže jen označení kolik Amp. mají no a pro moje potřeby tahle informace stačí,pro někoho to asi bude málo.Jo a samozřejmě je to klasický BEC régl takže žádné další doplňky nejsou potřeba a jak psal DAF tak netahám sebou žádné jiné napájení :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz