Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rachotivý motor
PříspěvekNapsal: pon 30.08.2021 8:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2008
Příspěvky: 608
dratek píše:
Zdravím tě Atto.Trochu si dovolím tě poopravit, zde výslovně nikdo netituloval onoho budoucího modeláře tak, jak to píšeš.

Áno, to máš samozrejme pravdu.

No na druhú stranu ja ani netvrdím, že ho niekto tak tituluje.
Úmyslene som použil také neurčité a tým pádom zjemňujúce vyjadrenie:
Atto píše:
Mazáci sa tu do teba pustili a v podstate z teba urobili div nie debila.

S dôrazom na slovné spojenia "v podstate" a "div nie". A v tom je istá nuancia.

.......................................

Ale uznávam, že sa to mohlo niekoho dotknúť a preto sa citlivejším povahám ospravedlňujem.

No na druhú (vlastne už tretiu :wink: ) stranu si teda neodpustím výčitku:

V piatok sa Danny veľmi slušne a pokorne dovolil opýtať toto:
Danny duer píše:
... prosím nevíte proč mi nejdou připajkovat kabely na konektor XT60
na kabelu mi to drží ale na konektoru ne:(

S dôrazom na slová "prosím" a "nevíte proč?".

A čoho sa dočkal?
Šesť či sedem skúsených komentátorov (samí mazáci a jeden moderátor) mu dalo "cenné" odpovede (s dehonestujúcim nádychom) v štýle:

- Nebýt líný a nejdříve hledat a pak se teprve ptát.
- Co si to nejdřív vyzkoušet někde bokem?
- Tipuji na málo výkonnou páječku - málo hmotný hrot, málo cínu, špatný přestup tepla.
- Víme. Děláš to blbě.
Sorry, ale jinak na to odpovědět nejde...
Jsi umělec. Prohřát konektor, na rozdíl od kabelu, problém nebývá.
- Jak ti píšou již ostatní nejprve si něco přečíst pak zkusit třeba na kablíku ...
- Ještě poznámku, protože nikdo z nás nemá 8 rukou jako Šiva, není od věci si pořídit k pájení, hlavně konektorů, aspoň ruku třetí

Áno, v niektorých odpovediach bol náznak pomôcť (čo oceňujem), ale v ostatných ani to nie.
Všetky však mali jedno spoločné: My (ochotní) ti radíme dobre (lebo my vieme), ale ty - Danny, ty "jsi líný", ty to robíš zle, ty to nevieš, ty robíš chybu, no ty jsi teda "umělec".

..............................

Ale ako to tak vyzerá, Danny to robil dobre, Danny neurobil chybu, Danny to vie.

Nevedeli (že chyba je v povrchovej úprave konektorov) tí, čo z neho robili lenivého, nevedúceho, toho čo nevie hľadať, či dokonca "umělce".


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rachotivý motor
PříspěvekNapsal: pon 30.08.2021 10:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Atto, jestli jsi schopný dvěma rukama udržet 4 věci a současně s nimi pracovat, pak jsi génius (nebo tajíš těch 6 dalších a jsi Šiva :lol: ). Onen přípravek - "třetí ruku", používám běžné při pájení konektorů a nemyslím si, že tato konkrétní rada by byla dehonestující. I když souhlasím, že ne všechna vyjádření byla úplně košér. Ale autor vůbec neuvedl, tedy aspoň já jsem to nikde nenašel, o jaký konektor se jedná, jakou pájku použil (složení), čím pájel (výkon), případně další informace (staré cínoolověné pájky mizí - možná má někdo doma zásoby, s novými je potřeba se naučit pracovat a možná i změnit vybavení). A vyzkoušet si něco nejdřív bokem, proč ne, to není ostuda, a ani bych neřekl, že to je dehonestující rada (občas to také dělám). Pak se nediv reakcím. Podle dalších informací usuzuju, že dřív nejspíš nic podobného nedělal a tak nemá prakticky žádné zkušenosti (stačí si přečíst jeho další dotazy, které opět neobsahují informace potřebné k relevantní odpovědi - "mám motor RAY G3", ale konkrétní typ neuvedl, to je jako kdyby řekl mám škodovku - Fabii, Octávku, Superba, jinou?).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rachotivý motor
PříspěvekNapsal: pon 30.08.2021 16:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2008
Příspěvky: 608
DAF píše:
nemyslím si, že tato konkrétní rada by byla dehonestující. I když souhlasím, že ne všechna vyjádření byla úplně košér.

DAFe,
zrovna na teba pasuje moja poznámka:
Atto píše:
... v niektorých odpovediach bol náznak pomôcť (čo oceňujem), ale v ostatných ani to nie.

Takže zrovna na teba príliš ťažké srdce nemám.

Čo sa týka typu konektoru:
DAF píše:
Ale autor vůbec neuvedl, tedy aspoň já jsem to nikde nenašel, o jaký konektor se jedná ...

Typ konektoru Danny uviedol v závere prvej strany tohto vlákna, keď z "rachotivého motora" prešiel na dotaz ohľadne nepocínovateľnosti kontaktov konektora XT60:
Danny duer píše:
Zduř, prosím nevíte proč mi nejdou připajkovat kabely na konektor XT60
na kabelu mi to drží ale na konektoru ne:(


Tvoja rada "vyzkoušet si něco bokem" by mu v tomto prípade asi nepomohla, pretože problém je vyložene v povrchovej úprave kontaktov tejto "nešťastnej" série konektorov XT60.
Ja osobne si najprv pocínujem kontakty konektorov a konce káblov a až potom to zletujem dokopy (za primeraného použitia kolofónie).
Takže to už samo o sebe je "bokem".
Ale tu som hneď narazil na nepocínovateľnosť kontaktov s použitím (len) kolofónie.
Ako som už uviedol: Nepomohla ani (fakt dosť) vysoká teplota hrotu spájakovačky, ani mechanické pred-úpravy povrchu určeného na pocínovanie.

Čo sa týka tebou spomínanej "tretej ruky", ani v najmenšom tvoju radu nespochybňujem, pretože presne takú ja sám hojne používam.
Ale na silové konektory radšej používam taký menší zveráčik (je pevnejší ako "tretia ruka") a do spájkovaných konektorov zásadne zasuniem protikusy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz