Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Free simulátor
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2022 17:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
Syn mého kamaráda by chěl začít s létáním. Půjčil jsem mu USB ovladač pro simulátor ale potřebuji poradit jaký by si měl pro začátek nainstalovat simulátor, který je volně stažitelný. Díky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2022 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Např:
Multiplex Multifly (+ je k dispozici spousta modelů, co Multiplex vyrábí)http://multiflight.multiplex-rc.de/MULTIFlight_setup.exe
RC Desk pilot https://rcdeskpilot.com/
... a několik dalších, zkus pohledat toto fórum

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: úte 07.06.2022 12:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
MultiFlight je šikovný, pak stojí za zmínku PhoenixRC a za mě graficky sice toršku strohý, ale na plachtějí šikovný PicaSim.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2023 17:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.10.2023
Příspěvky: 46
Mám nainstalovaný Muliflight free simulátor a potřeboval bych k němu připojit vysílač FlySky-i6.
Koupil jsem kabel se kterým připojím vysílač na USB port, ale Počítač ho nevidí (Win7).
Někde jsem našel nějaký odkaz na ovladač, ale nedaří se mě k němu dostat.
Můžete někdo popsat jak udělat správně propojení (+nastavení vysílače) a dát případně k dispozici ovladač, pokud je třeba ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2023 19:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.10.2023
Příspěvky: 46
Dalo to hodně hledání ale nakonec se povedlo.
Kabel je nutné připojit na USB 2 (ne USB 3) a pak si PC stáhlo ovladače.
Vysílač nastavit na PPM.
Zatím mě neodpovídá správné nastavení kanálů a takto se létat nedá.
Může někdo "nakopnout" nějakými zkušenostmi z používání ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2023 21:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
U MultiFlight se dá přiřazení kanálu nastavit. Buď přes menu nebo F7. Pustí se i jakýsi průvodce, není TO složité.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2023 19:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.10.2023
Příspěvky: 46
U free verze nemám volbu F7 aktivní a tak nemohu přiřadit kanál na levé páčce (je to na kanálu č.7 který není v simulátoru na nic použitý).
Je nutná placená verze ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: čtv 19.10.2023 15:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Pokud je v menu "radio" zaškrtnuto "MULTIPLEX Default setup", F7 je neaktivní - Odškrtnout a F7 by se mělo "zaktivnit".
(Taky nemám placenou verzi)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: čtv 19.10.2023 18:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.10.2023
Příspěvky: 46
Díky moc, už to funguje.
Mám dotaz k nastavení ovládání v modu 2:
- na levé páce plyn (nahoru/dolu)
- na levé páce směrovka páka vlevo( zatáčka vlevo) / páka vpravo (zatáčka vpravo)
- na pravé páce výškovka páka nahoru (letadlo dolu) / páka dolu (letadlo nahoru)
- na pravé páce vlevo/vpravo ovládání křidélek
Vše popsáno při vysílači postaveném na stole
Je to tak správně ?? Nerad bych se to na simulátoru učil špatně.
Výškovku používáte v tomto nastavení ? (mě by to možná vyhovovalo opačně - asi záleží v jaké poloze je vysílač při ovládání skutečného letadla ?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2023 7:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1265
Bydliště: Teplice v Čechách
miran50 píše:
Výškovku používáte v tomto nastavení ? (mě by to možná vyhovovalo opačně - asi záleží v jaké poloze je vysílač při ovládání skutečného letadla ?)
Spojovat smysl pohybu kniplu výškovky se směrem od země k zemi není správné. Pohyb výškovky ovládá rotaci letadla kolem příčné osy, v jedné fázi letu znamená přitažení výškovky let nahoru, v jiné fázi letu se i při přitažení výškovky letí pořád dolů, v poloze na zádech je to taky opačně. Za obratem "páka nahoru letadlo dolu / páka dolu letadlo nahoru" je možná nějaké hlubší neporozumění.


Naposledy upravil Libor dne pát 20.10.2023 7:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2023 7:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1265
Bydliště: Teplice v Čechách
miran50 píše:
ovládání v modu 2
Já bych, kdyby se mě někdo ptal, doporučoval vybírat mode 1 nebo mode 4. Rozhodnutí, zda plyn nalevo nebo napravo, je o zvyklostech modelářů v okolí, když se shoduji s okolím, může mi někdo pomoci se záletem letadla. (https://www.kolmanl.info/?show=SHOW_TXT&alias=RC_KNIPLY_MODE)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2023 7:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1265
Bydliště: Teplice v Čechách
miran50 píše:
Vše popsáno při vysílači postaveném na stole
Terminologie používaná v modelářství se shoduje s velkým letectvím. Říká se "potlačit výškovku", "přitáhnout výškovku" a vychází ze vzájemné polohy pilota a letadla. Ať letí letadlo v horizontu, kolmo nahoru nebo střemhlav, je to pořád stejně. U modelářského vysílače to je podobně a vychází se z převažující polohy vysílače, kdy vysílač je kniply nahoru - v pultu, nebo nakloněn, když se drží v ruce. Říká se knipl od sebe nebo knipl k sobě. U výškovky knipl od sebe je "potlačit", knipl k sobě je "přitáhnout", plyn od sebe je plný plyn, plyn k sobě je volnoběh. Říká se přidej plyn, uber plyn, přitáhni, povol, potlač ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2023 10:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
MODE 2/3 jsou více používané za oceánem a mě přijdou přirozenější a odpovídá více reálnému letadlu - knipl v jedné ruce a plyn a co je na pedálech na druhé ruce.

MODE 1/4 je podle mě z historického "vývoje", kdy napřed byl na jedné páce plyn na druhé kormidlo, pak se ke kormidlu přidala výškovka a křidélka pak zbyla na páku plynu. A protože se tohle pionýrům RC nechtělo přeučovat (proč taky), tak to učili i následníky. Pravda, u takové té "hardcore" letadlové akrobacie může být výhoda mít na jednom kniplu výškovku a směrovku. U vrtulníků mi zase MODE 1/4 přijde minimálně "divné", i když vím, že se najdou piloti, co i vrtulníky lítají v MODE 1.

Je to podle mě jen o zvyku samozřejmě s tím, že pokud mi někdo může pomoci a umí nějaký MODE, tak s jiným rozložením mi asi pomoci chtít nebude - i když u letadla prohození křidélek a směrovky nemusí být úplně překážka.
Pak se případně dá dvěma rádii stvořit spojení učitel žák, kde každé rádio může mít rozložení jiné, takže ani jiné rozložení nemusí být překážka, pokud potřebuju něčí pomoc... Ale to je "jiná pohádka".

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2023 13:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1265
Bydliště: Teplice v Čechách
prikrylm píše:
Pravda, u takové té "hardcore" letadlové akrobacie může být výhoda mít na jednom kniplu výškovku a směrovku.
Já nevím, jestli létám hardcore :-), ale mít na jednom kniplu výškovku a směrovku znamená nemít na jednom kniplu výškovku a křidélka a to je podle mě při létání s letadlem výhoda. Zažil jsem dva lidi, co létali křidélka a výškovku na jednom kniplu, a moc jim to létání prakticky jedním kniplem nešlo.

Pro tazatele ještě pro jistotu uvedu: Když budeš létat mode 1 nebo mode 4 s letadlem, které má jen směrovku a nemá křidélka, dej si tu směrovku na kanál křidélek.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Free simulátor
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2023 13:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1265
Bydliště: Teplice v Čechách
prikrylm píše:
MODE 2/3 odpovídá více reálnému letadlu ...
Můj názor je, že řídit model a řídit letadlo jsou v tomto rozdílné věci. Když řídím model kniply (křidélka a výškovka každé na jiném kniplu), když sednu do letadla s kniplem nebo do letadla s berany, když letím s rogalem řízeném hrazdou, necítím rozdíl v tom ovládání. Statistiku po ruce nemám, ale všichni kamarádi, co létají modely a zároveň velká letadla, mají na vysílači mode 1 nebo mode 4. Ale třeba to je jen náhoda :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz