Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1585 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: pát 19.03.2021 22:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
ellet píše:
Jestli to zkoušíš z vysílačem, dělals nějaký pokusy v nastavení počtu odesílaných kanálů a měnit parametry rámce?

Zkoušel jsem posílat místo 8-mi kanálů 10 beze změn délky rámce, ale další kanály Phoenix nevidí. Ale ono těch 8 ch je tak nějak dostačujících. Kdyby ten emulátor krabičky uměl aspoň těch 8...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: pát 19.03.2021 22:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Zkoušeli jste někdo Phoenix builder?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: sob 20.03.2021 8:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
. .


Naposledy upravil hrst dne ned 23.05.2021 9:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: sob 20.03.2021 9:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Myslel jsem spíš prostředí, už jsem chtěl i cosi zkusit, ale nějak jsem neuspěl. Zkusím pohledat po netu.
I tak dík za inspiraci.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: ned 21.03.2021 8:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
. .


Naposledy upravil hrst dne ned 23.05.2021 9:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: ned 21.03.2021 8:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
. .


Naposledy upravil hrst dne ned 23.05.2021 9:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: ned 21.03.2021 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
V poslední době zjišťuju, že mi vůbec nefouká vítr na svahu, i když mám vybráno to největrnější počasí co je možné. Poznám to i na větrném pytli když ho dám do zobrazení, že visí svěšenej. Co dělám špatně?

_________________
LMK Říčany
Graupner HoTT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: pon 29.03.2021 12:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
V single režimu se dá větroň vytáhnout vlečnou. Nevíte, nedá se něco takového vyrobit v síťové hře, že by měl jeden vrtulák a druhý větroň? Asi ne, co? Ale hezké by to bylo....

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: pon 29.03.2021 12:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
koko píše:
V poslední době zjišťuju, že mi vůbec nefouká vítr na svahu, i když mám vybráno to největrnější počasí co je možné. Poznám to i na větrném pytli když ho dám do zobrazení, že visí svěšenej. Co dělám špatně?

Svahy mají většinou své počasí, které je "foukací". Nemáš tam zapnuté své počasí a nějak nevhodně nastavené?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: USB Interface k Phoenix RC
PříspěvekNapsal: úte 04.05.2021 12:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.12.2013
Příspěvky: 36
Bydliště: Strakonice
Ahoj, stahnul jsem si volně dostupný Phoenix RC v.5.5.k, ale píše to "Your USB interface is not currently being detected by Phoenix". Mam Hitec Optic 6, který mi normálně funguje se simulátorem FMS přes USB interface, který mam. Potřebuji tedy nějaký speciální USB interface přímo od Phoenixu? Umíte někdo poradit?

_________________
ACE-40, Alpha 1500, MJX 648, Hitec Optic 6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB Interface k Phoenix RC
PříspěvekNapsal: úte 04.05.2021 13:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Pokud máš funkční USB rozhraní, tak zkus tu: http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=1 ... 5#p1505812

Případně se dá koupit přímo "krabička" na Phoenix . Tu jsem si pořídil. Případně orig kabel. Jednoho nebo druhého jsem ochoten se zbavit.

V případě simulátoru "krabičky" se v Phoenix dá použít jen 6ch, ale dá se obejít přes HIDMacros, jak je ve výše linkovaném příspěvku popsané.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba letadla
PříspěvekNapsal: stř 26.05.2021 17:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Jen na okraj ...FMS už dneska fakt ne. Na nových strojích funguje špatně. Zato zmiňovaný PhoenixRC už je zdarma. Mezi simulátory zdarma za zmínku určitě stojí i free verze MultiFlight od Multiplex a PicaSim. Viz třeba viewtopic.php?f=17&t=89173

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba letadla
PříspěvekNapsal: stř 26.05.2021 19:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
prikrylm píše:
Jen na okraj ...FMS už dneska fakt ne. Na nových strojích funguje špatně. Zato zmiňovaný PhoenixRC už je zdarma. Mezi simulátory zdarma za zmínku určitě stojí i free verze MultiFlight od Multiplex a PicaSim.

S FMS jsem začínal simulovat v roce 2010 - to bylo po ukončení mé velké modelářské 25-leté pauzy, po které jsem se musel znovu naučit řídit RC modely (ono to není jako jízda na kole, nebo plavání, ono se to fakt zapomíná!). Ale po týdenním tréninku s FMS jsem se do toho rychle dostal. No, a je pravda, že když jsem si pořídil Phoenixe, tak už jsem FMS nejmíň 15 let na PC neměl nejmenší důvod spouštět, takže fakt jsem netušil, že se to chová na novém HW nějak špatně. Přejít z Phoenixu na FMS by byl holý nesmysl. :lol:
Jinak ten Phoenix byl k stažení vlastně zdarma vždy, pokud jsi měl ten jejich správný kablík. Ona ta licence byla jištěna tím originálním kabelem (který obsahoval nějakou potřebnou elektroniku, sloužící zároveň i jako HW klíč), takže kdo ho měl, ten ho měl automaticky legální. Vím, že se to prý dalo i obejít a provozovat i nelegálně, ale to už tu nebudu rozvíjet.

A ještě k tomu učení. Dle mých zkušeností trvá cca 30-50 hodin pilotování, než se člověku dostane do krve to, že neřeší rozumem polohu modelu a už automaticky pohne pákou tím správným směrem. Samozřejmě mám na mysli běžný vyhlídkový let, v složité akrobacii se někdy spletu i teď, po stovkách hodin. Bohužel někdy, třeba ve větrném turbulentním počasí se vyskytnou situace srovnatelné s 3D akrobacií a tam pak taky nastávají ty tragické chyby pilotáže. Takže pro začátek doporučuji lítat v podvečerním klidu. I když se říká, že lítat v bezvětří není umění, ale zaletět správně akrobatickou sestavu ve větru - to je to pravé mistrovství. Ačkoli já se větru v rozumné míře nevyhýbám, ale bohužel ty obraty mají od mistrovských pořád dost daleko. Ale to už se tu bavím o nejvyšším levelu. Je však dobré aby i o tom byl začátečník informován.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 22:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 180
Bydliště: Praha 9
V Phoenixu vidím v nastavení u heli možnost "Autopilot" a "Panic mode". Zkoušel jsem zejména Panic mode, snad i Autopilot. Ale nedělá to vůbec nic (model T-rex 460 SE tuším). Dokonce vidím dole v rohu, že Panic mode zapínám a vypínám, ale s heli se nic neděje. Tuší někdo, co to má dělat? A co má dělat Autopilot? Chtěl jsem si cvičně zkoušet cvakat záchranu jako ve Spiritu, abych se to více naučil, a nevím jak na to, díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Phoenix RC
PříspěvekNapsal: čtv 03.06.2021 7:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
@VTjr - PhoenixRC je v této chvíli "abandonware", takže legální i s tím "udělátkem", které obejde originál kabel. Navíc se dá neoriginál kabel od číňana koupit (asi za 200 Kč). Shodou okolností vlastním i orig i čínskou náhražku. Obojí funguje stejně. Případnému zájemci jeden nebo druhý odprodám. :)

@PBS - autopilot a panic mode jsem taky kdysi zkoušel. Taky nic, ale napadá mě, že ne všechny modely takovou funkčnost umí. Třeba "smoke" umí jen spalováky, elektrolety ne. Maketové vrtulníky mají "obráceně" přepínání gyra (Heading Hold, normal (nebo co to je)). Podobně může fungovat i u autopilota a panic mode. Jestli si vzpomenu vyzkouším. Dneska to ale nebude.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1585 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz