Switch to full style
Název tohoto fóra mluví sám za sebe.. prosím ale žádný warez. Cokoliv okolo pirátského software, cracků, hacků atd bude ihned mazáno.
Odeslat odpověď

Re: Phoenix RC

sob 24.11.2018 22:41

Stáhni si verzi 5.5 z https://www.astramodel.cz/cz/katalog/ru ... 42503.html
Prozatím tam mají ke stažení celé DVD

Re: Phoenix RC

ned 25.11.2018 0:35

PhoenixRC? Přes menu sysém - ovládání - vyskočí okno - změnit profil - pokud se u té správné funkce otevře roletka s možnými kanály, tak je vidět jak se hýbou. Pokud pohnu s páčkou, kde chci mít směrovku, tak vidím, jak se tam něco hýbe to vyberu.

Pokud se nic nehýbe, tak je možné, že vysílač není zkalibrovaný. To je zase menu Systém - vysílač. Pokud "teploměry" neběhají po celé délce nebo neběhají vůbec, tak nahoře je "kalibrovat". To by mohlo pomoct...


Kalibraci jsem dělal už několikrát, ale pokud přijde řada na směrovku tak jde prostě jen přiřadit kanal 6.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: Phoenix RC

ned 25.11.2018 7:41

Petit píše:Kalibraci jsem dělal už několikrát, ale pokud přijde řada na směrovku tak jde prostě jen přiřadit kanal 6.


Z videa je jasné, že kanály fungujují.
Co to nastavení rádia? Klidně v základním nastavení, vybrat z roletky ten správný kanál. Viz obrázek.
Přílohy
settings.png
menu sysém - ovládání - vyskočí okno - změnit profil

Re: Phoenix RC

ned 25.11.2018 9:11

prikrylm píše:
Z videa je jasné, že kanály fungujují.
Co to nastavení rádia? Klidně v základním nastavení, vybrat z roletky ten správný kanál. Viz obrázek.


Tak nevím ať přiřadím jakýkoliv kanál jakékoliv funkci tak se mi nic nezmění. Ale je zajímavé ,že když vytvářím vlastní profil vysílačky tak se mi nikde neuloží. Zkusím natočit postup jak to nastavuji.
Zatím děkuji za rady.
Ale pořád mi vrtá hlavou, že když vysílačku nastavuji už pro windows tak mi ta levá páčka nejde přiřadit na správný kanál.

edit:
Tak problém nakonec vyřešen. Problémem bylo že profily ovladačů nešlo upravovat.
Stačilo v dokumentech Documents\PhoenixRC\Settings\mappingProfiles vytvořit složku s názvem Custom a zkopírovat do ní jeden z už vytvořených profilů. Ten jde poté v programu už bez problému upravit viz. rada prikrylm

Děkuji
Přílohy
settings.png

Phoenix RC- nové modely letadel

úte 26.02.2019 16:20

Ahoj lidi, prosím o pomoc.
Našel by se někdo, kdo by mi poskytl nějaké další modely jako např. FunCub a pod?
Překopal jsem PC a musel jsem přeinstalovat PhoenixRC. Ted mám jen základní modely z původního zdroje. Ten FC mi moc chybí.
Ofiko stránky jsou mrtvé a tak už nejde žádný upgrade.
Díky M

Re: Phoenix RC

úte 26.02.2019 19:48

Ahoj.
Tady by snad mohly být odkazy na updaty a modely:
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -PhoenixRC
Ale nezkoušel jsem a za kvalitu neručím.
Petr

Re: Phoenix RC

úte 26.02.2019 21:47

Ten horní odkaz na v5,5 u je fakt dobrej a už to fachá...:-)
FC je tam taky.

Re: Phoenix RC- vlastní lokalita?

stř 27.02.2019 19:57

... a taky mne napadlo, jestli máte někdo zkušenost s nahráním vlastní fotky nějaké skutečné lokality?

Re: Phoenix RC

úte 21.01.2020 16:12

Dlouho jsem tu nebyl, a dlouho jsem nelítal na Phoenixu. Mám verzi 5.5.1 a myslel jsem, že si udělám nějakej ten updejt. Jejich stránky se mi nedaří najít. když dám aktualizovat, tak server nenalezen. Na stránkách Pecky jsem se dočetl, že od 1.1. 2019 byl ukončen provoz serveru zajišťující létání více hráčů přes síť internet (multiplayer režim).
Mám to chápat, že už vyšší verze není, nebo to odkoupil někdo jinej, zkrachivali.....? Ani nevím jestli mám postahovaný všechny éra co vydali. Dá se to nějak zjistit? Díky.

Re: Phoenix RC

úte 21.01.2020 20:10

Skončili. :(

Re: Phoenix RC

úte 21.01.2020 20:44

Tady jsou nějaké informace. Online létání by prý mohlo být možné přes VPN.
https://www.astramodel.cz/cz/katalog/ru ... 42503.html
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... -PhoenixRC

Re: Phoenix RC

stř 22.01.2020 11:29

Jo díkes. Tak o VPN vím akorát to, že něco takového existuje. Kouknu a pokusím se s tím poprat.

Re: Phoenix RC

stř 22.01.2020 12:26

VPN (Virtual Private Network = virtuální privátní síť) to je způsob jak v prostředí veřejného internetu vytvořit chráněné spojení, nebo i celou síť. Aby to fungovalo, tak příslušný softvér musí mít nainstalovaný a shodně nakonfigurovaný obě strany. Ten softvér (někdy i hardvér - mají to v sobě často implementované lepší routery) pak kóduje pakety dat při komunikaci tak, že pro jiné subjekty na Internetu jsou nečitelné, čím se vytvoří takový kanál (říká se tomu VPN tunel). Samozřejmě nebezpečím je, že jako každý SW, tak i VPN může být napaden. Ale míra bezpečnosti je vysoká a dá se zvýšit například i tím, že obě strany mají statické IP adresy a tunel je vytvořen jen mezi nimi. Takže útočník musí prolomit nejen heslo, ale najít i ten správný port a sfalšovat IP adresu.

A k čemu to je? Představ si stavbyvedoucího velké stavební firmy, který má svou unimobuňku na staveništi, kam má zavedené telefony a internet. VPN mu umožňuje mít počítač v té buňce bezpečně připojen na podnikovou síť. To mu nepochybně značně usnadňuje práci.

V případě Phoenixu jsem ale nevyuži ani jen toho létání s jinými po síti (neměl jsem s kým) a VPN taky ne. Ale předpokládám, že toto zabezpečoval ten jejich server, který ale už není. Však ono provoz takového servru taky něco stojí.
Ale je mi líto za Phoenixem, považuji ho za povedený simulátor. Naštěstí off-line stále funguje, i když už nemůže být upgradován.

Re: Phoenix RC

stř 22.01.2020 12:31

zdzd píše:Skončili. :(

A co teď frčí? Jaké simulátory bys doporučil jako nejlepší? :?:

Re: Phoenix RC

stř 22.01.2020 15:18

VTjr díky za vysvětlení.
Odeslat odpověď