Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Připojovací kabel pro JETI DS-6
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 9:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.12.2016
Příspěvky: 3
Ahoj,
jsem v oblasti RC modelů absolutní neználek, protože modelářem je můj malý synek a já jen okukuju (i když jak kluk jsem taky modelařil, nicméně k RC modelům jsem tehdy ani nečuchnul), ale potřeboval bych se zeptat na následující věc:

Synek chodí druhým rokem do modelářského kroužku a dostal tam teď v rámci nějaké akce model s vysílačkou JETI DS-6 MOD 1 (štítek vyfocen v příloze). Přál by si nějaký simulátor a tak jsem se ptal v tom kroužku, jaký by byl vhodný a doporučili mi Phoenix. Než se ale pustím do nákupů za tisíce (protože zatím nevím jestli u toho vydrží), tak bych mu chtěl nejdřív nainstalovat nějaký free simulátor, dočetl jsem se tady o FMS nebo DeskPilot (nebo doporučíte nějaký lepší?)

Nicméně potřeboval bych propojovací kabel k PC – na vysílači je výstup na jack 3.5. Můžete mi prosím poradit, jaký kabel bych mu k tomu měl pořídit, aby to fungovalo na Win10, x64.

Díky moc za rady

Filip


Přílohy:
vysilacka.jpg
vysilacka.jpg
[ 34.7 KiB | Zobrazeno 3804 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 11:16 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
filuna píše:
Synek chodí druhým rokem do modelářského kroužku a dostal tam teď v rámci nějaké akce model s vysílačkou JETI DS-6 MOD 1
Přiznám se, že mě mrzí, když se v rámci projektu VOSA, kdy se rozdávají dětem do kroužků stavebnice modelů, přijímače, vysílače ZDARMA a pak se hovoří o "nějaké" akci. Detaily lze najít zde: http://svazmodelaru.cz/odbornosti/klem/index.html
Příloha:
Vosa0.jpg
Vosa0.jpg
[ 21.64 KiB | Zobrazeno 3766 krát ]



Součástí simulátorů je i potřebný konektor, který se zasune do konektoru pro výstup simulátoru na vysílačce.

Pokud chceš experimentovat, tak je možné jen ten výstup koupit nebo vyrobit. Dobrou alternativou je i přepnutí přijímače na PPM výstup a vzít signál pro simulátor tam.

Záleží jak se cítíš.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Připojovací kabel pro JETI DS-6
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 13:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.12.2016
Příspěvky: 3
Omlouvám se, ale nepovažoval jsem za důležité v rámci tohoto dotazu dodávat odkaz na tu akci. Já jsem samozřejmě moc rád, že to dostal a že má s čím začít (o jeho radosti nemluvě). Tady jsem jen hledal, jak bych to tak spojil prozatím s nějakým free simulátorem, než se pustím do nákupu nějakého víc profi. No a tyhle free simulátory samozřejmě nemají žádné balení jehož součástí by mohl být nějaký kabel.
Nejdřív jsem prohledával různé ochody a našel partu všelijakých kabelů jack - USB, u některých se ale píše, že se hodí pro to či ono a neopak nehodí pro něco jiného. Nevím jak moc je ten kabel univerzální, nebo má každý výrobce nějaké vlastní zapojení. No a na to se právě tady snažím zeptat.

Takže pokud mohu napravit svoje opomenutí, tak tady je prosím opravená verze dotazu:

Synek dostal v rámci akce Vosa RC (za kterou jsme opravdu velmi rádi a moc děkujeme!!!) vysílačku (viz první příspěvek) a rádi bychom jí prozačátek spojili s nějakým volně stažitelným (myšleno freeware, nikoliv kradeným) simulátorem. K tomu potřebujeme kabel a protože nejsem ve světě RC modelů, vysílačů a přijímačů vůbec kovanej, tak bych se s dovolením rád zeptal Vás, zkušených modelářů, jestli byste někdo nebyl té laskavé ochoty a neporadil mi, jaký kabel by to tak asi měl být, případně kde bych ho koupil. Pájet běžné věci sice zvládnu, jacka si klidně napájím, ale USB konektor jsem nikdy nebastlil a zapojení neznám. Raději bych tedy koupil už něco hotové.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Připojovací kabel pro JETI DS-6
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 14:09 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Domnívám se, že tohle by mělo fungovat: http://www.rcm.cz/produkt/USB-Interface ... avu-i59842


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Připojovací kabel pro JETI DS-6
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 15:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.12.2016
Příspěvky: 3
no, to jsem taky našel, ale to je bezpečně nejdražší ze všech propojovacích kabelů co se mi podařilo vypátrat. Nějaké alternativní možnosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Připojovací kabel pro JETI DS-6
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 16:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
http://www.mojerc.cz/ovladani/rc-simulatory/usb-adapter-pro-simulator-fms.html?gclid=Cj0KEQiA1b7CBRDjmIPL4u-Zy6gBEiQAsJhTMB20HvUuel8FLGbocp_heu9QL9zyOllk9puUYG7gROwaAsgK8P8HAQ&virtuemart_manufacturer_id=21

a najdeš jich spousty dalších ... na různých forech najdeš i např. bezdrátově jak to udělat, ale to už potřebuješ rx s PPM výstupem a to jsi na ceně cca 1500+

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Připojovací kabel pro JETI DS-6
PříspěvekNapsal: úte 13.12.2016 19:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
to filuna:
Podívej se do soukromých zpráv (vlevo nahoře).

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz