Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SIMtransmitter v Linuxu
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 18:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Zdravim,
chtel bych se zeptat, jestli jste nekdo zkouseli pripojit SIMtransmitter 6 v Linuxu? Vypada to, ze by se to melo chovat jako standartni USB joystisk, takze s ovladacema skoro nepredpokladam problem, ale kdyby to mel nekdo overeno, tak bych byl pred koupi klidnejsi.

Treba Taranis (plus) jede bez problemu hned po pripojeni ( Crrcsim a MULTIflight), vyuziva standartni systemovy ovladac pro joystick.

Pripadne nemate tip na nejaky jiny (obycejny, levny) ovladac pro RC simulatory ?

Diky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: SIMtransmitter v Linuxu
PříspěvekNapsal: ned 25.11.2018 18:53 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 25.11.2018
Příspěvky: 15
ahoj, usb ovladač SIMtransmitter 6 funguje, vyzkoušeno linux-xubuntu, s flysky i6 funguje ve jack vstupu - https://www.youtube.com/watch?v=ZLoaExM4ww0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIMtransmitter v Linuxu
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 8:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.10.2018
Příspěvky: 105
Super,
Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIMtransmitter v Linuxu
PříspěvekNapsal: pon 26.11.2018 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
ZS-Man píše:
Zdravim,
chtel bych se zeptat, jestli jste nekdo zkouseli pripojit SIMtransmitter 6 v Linuxu? Vypada to, ze by se to melo chovat jako standartni USB joystisk, takze s ovladacema skoro nepredpokladam problem, ale kdyby to mel nekdo overeno, tak bych byl pred koupi klidnejsi.

Treba Taranis (plus) jede bez problemu hned po pripojeni ( Crrcsim a MULTIflight), vyuziva standartni systemovy ovladac pro joystick.

Pripadne nemate tip na nejaky jiny (obycejny, levny) ovladac pro RC simulatory ?

Diky.


Já jsem si zbastlil převodník PPM na USB joystick pomocí arduino-like desky ProMicro. S FlySky i6 funguje bez problémů (zkoušeno s nativním linuxovým CRRCsim a pak s PicaSim pod Wine). MULTIflight mi pod Wine vůbec nejede, padá při startu (Fedora 29).

Přemýšlel jsem že bych si koupil něco jako ten SIMtransmitter, ale stojí to skoro stejně jako opravdové rádio FlySky i6, tak spíš uvažuju o koupi druhé i6. Má to samozřejmě i nevýhody - je to těžší a potřebuje to baterky a nějaký ten převodník (i když PPM do audiovstupu by možná taky fungoval), ale zase si člověk může naklikat expa a podobné věci přímo do ovladače, a nemusí být odkázaný na to, jak to má implementováno konkrétní simulátor. A v mém případě mám přesně tu stejnou mechaniku jako používám v reálu.

Akorát pozor na výběr módu. Občas mám půjčený USB kontroler v opačném módu než lítám - jako lítat s tím jde, ale neodpružená výškovka versus odpružený plyn je docela otrava. A mnohdy tady ty eshopy vůbec nemají u těch USB kontrolerů uvedeno, o jaký mód se jedná. A ten kontroler co mívám půjčený ani nejde rozumně přenastavit, přehodit gimbaly - na to jsou tam příliš krátké kabely.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz