Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2020 19:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 20.12.2020
Příspěvky: 52
Bydliště: Varnsdorf
Ahoj.

Jelikož jsem už pár let nelítal s vlastoručně postavenými modely a rád bych si koupil 48" MXS EXP - červená/bílá/modrá 1,21m nebo něco podobného. Rád bych si nejprve koupil rc simulátor pro Win 10. Jelikož se v nich nevyznám a nemám se s kým poradit, tak se obracím na toto fórum. Moje původní RC vysílače nelze připojit k pc a nový vysílač bych řešil až to bude aktuální. Tak potřebuji simulátor s vysílačem cenově pokud možno nejlevnější.

Předem děkuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor kokpit
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2020 22:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Pokud je ve vysílačce někde PPM signál, a to si troufám říct, že se dá dostat téměř ze všech vysílaček*, tak ji lze připojit k PC i bez extra hardwaru - viz https://sourceforge.net/projects/smartpropoplus/

K rozumnému tréninku stačí i nějaký ten free sim. Třeba MultiFlignt od mlutiplexu nebo PicaSim. PicaSim je sice spíš na plachtění, ale ani vrtulové stroje tam nejsou úplně příšerné.
---
* u proprietárních FPV souprav ala DJI si tím nejsem jistý

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2020 22:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Pokud se nechceš trápit bastlem, kalibrováním šíleného "joysticku" ve Win 10 tak kup libovolný "china USB převodník" který bude mít i protikus/konektor pro tvůj vysílač.
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... +Simulator

Pokud chceš použít tvůj stávající který nemá konektor pro "žáka" tak můžeš bez bastlení šáhnout po dražší, ale luxusní verzi kde prostě připojíš přijímač spárovaný s tvým vysílačem a lítáš bez kabelu, používám a plná spokojenost :)
https://hobbyking.com/en_us/wireless-9- ... apter.html

Zdarma RC simulátor je nejrozumnější použít PhoenixRC, už to zabalil a jeho SW je uvolněn ke stažení zdarma
https://www.rc-thoughts.com/phoenix-sim/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2020 23:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
PhoenixRC sice zdarma ke stažení je, ale chce k sobě hardwaravé propojení (krabičku), bez kterého nefunguje. Nebo už ano?

A propojení trenér portu s mikrofoním vstupem mi jako šílené bastlení nepříjde. :)
Ale jestli propojovátko s druhého odkazu funguje i s Phoenixem, tak to bude optimální volba.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 0:10 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 20.12.2020
Příspěvky: 52
Bydliště: Varnsdorf
Děkuji za pomoc.

Ale moje vysílače jsou už muzejní typy a 15 let stará baterie ta už sotva pojede a kupovat nové budou zbytečně vyhozené peníze. Co je tohle např:
https://www.wish.com/product/5e009154fd ... &share=web

Je tam spousta zkratek (6CH RC Flight Simulator JTL-0904A Podpora Real RF7 G7 Phoenix 5.0 XTR Drone Mode VIN) kterým nerozumím, ale tohle by se mi líbilo. Nebo nějaký levný vysílač do 1000.- Na internetu je toho spousta, ale nechci něco koupit a pak zjistit že mi to nejede. Jsem už starej dědek a dnes toho je na výběr tolik že se raději chci poradit.4 kanálový vysílač a řvoucí 3.5 motor byly super časy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 8:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: SK
Obrázky: 6
Ja mám už pár rokov toto a super. Používam Phoenix v 5.5.1
https://it.aliexpress.com/item/32903801 ... 6062%23344

_________________
FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 9:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Pavelev píše:
Děkuji za pomoc.

Ale moje vysílače jsou už muzejní typy a 15 let stará baterie ta už sotva pojede a kupovat nové budou zbytečně vyhozené peníze. Co je tohle např:
https://www.wish.com/product/5e009154fd ... &share=web

Je tam spousta zkratek (6CH RC Flight Simulator JTL-0904A Podpora Real RF7 G7 Phoenix 5.0 XTR Drone Mode VIN) kterým nerozumím, ale tohle by se mi líbilo. Nebo nějaký levný vysílač do 1000.- Na internetu je toho spousta, ale nechci něco koupit a pak zjistit že mi to nejede. Jsem už starej dědek a dnes toho je na výběr tolik že se raději chci poradit.4 kanálový vysílač a řvoucí 3.5 motor byly super časy.

Jestli nějaké levné rádio, tak raději něco "funkčního". Třeba v případě FlySky FS-i6 - za podobné peníze je to i s přijímačem a zrovna tento model je asi jeden z nejlepších v poměru cena/výkon - dokonce umí telemetrii, AFHDS 2A je velmi povedený protokol a td atd. Viz např. viewtopic.php?f=39&t=87367

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 10:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
. .


Naposledy upravil hrst dne ned 23.05.2021 8:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
@ Pavelev :
Ja som si kupil ovladac k simulatoru (od Pelikana) , ako tak to bezalo ale nebolo to idealne, tie trimre akokeby mali maly rozsah , lietadlo neslo poriadne vytrimovat.
Potom som sa pokusil prepojit vysielacky s pocitacom cez zvukovu kartu, cez program co tu chalani postovali,hrozne to blblo nech som pouzil mikrofonny vstup alebo line in.
Ako keby bolo v tom signale nejake rusenie , ovladat sa to dalo ale chvilami prekmitli kormidla uplne na okraj. Takze nepouzitelne.
Tak som skusil kupit externu zvukovku do usb, lebo som myslel ze je to nejake rusenie z PC , ale tiez to nepomohlo, vysledok ten isty. Skusal som rozne nastavenia toho programu - su tam rozne negacie, protokoly a pod. ale nic nepomahalo.
Nakoniec som kupil dongle Phoenix "USB Interface sada AeroflyRC7/RC8 (pro vlastní RC soupravu)".
To fungovalo celkom dobre ale len so setovou Spektrum DXe , s DX8 g2 sa mi to spustit nepodarilo aj ked som skusil pouzit rozne rezimy ucitel-ziak.
ALE - po par mesiacoch prestalo ist aj to , pravdepodobne nejaka zrada vo WIN ovladacoch ale uz sa mi to nepodarilo napriek dlhym hodinam tomu venovanym opravit.

Takze som si kupil sadu "RealFlight 9.5 simulátor + ovladač Spektrum" za nejakych 210 eur a je pokoj , fungovalo to na prvy pokus (stacilo zvolit v simulatore spravny ovladac a nakalibrovat ho".


Keby som nevymyslal tak som si mohol usetrit vyse 120 eur (-+40 eur Pelikani ovladac, 42 eur Phoenix dongle, 20 eur externa zvukovka, par kablov a konektorov asi za dalsich 20eur) a asi 20 hodin casu ktory som tomu "bastleniu" venoval. O nervoch ani nehovorim.

Takto mam vyladenu sadu Simulator + ovladac a je klud. A este su na nete doslova stovky lietadiel ktore sa do neho daju dohrat ak ti tie originalne nestacia.

pS: Niekto sikovnejsi by s tym asi nemal problem to ubastlit , mne sa to nepodarilo. Proste obe ruky lave a hlava len na ozdobu. Vlastne ani to uz nie :D

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 11:23 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
řešit cenově nejlevnější je volovina.
Nakonec zjistíš, že jsi za hromadu levnejch věcí utratil vlastně hromadu peněz a daleko víc než za trochu dražší věc, ale s kterou jseš spokojenej.
Takže prostě názor si musíš udělat na základě informací. A to je docela dost práce :wink: . A to musíš dohledat sám.
Všechny cesty vedou do Říma, ale málokdo zná všechny.

Jinak alternativou je tohle https://emotors.cz/cs/vysilace-taranis- ... st-m1.html
a tohle https://emotors.cz/cs/prislusenstvi/7087-xsr-sim.html.

nepotřebuješ se motat do drátů :D .
Simulátory na to všechny nechoděj, ale většina ano.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 13:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
dudaj píše:
řešit cenově nejlevnější je volovina.
Nakonec zjistíš, že jsi za hromadu levnejch věcí utratil vlastně hromadu peněz a daleko víc než za trochu dražší věc, ale s kterou jseš spokojenej.
Takže prostě názor si musíš udělat na základě informací. A to je docela dost práce :wink: . A to musíš dohledat sám.
Všechny cesty vedou do Říma, ale málokdo zná všechny.

Jinak alternativou je tohle https://emotors.cz/cs/vysilace-taranis- ... st-m1.html
a tohle https://emotors.cz/cs/prislusenstvi/7087-xsr-sim.html.

nepotřebuješ se motat do drátů :D .
Simulátory na to všechny nechoděj, ale většina ano.

Možná jen poznámka: Pokud není požadavek být k PC připojený bezdrátově, tak zmíněný FrSky Q X7 lze k PC připojit přímo USB kabelem. Ve win se pak objeví jako joystick. (takže minus 560Kč, což se může hodit.)

A zrovna Q X7 se mi líbí hodně.

@Miro_V: zmíněný SmartProtoPlus není bezproblémový, ale poměrně dlouho jsem s ním lítal a podobné problémy jsem neměl. Ale pravda, nikdo nemůže vědět, jestli by s ním Pavelev taky neměl problémy.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2020 17:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 20.12.2020
Příspěvky: 52
Bydliště: Varnsdorf
Tak ještě jednou dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2020 23:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2008
Příspěvky: 291
Prosím, půjde toto https://www.aliexpress.com/item/3299313 ... 389073248e propojit s Taranisem X9D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 0:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Ano půjde.

_________________
LMK Říčany
Graupner HoTT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký rc simulátor koupit
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 9:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Líbí se mi ta jednoznačná odpověď. :?
Zejména za situace, kdy má Taranis USB konektor a ten v sadě konektorů, které k tomu jsou tak nějak chybí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz