Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: pát 03.06.2016 8:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Ahoj,opravy rozbitého EPP akrobata rozp.80cm jsem zprvu dělal sekunďákem.Ale za začátku po stálých velkých ranách a poškozeních jsem od toho upustil!POněvadž mi to začalo pořádně trvrdnout a už to nebyl ten parádně pružný EPP materiál.Ale začal jsem jej lepit UHU.Super věc.buď obě plochy potřít lepidlem a nechat asi na minutku v tomto tple zavadnout a přitisknout k sobě.Drží parádně a při ráně i lepený spoj pěkně pracuje a drží!Ne jako u sekundáku, vznikne lepený tvrdý nepružný spoj a kolem něj se to pak velmi snadno utrhne.Nebo třeba motorové uchycení lepím pořádnou vrstvou UHU a do druhého dne nechám proschnout.Tím to lepidlo pronikne do všech dírek a velmi pevně drží a zároveň i zajistí částečnou pružnost a při čumákovce se to neutrhne jako se sekunďákem.
Sekundovým lepím další části,které už vyžadují pevný nekompromisní spoj.
Purexem lepím především éra z EPO a pod ,která již tolik nepracují a pokud to mám jen naprasklé a hluboké poškození.Nahřeji lepidlo ve skoro vřelé vodě a pod tlakem z lahvičky jej natlačím do praskliny,kde pak celé postupně vypění a drží opravdu spolehlivě.Vyzkoušeno na nakřáplém hlavním křídle :wink:

Jinak na tmelení používám tmel One time :) ,sice něco stojí,ale výborně drží až lepí,je lehký ,pevný a zároveň má dostatečnou pružnost,není křehký.A broušení to je nádhera :!:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: ned 05.06.2016 8:41 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Se vším z výše uvedeného příspěvku souhlasím.
Jen poznámka k UHUporu: časem žloutne a spoj vysychá a drolí se, zvlášť při lepení depronu.
Jako lepší se jeví LA tmel (špatně dostupný) a Styrolep. Obojí se navíc výborně ředí lihem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: pát 10.06.2016 13:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2016
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
Pánové, mockrát děkuji za vaše rady i připomínky. Toho tvrdnutí materiálu po použití CA lepidla si (po opakovaném lepení) už také začínám všímat. Takže pro příště už budu volit některou z alternativ, které jste uvedli. Proto mockrát díky!

Majlen: Můžu se zeptat, kam chodíte se svým Bixlerem létat? Do Slatiny to mám kousek, ale hádám, že kvůli blízkosti letiště asi jezdíte někam dále. Čerpám inspiraci a nepohrdnu žádnými tipy zkušenějších.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: čtv 03.05.2018 1:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.5.2018
Příspěvky: 1
...........................


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: ned 17.06.2018 19:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2018
Příspěvky: 4
Taky jsem začal létat. Koupil jsem Sky Climbera a na tom se začal jako samouk učit. V minulosti jsem létal s větroni takže teorii mám zmáknutou. Realita u RC ovladače je ale uplně jiná :-) 1. den jsem nastavoval soupravu a náhodou aktivoval plný plyn. Letadlo odstartovalo ze židle a přímo do holení kosti. Jelito jak půl vejce, naštěstí mě to neroztrhalo kůži. 3 dny v kuse jsem s tím pral o zem. Napřed ohnutý čumák, pak nalomený čumák a finále přišlo 3. den kdy jsem se nechal unést, letadlo na plný plyn a po větru bylo za pár vteřin tak daleko, že jsem nevěděl v jaké je poloze. Pár lopingů a nakonec ve spirále čumákem přímo do země. Když jsem pro něj došel, čumák trochu narolovanej, zlomenej, vrtule v zemi. Bylo to do obilí, takže křídla a zbytek docela OK.

Co chci říct: srovnal jsem to vždycky silou za studena do původní polohy. Pak si to trochu nabodoval vteřiňákem a nakonec horkovzduškou na 100°C poplácal tavnou pistolí a setřel nožem. EPP zbublinkovatí, ale po setření za tepla je to poměrně rovné a kompaktní povrch z tavného lepidla to fakt hodně vyztuží. Navíc to pruží a je to pevné jako čert. Zlomený trámec vrtule jsem slepil vteřinovým lepidlem a vytvrdil horkovzduškou zase při 100°C.

Vteřiňák z Jednoty, lepící pistole a horkovzdušná pájka stači na všechny opravy EPP. A je to "bez investic". Jestli bude zase nějaký fatální karambol tak to narovnání v horké vodě taky vyzkouším. Ale doufám že na to nedojde :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2018 10:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím,prosím o radu, na matroši EPP mi nedrží žádná izolepa,co s tím?Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2018 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Použi balsaloc, alebo pásku jednoducho prežehli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2018 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.8.2009
Příspěvky: 1499
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 85
skelná páska na EPP drží a když ne, tak ji lehce podmáznu Uhuporem :)

_________________
http://darthhokro.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2018 11:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
dratek píše:
Zdravím,prosím o radu, na matroši EPP mi nedrží žádná izolepa,co s tím?Díky.

Niekedy je dobre aj dané miesto odmastiť, napr. jarovou vodou a nechať vyschnúť, prípadne liehom. Pásku jemne prižehliť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2018 11:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Hyblos píše:
Zlomený trámec vrtule jsem slepil vteřinovým lepidlem a vytvrdil horkovzduškou zase při 100°C.


Tak to bych tedy rozhodně nedělal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2018 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Lepící páska se skelnou výztuží drží dobře. Jen musí být povrch suchý.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2018 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Hyblos píše:
Zlomený trámec vrtule jsem slepil vteřinovým lepidlem
To budeš mít brzy k tomu jelitu ještě nějaké stehy. Případně černou pásku přes oko.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: oprava EPP
PříspěvekNapsal: čtv 28.06.2018 19:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Skelná páska (i ty ostatní)drží jen na té lesklé straně,když ji používám na panty tak ji musím dotovat Uhuporem jinak za chvilku se začne odlepovat a barevné klasické izolepy z té nelesklé strany EPP spadnou samy bez pomoci,jinak řečeno ani se nepřichytí,díky za rady vyzkouším přežehlení,odmaštění a nebo se s tím smířím že dekorace nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak vyrovnat pomačkaný trup z EPP
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2021 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
tak trochu jsem zrakvil na cumak Kometa od Durafly. skody nejsou prekvapive moc velke, problem je jak to dostalo na cenich tak je cumak zkrabately a samozrejme mirne ohnuty, takze nedopasuju kabinu bez narovnani do puvodniho tvaru. otazka zni, jak nejlepe ten cumak vyrovnat? teplem pistoli, ohrat v horke vode..? a nejdriv ohrat at se to narovna a potom az lepit?


Přílohy:
Snímek obrazovky 2021-07-15 v 20.49.28.png
Snímek obrazovky 2021-07-15 v 20.49.28.png
[ 677.98 KiB | Zobrazeno 1555 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak vyrovnat pomackany trup z epp
PříspěvekNapsal: čtv 15.07.2021 20:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 147
Bydliště: Brno
Měl jsem obdobně vytuněnou Pelikánovu Alphu 1500.
Vyndal jsem motor z trupu, do hrnce nalil horkou vodu a trup do něj strčil tak, aby byla zmuchlaná místa ponořená. Po několika minutách koupání jsem nedostatky ještě vytáhl a dorovnal rukou (postup se dá opakovat).
Po vysušení jsem slepil, co bylo určeno ke slepení, chybějící materiál jsem dotmelil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz