Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 12:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 238
Bydliště: zlin
asi ti neodpoví zcela podle tvých představ ale MPX "se zobáčky" používají nyní v JETI, objednávají je prý někde v ČR. Já to nepoužívám. Raději dávám kovektory ne na desku ale na krátký kabel a pak celý konektor do smršťovačky.
3piny s jištěním kupuji v http://www.official.cz/ (Molex, Switchcraft) ale stalo by za zkoušku se podivat do GM - asi tam budou levnější. Nejsou kompatibilní s Hitec (pouzdro není, rozteče a vlastní piny jsou stejné) ale jsou skvělé a jelikož si kabely k servům asi každý dělá na míru tak by to nemělo vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 14:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Tomáš Kocáb píše:
Jinak, netvrdím že jsem nejlepší a dokonalej . Když si přečtete příspěvek zdzd , tak jako první je že je funkce desky k ničemu a pak uznává funkce které ta deska umí . tak tomu nerozumím .


Já neříkám, že je k ničemu funkce tvojí desky. Já tvrdím něco jiného. A to to, že takové desky jsou obecně omyl. Instalace se dá udělat líp, spolehlivěji a levněji bez desky. A o tom to je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
zdzd píše:
Tomáš Kocáb píše:
Jinak, netvrdím že jsem nejlepší a dokonalej . Když si přečtete příspěvek zdzd , tak jako první je že je funkce desky k ničemu a pak uznává funkce které ta deska umí . tak tomu nerozumím .


Já neříkám, že je k ničemu funkce tvojí desky. Já tvrdím něco jiného. A to to, že takové desky jsou obecně omyl. Instalace se dá udělat líp, spolehlivěji a levněji bez desky. A o tom to je.


Myslím,že budou případy,kdy se tomu nedokážeš vyhnout. To je jedna věc, druhá je názor jak to vůbec instalovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 14:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Tomáš Kocáb,
řešení toho el. vypínače je věc názoru (a dostupnosti "obalu").Přesto-pouvažuj, jestli to nespáchat tak,aby to nemělo žádné vyndavací (ztrácecí)čudly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 14:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Rosice u Brna
JMalik píše:
Tomáš Kocáb,
řešení toho el. vypínače je věc názoru (a dostupnosti "obalu").Přesto-pouvažuj, jestli to nespáchat tak,aby to nemělo žádné vyndavací (ztrácecí)čudly.


Za úvahu to stojí ty čudle , ale zase funkce toho vypínače nedovoluje kolík vůbec nechávat mimo vypínač .Kolík v černé zásuvce=vypnuto ,kolík v červené zásuvce =zapnuto.

Přesto nemáte někdo odkaz na levné tyto vypínače??? (myslím tím to pouzdro do kterého to dělám )
http://sweb.cz/tomaskocab1/vypinac2.JPG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 15:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2008
Příspěvky: 224
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
to: Tomáš Kocáb
Tak já se taky přidám s trochou kritiky. Vidím, že na tu fotku přívodů vodičů do DPS nikdo nereaguje. Sice ty vodiče, zapájené do DPS jdou skrze plastovou distanční průchodku, ale takto má možnost se ten vodič uklepat. Toto není dostatečná fixace. Někteří výrobci to takto řeší, ale už jsem měl tu čest toto opravovat a věř tomu, že to bylo uklepané. Popřemýšlej o lepší fixaci, např. se podívej do slušnějších serv. Tam je taky připájen vodič, ale od letovaného místa je to celé zalité-zafixované. naposledy jsem se to snažil opravovat v polních podmíkách kamarádovi v ModelCity na GYRU 401. ZDZD má někde u sebe zdokumentované foto.
Zdeňku, mohl bys to najít a zveřejnit? Dík. M.B.

_________________
MAD_BOXs senior


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 15:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
MAD_BOXs píše:
Zdeňku, mohl bys to najít a zveřejnit? Dík. M.B.


Jistě:
http://zd.wwwcity.cz/ModelCity080404/ipage00027.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 15:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
to
Tomáš Kocáb
předpokládám: kolík v žádné zdířce= také zapnuto!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 15:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Rosice u Brna
JMalik píše:
to
Tomáš Kocáb
předpokládám: kolík v žádné zdířce= také zapnuto!



Pochopitelně, když je kolík mimo zásuvku, tak je vypínač zapnut.
Co se týče fixace vodičů u desky: už jsem to tu psal několikrát, že tato deska je testovací a že výsledný výrobek bude mít tyto vodiče fixované silikonem. ( ta plastová průchodka tam nebude ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 15:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 238
Bydliště: zlin
Tomáš Kocáb píše:
Přesto nemáte někdo odkaz na levné tyto vypínače??? (myslím tím to pouzdro do kterého to dělám )
http://sweb.cz/tomaskocab1/vypinac2.JPG


a co dát ten el. vypinač na hlavní desku a z této desky udelat pouze výstup pro nabíjení a pomocny vypinac na bežném dvoužilovém kabelu kdy rozepnutá vypinač = připojené zdroje ?
pak ušetříš tu krabičku vypínače


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24.01.2009 17:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.3.2007
Příspěvky: 500
Bydliště: Brno
No vzhledem k tomu že někdo chce jen vypínač a ne desku tak je to blbý .. leda že by byly verze : Vypínač , Deska a Deska s vypínačem .. to by asi šlo .. a asi není marný ani to dělat ty vypínače i bez krabičky .. třeba ja bycch si je dal dovnitř do kabiny a vubec mi nevadí že pro vypnutí musim otevřít kabinu .. ale já tu ty krabičky mám už v letadle a mám tu aji díry na to tak už si to nechám udělat rovnou do krabičky . Tomášovy se ozvu hned jak budu mít Katanu dokončenou :lol:

Jen by asi nebylo marný ten kolík nějak k tomu vpínači přichitit třeba silonem nebo tak .. já si to pak takhle upravím ptorože jinak bude o nahradní kolíky nouze :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2009 11:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2007
Příspěvky: 416
Bydliště: Blansko
Ona ta diskuze je spíše spor zastánců a odpůrců "desek". Z praktického hlediska to jsou v tomto případě pouze dvě baterie, spojené přes diody a jakýsi pokus o měření. A k tomu nutná daň - konektory navíc. Zvýšení spolehlivosti (?) zdvojením zdrojů je úspěšně kompenzováno zvýšením počtu konektorů - napájecí zdroje, serva.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2009 12:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Ivoš píše:
Ona ta diskuze je spíše spor zastánců a odpůrců "desek". Z praktického hlediska to jsou v tomto případě pouze dvě baterie, spojené přes diody a jakýsi pokus o měření. A k tomu nutná daň - konektory navíc. Zvýšení spolehlivosti (?) zdvojením zdrojů je úspěšně kompenzováno zvýšením počtu konektorů - napájecí zdroje, serva.


Ano, to je přesně to, co jsem měl na mysli. Dobře udělaný a ošetřovaný zdroj (což by mělo být samozřejmostí) je mnohem spolehlivější než jakýkoliv další konektor a zbytečný spoj v instalaci navíc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2009 12:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.5.2007
Příspěvky: 238
Bydliště: zlin
ja myslím že je třeba si první říci, co osazuji. u vrtulníku bude asi stačit aku - vypínač - přijímač a důležitá bude kvalita práce a použitého materiálu. obdobné to bude asi i u menších motoráků a elekter.
pokud ale člověk osazuje velké letadlo tak to prostě bez nějaké rozvodné desky nejde. nebo si dovedete představit např. 14 serv napájených 40 metry krouceného servokabelu přímo z přijímače?????

připravuji na jaro pár letadélek a tam řeším :

problém vypínače - elektronický nebo mechanický jištěný zkratovacím?
aku - klasických 5NiCd nebo 2x 2ks LiIon
rozvodnou desku malou pasivní (bez konektorů) nebo něco jiného?

mě vyšly dvě možnosti :
1. nový pětičlánek NiCd + mech. vypínač s nabíjecím konektorem + jeho paralelní jištění zkratováním MPX konektoru (3+3 piny) + malá pasivní rozvodná deska bez konektorů (jen do přijímače),

2. toto všechno shodit ze stolu a použít věc, která mě nahradí rozvodnou desku, dva vypínače i nabíjecí konektor a bude schopná krmit letadlo ze dvou dvoučláků (tříčlánků) LiIon nebo LiFe

- také nemám rád různé Power ..... a podobné odpojovače baterek za letu ale letos volím možnost 2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26.01.2009 13:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Rosice u Brna
pastyrik píše:
ja myslím že je třeba si první říci, co osazuji. u vrtulníku bude asi stačit aku - vypínač - přijímač a důležitá bude kvalita práce a použitého materiálu. obdobné to bude asi i u menších motoráků a elekter.
pokud ale člověk osazuje velké letadlo tak to prostě bez nějaké rozvodné desky nejde. nebo si dovedete představit např. 14 serv napájených 40 metry krouceného servokabelu přímo z přijímače?????

připravuji na jaro pár letadélek a tam řeším :

problém vypínače - elektronický nebo mechanický jištěný zkratovacím?
aku - klasických 5NiCd nebo 2x 2ks LiIon
rozvodnou desku malou pasivní (bez konektorů) nebo něco jiného?

mě vyšly dvě možnosti :
1. nový pětičlánek NiCd + mech. vypínač s nabíjecím konektorem + jeho paralelní jištění zkratováním MPX konektoru (3+3 piny) + malá pasivní rozvodná deska bez konektorů (jen do přijímače),

2. toto všechno shodit ze stolu a použít věc, která mě nahradí rozvodnou desku, dva vypínače i nabíjecí konektor a bude schopná krmit letadlo ze dvou dvoučláků (tříčlánků) LiIon nebo LiFe

- také nemám rád různé Power ..... a podobné odpojovače baterek za letu ale letos volím možnost 2.


Každopádně je to věc názoru .

Já jsem to navrhoval do mé katány ( Krill 28%) kde určitě nepotřebuji na těch pár serv posilovat napájecí sběrnici přijímače. Ale dělal jsem to proto , že prostě nechci takové éro vidět závislé na jednom vodiči z napájení !!!

Prostě dvoje napájecí zdroje přes elektronické vypínače do rozvodné desky a z desky opět dvoje napájení pro přijímač .To je pro mě podstata věci. Mám 100% kontrolu na oběma zdroji (porucha vedení , vypínače )atd.
zapnu jeden vypínač - bude to na mě řvát at zapnu druhej a po zapnutí druhého vidím a sliším že obě napájení jsou přes vypínače až do přijímače OK. A o to mi šlo .

Prostě éro za cca 30000 jsem nechtěl vidět na jednom vodiči od zdroje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz