Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 08.10.2021 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
A kde berete kablíky? Běžně požívám i na napájení drobností servokabely od Jina. Ale to jsou jenom 3-žilové. Potřeboval bych někdy až 6 žilové, ale kvalitní a ohebné jako ty servokabely. A s několika průřezy.
Kde je koupit?
Já vždy narazil na dost tvrdé.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 14:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Záleží jakej potřebuješ průřez. Existují lepený plochý šedivý nebo barevný 28AWG, v PC se s tím připojovaly HDD a FDD. Můžeš si utrhnout kolik žil potřebuješ. V GME na metry.
V TME jsou i jiný průřezy ale minimální odběr je cívka a nebo 50m a ceny při tom množství jsou dost ukrutný.
Dodavatele, kde by se daly koupit řádově metry s výběrem průřezů jsem taky nenašel.
Zkus ledkový osvětlení, prodávají RBGW kabely, je to pětidrát, dva průřezy.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 09.10.2021 18:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Golfista Asi bych si skroutil (kroucením spojil) lanka se silikonovou izolací potřebného průřezu.
Kolik pinů konektor? S nebo bez zámku? Dobrý výběr lanek mají jak modelář. tak elektro prodejny


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.10.2021 19:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
Jo teď jsem řešil něco podobného , chtěl jsem si pořídit dobré kleště na krimování servo konektrorů. Mám představu aby přidrželi konektor , byl tam doraz na správnou hloubku zasunutí odizolovaného vodiče, a kvalitní spoj beru jako samozřejmost. Těžko se dodavatelům vysvětluje co vlastně chci. Servo konektory neznají , nic jim to neříká. Chtějí kód domečku, pinu a pod. Neměl by někdo odkaz z nějakého technické katalogu který by šel použít pro identifikaci konektoru pro ne modeláře :-) ? Zkoušel jsem to hledat, je toho hrozně moc, a nedokážu konektor určit. Kleště stojí dost peněz, a kupovat je na zkoušku nejde. Někdo tady dával odkaz na Knipex kleště, ale nevím zda typ 97 54 25 je správný. Děkuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.10.2021 19:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
Golfista píše:
A kde berete kablíky? Běžně požívám i na napájení drobností servokabely od Jina. Ale to jsou jenom 3-žilové. Potřeboval bych někdy až 6 žilové, ale kvalitní a ohebné jako ty servokabely. A s několika průřezy.
Kde je koupit?
Já vždy narazil na dost tvrdé.


Používám tento:
https://www.jautsch.de/rc-komponenten/k ... kabel.html

Má tenčí izolaci , krásně se strkají piny do konektorů .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Telemaster píše:
Jo teď jsem řešil něco podobného , chtěl jsem si pořídit dobré kleště na krimování servo konektrorů.

Koukni dvě stránky zpět na mý příspěvky z 18. a 21. srpna. Jsou tam kleště na servokonektory i na balančáky a jinou drobotinu. Lepší jsem v ruce neměl a zkoušeli je i jiní a pochvalně mručeli. A taky odkaz na dodavatele všech mačkacích konektorů kolem modelařiny co si vymyslíš.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 21:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
Příloha:
20211003_170512.jpg
20211003_170512.jpg
[ 78.6 KiB | Zobrazeno 1808 krát ]

Celeron píše:
Koukni dvě stránky zpět na mý příspěvky z 18. a 21. srpna. Jsou tam kleště na servokonektory i na balančáky a jinou drobotinu. Lepší jsem v ruce neměl a zkoušeli je i jiní a pochvalně mručeli. A taky odkaz na dodavatele všech mačkacích konektorů kolem modelařiny co si vymyslíš.


Moc díky, abych pravdu řekl , hledám takové kleště (již jsem někdo dával odkaz): https://www.conrad.cz/p/knipex-97-54-25 ... it-1462232.
Kleště co mají doraz na hloubku zastrčení vodiče do konektoru. S tím mám největší problém. Buď zastrčím vodič málo nebo moc. Chtěl bych mít prostě spoje co nejlepší. S kleštěmi co mám spoj dobře zalisuji, ale dělám si na izolaci rysku lihovkou , abych vodič správně hluboko zastrčil, a to mě štve.
Kolega má třeba takové, ale mají krátkou lisovací část, cca 4,7mm , a je potřeba tak 6 mm.


Přílohy:
20211003_170801.jpg
20211003_170801.jpg
[ 67.33 KiB | Zobrazeno 1808 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nechápu, co máš za problém. Prostě odizoluju 2-2,5 mm lícna. Pin vložím do kleští, lehce stisknu aby nevypadl a posunu pin na doraz k osazení. (Lisovací žlábek má osazení, část pro odizolovanou část je menší než část pro neodizolovanou část.) Z jedný strany nasadím lícno a na druhý straně koukám až konec odizolovaného lícna sedí přesně v žlábku pinu a zamáčknu. Jednoduchý, žádný dorazy na lícno potřeba nejsou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 13.10.2021 23:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
Problém nemám žádný. Jen když zkusíš lepší kleště , tak už se Ti nechce vracet zpět.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Má někdo s těmito kleštěmi praktickou zkušenost? Jsou levné a na fotkách nevypadají špatně. Jistota je značka knipex, ale cenovka je taky někde jinde. Tak mě zajímá jestli si mám šetřit na knipexy, nebo budou solidně sloužit i tyhle.
https://www.kmkservis.cz/extol-premium- ... ctyrhranne

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 19:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6888
Bydliště: Moravský kras
Golfista píše:
Má někdo s těmito kleštěmi praktickou zkušenost? Jsou levné a na fotkách nevypadají špatně. Jistota je značka knipex, ale cenovka je taky někde jinde. Tak mě zajímá jestli si mám šetřit na knipexy, nebo budou solidně sloužit i tyhle.
https://www.kmkservis.cz/extol-premium- ... ctyrhranne

to nejsou kleště na konektory ale na zakončovací dutinky na lankové vodiče.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mám, na dutinky lepší než dvoučelisťovky. Prostě nasadíš dutinku, lehce ji sevřeš a přímo do ní v kleštích strčíš lanko. Pro starý klepavý ruce ideál. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Celeron píše:
Mám, na dutinky lepší než dvoučelisťovky. Prostě nasadíš dutinku, lehce ji sevřeš a přímo do ní v kleštích strčíš lanko. Pro starý klepavý ruce ideál. :wink:

Tak jo. Něco bližšího?

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 21:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Co chceš bližšího? Kleště na servokonektory jsem ti doporučil. Do Rychnova to máš 20 km.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2021 21:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Chtěl jsem se zeptat na kleště, které jsem dal v odkaze, nebo na jiné, které jejich majitel perfektně zná a dělá s nimi. Abych si nekoupil jedny za cca 700,- a za nějaký čas objednával další za 3500,- protože ty první jsou jen těžko použitelné. Dozvěděl jsem se zatím, že to nejsou na servokonektory a že ty máš jiné, ale jaké ne.
Měl jsem jedny knipexy v ruce v práci, půjčené od elektrikáře a dělalo se mi s nimi perfektně, ale ty už se dlouho neprodávají. Proto se ptám na levnější variantu, (nebo na další které neznám) které někdo z vás má a ke naprosté spokojenosti používá.
Moc prosím o jednoduchou odpověď z odkazem na konkrétní typ, který je spolehlivý, odzkoušený a levnější než knipexy. Děkuji.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz