Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 14:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Čili na těch jejich stránkách měli pro dané dutinky místo doporučení "... vhodné krimpovací kleště ..." uvést spíš "... vhodné čelisti do kleští ...". :roll:
Protože se klidně může stát, že sice koupíš ty "doporučené" kleště, ale k nim nesprávné čelisti. A to se opravdu stát může, protože jak jedny tak i druhé kleště se prodávají bez čelistí. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Mám dotaz ke krimpování (teď se provalí, jak jsem levej :-) - mám takovéto nějaké kleště:

http://www.ebay.com/itm/SN-28B-Pin-Crim ... 1974443418

a problém je, že když dám dutinku do nejmenšího žlábku, nasadím drát a zmáčknu "co to jde", tak ta dutinka zůstane dost pevně viset uvnitř těch kleští. Jakože vyndat nejde bez ohnutí. Zkoušel jsem dráty různé tloušťky (odhaduju 28-22 AWG). Co dělám špatně? Je třeba mačkat jen do vyskočení západky té ráčny? Mám nesprávný tvar čelistí?

Díky.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 11:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Zkusil jsi nastavit přítlak (při plném stisku = při vyskočení západky) tím červeně označeným zubatým kolečkem?
Příloha:
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg
[ 29.9 KiB | Zobrazeno 2861 krát ]

V nestisknutém stavu vyšroubovat ten šroubek, přenastavit zubaté kolečko do jiné polohy, utáhnout šroubek, odzkoušet.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pokud nejsou ty žlábky broušené, ale hrubě opískované, jak bývá u levných kleští zvykem, tak je logické, že po zalisování nejde konektor snadno vyndat. Ideálně by ten žlábek měl být vyleštěný.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 12:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
No a teda je cílem mačkat až do vyskočení západky, anebo ještě víc?

Povrch čelistí je černý, čili nejspíš je nějak barvený.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mačkat až do vyskočení západky, ale ta západka musí být správně seřízená. Jinak na bervě vůbec nezáleží. Podstatné je, jestli jsou ty žlábky hladké a ne "poďobané" od pískování.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 16:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
YenyaKas píše:
... mačkat až do vyskočení západky, anebo ještě víc?...

Mám to seřízené tak že mi to spolehlivý spoj udělá při plném zmačknutí "co to dá". Vyskočení západky beru jen jako signál že se už nebudu a ani nemůžu vracet a že to mám domačknout.
Jo a ten černý povrch je tam řekl bych od kalení, po kterém už jen jednoduše přebrousili vnější obrysy čelistí.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S tím domáčknutím má jyrry pravdu, ale mě ta západka vyskočí opravdu těně před plným domáčknutím, ale rozhodně to nijak nepřemáhám. Jinak jsem pro ukázku vyfotil ten vzhled broušené čelisti. Povrch je brynýrovaný a žlábky které lisují drátky jsou broušené, ale ty pro izolaci samozřejmě ne. Jsou to sice kleště pro Fastony, ale pro servokonektory platí to samé. Proto jsou kvalitní kleště taky tak drahé. Možná by u těch levných pomohlo opatrné ruční přeleštění.


Přílohy:
Krimpovaci_kleste.jpg
Krimpovaci_kleste.jpg
[ 52.68 KiB | Zobrazeno 2819 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.01.2018 19:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
Začínám zkoušet krimpovat, někde jsem se dočetl odizolovat 2-3mm, někde cca 5-6 a ohnout. Jaký máte nejlepší postup? Dát do dutinky, trochu zmáčknout a pak až do kleští nebo dutinku do kleští a vložit drát?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 25.01.2018 23:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Jako naprostý amatér můžu jiným amatérům doporučit jediné - chce to obětovat 2-3 konektory a prostě si různé nuance nejdřív nanečisto zkusit!
Pár pinů zmrším a pak už to půjde :lol: Když to rok nedělám, znova dávám nejdřív tréning.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.01.2018 8:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
Jo trénuju s HT225D. Zkoušel jsem jenom cvičně 2ks, drát odizoloval 3mm, tzn neohýbal, vložil do konektoru a mírně zmáčknul kleštičkama a teprve potom dal do kleští. Z těch mě to ale nešla po uvolnění dutinka vytáhnout a ohnul/zlomil jsem ji. Proto jsem se ptal na postup.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.01.2018 11:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Co tak pročíst tohle vlákno. Odpovědi se tu najdou.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.01.2018 12:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
Četl jsem si ho a snažil se odpověd' najít.....ale třeba TomasC píše, že drát přeloží, je to ale příspěvek z roku 2009, tak to už třeba dělá jinak.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.01.2018 12:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Myslím si že pokud jsou kleště OK a dobře seřízené, není nutné drátky zdvojovat, spíš se tím zvýší riziko že je plíšky konektoru po zamačknutí naříznou.
Na dvou pinech se to asi naučit a ověřit moc nedá; zahodil jsem toho podstatně víc.
Doporučuji ustřihnout na pár kusech ty pacičky přes izolaci (jen konečky) aby se zamačkly jen drátky, zalisovat a pak zkusit jak drží drátky samotné. Pokud drží dostatečně, není důvod je zdvojovat.
Kleště (jejich sevření) se seřizují tím zubatým kolečkem (fotka tu je).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 27.01.2018 17:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Už jsem to tady někde kdysy psal. I když to vypadá divně, tak z mých zkušeností záleží hodně i na celkovém zpracování kleští. Kdysy jsem koupil kleště v hadexu na krimpování fastonů a bylo to na hovínko. Po zalisování konektoru nebyly ty packy konektoru pořádně domáčknuté, seřizování nepomohlo. Pak jsem kojpil v jednom obchodě s elektrem nějaké dražší kleště a ty lisovaly moc pěkně. Sice mají konektory trošku rozlisovanou i tu zadní stěnu kde nejsou packy, ale to neřeším.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz