Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

pon 21.01.2019 22:14

Čím víc info, tím míň je z toho člověk moudrej. :roll:

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

úte 22.01.2019 0:50

Není nad vlastní praxi. Mám dvoje kleště se kterými si vystačím a už nic neřeším, prostě sáhnu do šuplíku a udělám kabel. Tečka.

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

úte 22.01.2019 5:08

@jyrry PŘESNĚ. Pokud mám vyšlápnutou cestu co mi vyhovuje (a je v souladu s "dobrou (rozumnou) praxí",
tak se jí držím. Pokud se neobjeví nové (zásadní) skutečnosti vedoucí k lepšímu (nebo snadnějšímu) řešení.

Opět krimpovací kleště

úte 26.02.2019 17:40

Koupil jsem na servokonektory tyto kleště https://www.tme.eu/cz/details/knp.97523 ... /97-52-34/ podle jistých řečí na německých diskuzích na internetu. Po vyzkoušení jsem zjistil, že to prostě není ono, část oholenou to zalisuje přehnaně a část ve které se sevře izolace zas málo, tak že to nejde zasunout do toho plastového pouzdra. Pokud je tu někdo kdo má správně fungující profi kleště (ne šunky za pár set korun) prosím přesné označení, budu vděčný :wink:

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

úte 26.02.2019 18:06

No... je to tu uz vicekrat... mam HT225D...
a jsou tu uvedeny i dalsi... staci pohledat.

edit: ... a asi jsem mel kliku na dobry kus. Mam urcite >200 nacvakano a nevidim znamky opotrebeni.

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

úte 26.02.2019 18:16

Našel jsem tady spoustu komentářů o tom jak se to má dělat, že se to nemá pájet a tak. Zajímá mě konkrétní typ (označení a výrobce) to tu není. Ty modré HT225D mám a po cca 200 konektorech je už onen výřez v čelistech vyčochtán (dobré na výhoz). Klidně za to zaplatím několik tisíc hlavně ať to funguje.

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

úte 26.02.2019 18:38

jyrry píše:edit: ... a asi jsem mel kliku na dobry kus. Mam urcite >200 nacvakano a nevidim znamky opotrebeni.


A zkusil si tím někdy zakrimpovat tohle? https://www.modelcentrum.cz/produkt/Kab ... eny-i39094

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

úte 26.02.2019 19:14

f4u píše:Našel jsem tady spoustu komentářů o tom jak se to má dělat, že se to nemá pájet a tak. Zajímá mě konkrétní typ (označení a výrobce) to tu není. Ty modré HT225D mám a po cca 200 konektorech je už onen výřez v čelistech vyčochtán (dobré na výhoz). Klidně za to zaplatím několik tisíc hlavně ať to funguje.


Co třeba 975424 KNIPEX lisovací kleště na D-Sub, HD 20, HDE pro průřezy 0,03-0,56mm2 (AWG 32-20) s locatorem?

http://www.technikelektro.cz/zbozi/9754 ... torem.html

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

úte 26.02.2019 19:42

Dotaz pro zkušené krimpovače, dělám to dobře? má tak vypadat nakrimpovaný konektor? viz obrázky (líp to nevyfotím)
20190226_183505.jpg
20190226_184107.jpg
20190226_183431.jpg
20190226_183154.jpg

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

stř 27.02.2019 12:49

f4u píše:Klidně za to zaplatím několik tisíc hlavně ať to funguje.
Jedny takové drahé mám, od firmy Harting. Pravda, pořizoval jsem je původně kvůli něčemu jinému, ale nijak zvlášť mi nevadí, že se hodí i na servokonektory. Provozuji je už hodně let a mají za sebou krimpování v řádu tisíců spojů, opotřebení vůbec neshledávám.
Někde v začátcích tohoto vlákna jsem o nich psal, včetně udělátka, které jsem si k nim přidal pro pohodlnější manipulaci. Přesné označení si nepamatuji, musel bych se doma podívat.
Přílohy
Nástavec%20ze%20strany%20čelistí.jpg
Nástavec%20z%20vnější%20strany.jpg

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

stř 27.02.2019 16:09

Děkuji, s největší pravděpodobností se piny servokonektoru nejvíce podobají pinům D-Sub a nejspíš to na ně bude i fungovat.

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

čtv 28.02.2019 8:51

@f4u "část oholenou to zalisuje přehnaně a část ve které se sevře izolace zas málo,
tak že to nejde zasunout do toho plastového pouzdra" Řekl bych, že tohle je ta lepší varianta, pokud jde
1) kleště seřídit na perfektní zalisování "oholené" části, 2) spojů neděláš tolik, aby ti vadilo v druhém kroku
ručně upravit zamáčknutí "paciček" na izolaci, na potřebné sevření (rozměr zamáčknutého výsledku).
Stav "nejde zasunout do toho plastového pouzdra" nastal když mi došla v šuplíku zásoba, a koupil
jsem další várku servo-konektorů. Vypadaly stejně, jen místo co kus to pytlíček, balení bylo "sypané"
Protože "KRIMPUJI" v podstatě ručně (s použitím pomůcek, hlavně stranové štípačky, odizolávací a ploché kleště),
tak v tom posledním kroku jsem trojúhelníkoví "pacičky" stiskl, tak že se víc zařízly do izolace.
Halt asi není servo-konektor jako servo-konektor.

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

pát 01.03.2019 20:35

Čím je mam seřídit když tam není žádný stavěcí prvek? Ty kleště jsou prostě blbé, navíc jsem zjistil, že jiné čelisti téže od Knipexu tam nejdou nasadit! Prostě nepoužitelné. Všechno to vrátím a zkusím tyto kleště od AMP https://cz.farnell.com/amp-te-connectiv ... dp/1345497

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

pát 01.03.2019 21:36

Není tam takové plechové zubaté kolečko se šroubkem?
No já mám doma taky více druhů kleští a zjistil jsem, že ty nejlevnější třeba za 3 stovky nemá cenu vůbec kupovat. Možná na nějaké očka nebo dutinky kde není důležitá přesnost.

Re: Krimpování - servokonektory a jim podobné

pát 01.03.2019 22:30

f4u píše:Čím je mam seřídit když tam není žádný stavěcí prvek? Ty kleště jsou prostě blbé, navíc jsem zjistil, že jiné čelisti téže od Knipexu tam nejdou nasadit! Prostě nepoužitelné. Všechno to vrátím a zkusím tyto kleště od AMP https://cz.farnell.com/amp-te-connectiv ... dp/1345497
Nekupuj kleště na fastony, ale na piny D-sub, alespoň u knipexu. Provozuji je asi tři roky, a bez problémů.
Odeslat odpověď