Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2008
Příspěvky: 257
Bydliště: Pezinok
MIRO_FRIC píše:
Môj zámer je nasledovný:
KDE a ČO mám zakúpiť, nech to funguje :-)

muro


Ahoj,, co to neviem tiez sa do toho este len chystam, ale kde ? mozno odpoviem,,, poznas predajnu ZVARAC v Pezinku ? Chodim tam na loziska a maju tam aj striekacie pistole, pieskovacky + prislusenstvo. Kamos tam kupoval srobenia na vzduch, takze skus osobne si myslim ze budu mat co potrebujes. Ma to vyhodu ze je to kamenny obchod a tak vidis co kupujes.

_________________
PKsoo (Peter) - Pezinok e-mail.: pksoo@azet.sk


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 10:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.7.2009
Příspěvky: 332
Bydliště: Viničné, SLovensko
ahoj,
áno, Zvárač poznám, chodím tam požičiavať "žabu", ale myslel som,že tam majú len veci na zváranie.
Super, dnes tam skočím a opáčim ich.

Dík za tip,

Miro

_________________
F3A , F3P enthusiast.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 11:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 523
Bydliště: Valmez
JMalik píše:

Byl jsem si v reklamce koncem roku pro podlahovou folii (dávám to na spodek trupu hotlinera) a mezi odřezky jsem dostal i tu folii pro šablony. Je to super, ale ta od Tamiye je trochu měkčí,lépe tvarovatelná. Asi záleží na tom na jaké titěrnosti se to použije.


To asi jo, s Tamiyou nemám zkušenosti, ale i v těch šablonovkách jsou rozdíly. Už mi to několikrát řízli z jiné barvy a vlastnosti se trošku lišily.

_________________
http://model.ypsi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.02.2010 16:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Táborsko
Snad se to hodí do tohohle tématu?
Má někdo zkušenost s barvama Rescol http://obchod.agama-model.cz/cz-kategorie-56559.html ?
Čím nahradit origoš ředidlo, alespoň na omytí nádobíčka. Chci je zkusit na model se žhavikem.
Děkuji za jakékoliv poznatky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.02.2010 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
jenap píše:
Snad se to hodí do tohohle tématu?
Má někdo zkušenost s barvama Rescol http://obchod.agama-model.cz/cz-kategorie-56559.html ?
Čím nahradit origoš ředidlo, alespoň na omytí nádobíčka. Chci je zkusit na model se žhavikem.
Děkuji za jakékoliv poznatky.


Pouze na umytí -aceton, C 6000,

ředění - ředidlo pouze origoš

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
Ahoj,
co říkáte na tuhle sadu http://www.uni-max.cz/souprava-airbrush-six-combi/d/ ... cena je podezřele nízká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.11.2011 14:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
V Městské knihovně jsem objevil publikaci Jak na modely technikou airbrush autora Brett Green. Podtitul je Průvodce profesionálního modeláře. Jistě mnozí z Vás zde najdou spoustu rad a návodů.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2011 23:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 144
Bydliště: BA-víkend,TN-týždeň,NZ/TT-prázdniny+volný čas Trvalý pobyt: Šurany
Podla mňa keď to niekto myslí trošku vážne tak si kúpi kvalitnú pištolku a bezolejový kompresor s tlakovou flašou. Ostatné je pre kutilov ktorých furt baví riešiť že to pluje olej alebo niekde netesní... Mal som kompresor s chladničky odkalovaciu nádobku zo zaváraninovej flašky a bol som rád keď to fúkalo 1 Bar. Skúšal som to Fengdou BD-130 ale výsledok nebol pre mňa uspokojivý. Nakoniec som aj tak skončil pri IWATA HP-B a kompresorom Güde. Tam si natlačím 8 Barov do flaše výstupný tlak podla potreby a neriešim nič S touto zostavou nikto chybu neurobí aj keď s odstupom času by som volil iný kompresor lebo tento vydá až 98 db čo je zvuk prúdového motora :lol: takže tajný airbrush po nociach nehrozí. Ale cez deň keď nikoho neruším tak to zapnem po natlakovaní flaše sa sám vypne a potom len dofukuje. Flaša má asi 10 litrov čo stačí na priemerný kit lietadla v mierke 1/72. Tolko k problematike airbrushu a kompresora. Ale mňa skor trápi iná vec a to sú farby respektíve udržanie farieb na povrchu. Na kitoch s tým problém nebol fúkol som to akrylom vallejo zalakoval opatinoval dal do vitríny a tým to končilo. Lenže pri RC modeloch bude problém v tom že na farbu posobia vplyvy pri prevádzke. Napríklad mnou uvedené vallejo moc oteruvzdorné niesu stačí málo a farba ide dole laky tiež moc nepomohly či už akrylové alebo syntetické. Čím teda striekať plochu ktorej bude hroziť manuálne poškodenie? Hovorím o kabínke vrtulníku čiže lesklý laminátový povrch. Prebrúsiť, nastriekať - čím? Akryl-syntetika ? Lakovať ? Prípadne zapiecť ? Kde ? Pri akej teplote ako dlho?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.12.2011 0:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
to čo bol aký kompresor, s akej chladničky :lol: keď iba 1 atm. :?: Kompresor z chladničky v pohode zvládne aj 10 atm. len treba vedieť ako na to :idea:

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.12.2011 16:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 144
Bydliště: BA-víkend,TN-týždeň,NZ/TT-prázdniny+volný čas Trvalý pobyt: Šurany
Netuším nejaký starý olejový šrot každopádne to nemalo zmysel a furt niečo riešiť ma nebavilo tak som kúpil poriadny a odvtedy mám pokoj :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.03.2012 18:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2012
Příspěvky: 79
Bydliště: okres Prievidza, SR
Obrázky: 12
Ahojte. Kúpil som si http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9295__Single_action_air_brush_set_.html a neviem čo je také víčko na obrázku v tom odkaze úplne naľavo. Podľa návodu ide pravdepodobne o regulátor alebo čo. Len nemá to na čiernom plaste závit a potreboval by som poradiť aby som zbytčne nelaboroval. Viem, je to len úplne obyčajná fixírka a kúpil som ju len preto aby som sa naučil aspoň základy, čiže každá rada dobrá.

Edit: neviem či som dobre zistil, ale má to byť na fľašu so stlačeným vzduchom. Správne ?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.03.2012 13:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
Ano našel jsi správně,je to na připojení tlakové flašky (dají se koupit,ale provoz z těch flašek stojí strašné peníze)
Na zkoušku jsem si ji koupil taky,a za těch pár kaček co stoji je vpohodě.Dají se s tím stříkat modely do 1.5m , stačí si jen pohrát s tlakem a regulací trysky.Samozřejmě svátečně,já to používám tak jednou za rok.

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.03.2012 17:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2012
Příspěvky: 79
Bydliště: okres Prievidza, SR
Obrázky: 12
Ja som si ju kúpil len na skúšku a uvidím ako to dopadne. Kompresor mám chladničkový upravený a použiť by som chcel akrylátové farby ako Balakryl s tónovačkami. Vzduch v sprejoch je veľmi drahý na to aby som len skúsil. Len čas ukáže ako to zvládnem.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.08.2017 7:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Ahoj,

v Lidlu je aktuálně v nabídce kompresůrek + nějaké pistolka, mám ho už od dříve a chtěl bych se posunout ve stříkání ... stačí mi to na nějaké větší plochy ale AIRCOMBAT modely od 3DLabPrint ...

- sháním tedy nějakou dvoučinnou pistolku, se snadnou údržbou, něco spíše na plochy než na nějaké ultra detaily

- jaké levné barvy ? přece jen jsou to velké plochy a barvy na plastikové modely jsou zbytečně drahé ( navíc životnost modelů je, no co vám budu povídat ... )

děkuji, jsem v tomto opravdu naprostý začátečník a už se chci posunout a nestříkat letadla jen autoemaily :D

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.08.2017 9:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
SuperMUF píše:
Ahoj,

v Lidlu je aktuálně v nabídce kompresůrek + nějaké pistolka, mám ho už od dříve...


Prosím tě, jakou máš s tím airbrushem z Lidlu zkušenost, co se týká hlučnosti? Já si ho před časem koupil, protože v popisu se píše "tichý chod", ale šel jsem ho vrátit, protože to chrčelo, drnčelo neskutečně. Modelařím v paneláku a rád bych si zachoval dobré vztahy se sousedy a tohle by jim fakt radost neudělalo :). Jde mi o to, jestli ta hlučnost je vlastnost nebo jestli jsem měl jen smůlu na kus -ten můj totiž vypadal, jako že ležel někde ve vlhku - měl mimo jiné orezlé šroubky.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz