Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Práce s kompozity
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 12:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Prágl
Zdravím, chtěl bych někoho znalého problématiky vrstvení a práce s kompozity poprosit o radu, popřípadě beru i cokoli co mě nasměruje k daným informacím. Co se týče laminátování, základní znalosti mám, pracovat s epoxydama taky umim, ale pokulhává to s materiálama. Jak je vrstvit aby nejlíp splňovaly očekávaný efekt atd. Myslel jsem že něco najdu na NETu, ale jsou to jen útržky které už znám odjinud. Poradí mi tedy nějaká hodná duše jak teda pracovat s kompozitama, co nedělat, co právě dělat atd.
Klidně mě odkažte na nějaký stránky, ale všechny české jsme už snad prolezl a ty v ENG či DE nemají pro mě smysl :)
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
No malinko do téhle problematiky taky začínám "fušovat"-dost inspirace je na : http://www.savex.cz/tech.php?lang=cz .Jinak co míníš a z čeho vyrábět? :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Materiály a nějaká teorie i zde: http://www.havel-composites.com/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
http://www.5m.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 12:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Prágl
arda1 píše:
No malinko do téhle problematiky taky začínám "fušovat"-dost inspirace je na : http://www.savex.cz/tech.php?lang=cz .Jinak co míníš a z čeho vyrábět? :wink:

tam už jsme taky byl ale i tak dík, kouknu tam ještě jednou jestli jsme něco nepřehlédl :) V podsatě půjde o nastavování uhlíkové trubky (kuželové) tak aby se do toho nově udělaného kusu dala zasunout další trubka a vše to v celku splňovalo určité nároky na tlak, tah a krut. Takže mi jde v podsatě o informace ražení, jednosměrné tkaniny dávta jen navrch, do spodku dát spíše osnovou s orientací 45"/45" apod. a taky jaké gramáže těch tkanin, a pod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.10.2006 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
8O no prodlužovat uhlíkovou tubku..... myslim že ty nároky budeš muset mít celkem malý. existuje jakási metoda ale jde o to kolik kusů chceš udělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 6:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Prágl
Polynom píše:
8O no prodlužovat uhlíkovou tubku..... myslim že ty nároky budeš muset mít celkem malý. existuje jakási metoda ale jde o to kolik kusů chceš udělat?

Ať to specifikuju přesně, mám 2 tubky a na konci té jedné chci udělat jakýsi "límec-přesah", do kterého bych tu druhou trubku zasunul a tím dostal dlouhou tyč s tím, že ten spoj ať něco vydrží, ale zase aby tam nebylo zbytečně moc materiálu a nezvedala se váha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 7:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2006
Příspěvky: 1609
Bydliště: Praha
a co do jedny trubky zalepit s rozumnym presahem trubku druhou?

_________________
P-47 Thunderbolt - Titan ZG 20; SniperV2 - 6s A123; Plackolet - 2,5ccm; EPP Mustang; BF109e; Futaba T7C FASST; Hyperion EOS0610i NET


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Dej zhruba rozměry tý trubky a na co to potřebuješ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 11:18 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Prágl
j3nda píše:
a co do jedny trubky zalepit s rozumnym presahem trubku druhou?

potřebuju to mít rozebíratelné, ale taky mě napadlo tu samici té spojky udělat tak že bych na spodek té jedné trubky "přilepil" kus další trubky o požadované dýlce co by ten spoj měl mít a do toho zasunoval tu druhou tyč, ale je to tak zvláštní průměr, že sehnat na to trubku by bylo nereálné, proto tu spojku chci udělat z tkaniny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 11:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Prágl
arda1 píše:
Dej zhruba rozměry tý trubky a na co to potřebuješ?

no teď je z hlavy nevim, ale nejjednoduší pro mě bude ty dva díly spojit jak by měly být spojeny, spodní trubku ošetřit separátorem a normálně ten přesah udělat z uhlíkové punčochy či tkaniny, ale právě bych se chtěl dozvědět něco o zákonitostech vrstvení kompozitů (jako je výsledné maximální zatížení na tlak, tah či ten krut - třeba znázorněním na polárním diagramu při použití různých osnov tkanin (jednosměrná 0", 45"/45", 0"/90" apod.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
No já osobně vrstvím jednotlivý vrstvy uhlíku po 45°--ale tohle by bylo asi fakt lepší dělat z tý punčochy-nebo alespoň punčocha- pak klasika 90° tkaninu a opět stáhnout punčochou.Ale jde o průměr- u malýho to nepůjde snadno.Ta klasická srulovaná tkanina bude mát tendenci se"rovnat". :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 13:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Prágl
No právě o to vrstvení jak dělat mi jde, jestli dělat spíše punčocha-jednosměrná tkanina-punčocha nebo obráceně tkanina-punčocha-tkanina. Určitě bych tkaninu používal jednosměrnou, potřebuju zachovat co nejdelší podélnou pevnost, ten spoj a tyč bude namáhaná podélně. A i mám trochu hokej s těma gramáže, na co je doporučeno používta jakou. Na co je vhodné používat třeba 600g/m2 a na co třeba stačí jen 125g/m2 a cp získám kombinacema a tak :).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 13:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
No, punčuha nevím kolik má gramáž, ale já osobně používám klasický uhlíkový plátno(a co vím, tak tahle gramáž je v modelařině-vyjma nějakých spešl aplikací asi nejvíce užívaná)200g/m2. Jinak ten uhlík máš nějaký a nebo hodláš teprve kupovat?(kvalitní uhlík je naprosto nedostatkový zboží-díky leteckýmu průmyslu(AIRBUS):cry:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18.10.2006 14:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Prágl
tak něco už doma mám, ale hlavní část budu dokupovat od Havlů, u punčoch maj gramáže spočtenou na bm. Ale tam se to nejspíš řídí podle toho na jakej průměr se to bere. No na co to já budu používat, budu potřebovat aby to odolávalo tlaku v ohybu, takže bych asi volil větší gramáže. K těm punčochám mi asi nezbyde než si obejdnat pár kousků od každé a pak zjistit metodou pokus omyl co a jak :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz