Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Olepovanie krídla modelárskou páskou
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 1216
Mam model Bellanca 480 a za letu sa mi uz 3X zlomilo krídlo.Tak som sa rozhodol oblepit ho páskou (sirka 1,5cm). Nechcem pasku zbitocne minat tak sa vas chcem spytat jak mam oblepit kridlo. :roll:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 17:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 97
divné že se láme za letu:?: , ale oblep jen náběžku a pokud by to nepomohlo tak to zkus vyztuzit uhlikem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 1216
oki, diki ono sa to zlomilo minule tak ze viselo teda som lietal a zrazu zacalo klesat a pristal som a pridem pozeram a kridlo visi na lepiacej paske 8)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 18:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.11.2004
Příspěvky: 408
Bydliště: Jakubov u Mor. Budějovic
To mi dělal junior od potenskýho při přemetu :) já sem to vyřešil nažehlením fólie na spodní stranu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 18:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2006
Příspěvky: 1289
Bydliště: Mělník
To je zvláštní že za letu. :?: Já bych vsadil na uhlíkovou tyčku. Udělej nožem rýhu na horní ploše křídla a do ní vtlač uhlík. Zakápni to vteřiňákem a mělo by to vydržet všechno...

_________________
Spíš lítač než stavěč...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Čop píše:
To je zvláštní že za letu. :?: Já bych vsadil na uhlíkovou tyčku. Udělej nožem rýhu na horní ploše křídla a do ní vtlač uhlík. Zakápni to vteřiňákem a mělo by to vydržet všechno...
POkud chceš zpevňovat uhlíkem, tak ho musíš dát zezhora i zespodu(ve stejném místě profilu)-pokud ho dáš jenom zezhora tak je to an))naprd. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 20:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.11.2004
Příspěvky: 408
Bydliště: Jakubov u Mor. Budějovic
arda1 píše:
Čop píše:
To je zvláštní že za letu. :?: Já bych vsadil na uhlíkovou tyčku. Udělej nožem rýhu na horní ploše křídla a do ní vtlač uhlík. Zakápni to vteřiňákem a mělo by to vydržet všechno...
POkud chceš zpevňovat uhlíkem, tak ho musíš dát zezhora i zespodu(ve stejném místě profilu)-pokud ho dáš jenom zezhora tak je to an))naprd. :wink:
TAk tak... jinak za leu se mi to stávalo častějc, než při přistání, nebo na zemi, že jsem přišel o půlku křídla ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Jestli ten let nebyl skrz oranici...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 21:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.11.2004
Příspěvky: 408
Bydliště: Jakubov u Mor. Budějovic
koko píše:
Jestli ten let nebyl skrz oranici...
ne to ne, za 1. lítám na hřišti :) a za 2. bylo to po přemetu, hold sem trochu přecenil konstrukci letadla :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 21:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2006
Příspěvky: 1289
Bydliště: Mělník
arda1 píše:
Čop píše:
To je zvláštní že za letu. :?: Já bych vsadil na uhlíkovou tyčku. Udělej nožem rýhu na horní ploše křídla a do ní vtlač uhlík. Zakápni to vteřiňákem a mělo by to vydržet všechno...
POkud chceš zpevňovat uhlíkem, tak ho musíš dát zezhora i zespodu(ve stejném místě profilu)-pokud ho dáš jenom zezhora tak je to an))naprd. :wink:


Máš pravdu. Nějak jsem nemyslel. Je jasný že pokud působí vztlak nahoru, musí být výztuha i zespoda. Sorry :oops:

_________________
Spíš lítač než stavěč...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
:wink: Jinak ještě ty tyčky musí být přesně nad sebou(v ose, která je kolmá na spodní stranu křídla) jinak je za letu namáháno křídlo na krut a mění geometrii(-prostě se kroutí) :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 1216
uz som to hejak olepil tou lepiacou paskou... Zajtra idem vyskusat jak to lieta :) ma to 660g a ma to mat 610g (ten purex lepiaca paska atd... vazi 50 g) :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.10.2006 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Podle mě oblepení náběžky a nebo odtokovky je při letu naprosto na nic-náběžka je pak snad při přistání více odolná, ale pevnosti za letu to nepřidá-Pokud jsi použil pásku- tak jedině "jednosměrnou" se skelnými vlákny od 3M-a dát ji ve stejném místě ze spodní a vrchní strany křídla. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2006 9:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2006
Příspěvky: 1216
arda1 píše:
Podle mě oblepení náběžky a nebo odtokovky je při letu naprosto na nic-náběžka je pak snad při přistání více odolná, ale pevnosti za letu to nepřidá-Pokud jsi použil pásku- tak jedině "jednosměrnou" se skelnými vlákny od 3M-a dát ji ve stejném místě ze spodní a vrchní strany křídla. :wink:


presne toto som zrobil a este som dal kusa na nabezku. dnes idem odtestovat potom napisem jak to islo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 21.10.2006 11:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
doporucuju tam dat ty original plastovy vystuhy, ale lital sem i bez nich a kridlo zatim vse vydrzelo. ted mam v belle 100W stridak a loping, souvrat, let na zadech atd zcela bez problemu a ty plastovy vyztuhy sem nahradil 1,5 mm ocelovou strunou. myslim ze je zbytecny to kridlo jakkoliv vyztuzovat, pokud tam ty vyztuhy jsou (ale vydrzelo to i hodne bez nich). kdyz tam nejsou tak zalep do kridla uhlikovej pasek, ale reseni s maketovejsima vyztuhama mi prijde rychlejsi, jednodussi a efektivnejsi.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz