Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 15:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2010
Příspěvky: 115
Bydliště: Praha 9 Újezd nad lesy
může někdo poradit jaké koupit kleště na lisování servo konektorů?
Z doslechu vím že né všechny jsou kvalitní a funkční.
Takže jestli má někdo zkušenost s dobrými kleštěmi tak mi je prosím doporučte.
Letu zdar

_________________
Radek

Špatná zpráva je ta, že čas letí. Dobrá zpráva je ta, že vy jste pilot.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 15:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 310
Já sem kupoval ty od Pelikána. Sou docela mastný cca 800. Uměj servo konektory i třeba fastony, které sou v autech. Kvalitní sou, ale bohatě by mi stačili i třeba méně kvalitní. Kolik servo konektorů tak za rok uděláš? Pokud je nehodláš používat každej den, tak bych se levnějších verzí nebál. Ty co mám můžu doporučit, ale kdybych v té době věděl, že sou i levnější, tak sem asi šel do nich.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Praha
za rozumnou cenu jsou HT225D
http://www.soselectronic.cz/?str=371&artnum=4612


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 18:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6888
Bydliště: Moravský kras
javabuh píše:
Já sem kupoval ty od Pelikána. Sou docela mastný cca 800. Uměj servo konektory i třeba fastony, které sou v autech. Kvalitní sou, ale bohatě by mi stačili i třeba méně kvalitní. Kolik servo konektorů tak za rok uděláš? Pokud je nehodláš používat každej den, tak bych se levnějších verzí nebál. Ty co mám můžu doporučit, ale kdybych v té době věděl, že sou i levnější, tak sem asi šel do nich.


Chybný názor.. Méně kvalitní kleště obvykle konektor méně kvalitně zakrimpují. A pak se nestačíš divit, když se ti to ve vzduchu vytřepe. Šetřit na vercajku, kterým se dělají spoje zásadně důležité pro přežití modelu (a v případě havárky i pro zachování zdraví lidí a původního stavu jejich majetku) je cesta do pekel.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2009
Příspěvky: 845
Bydliště: Ostrava (Schönau-Šenov)
JirkaA píše:
javabuh píše:
Já sem kupoval ty od Pelikána. Sou docela mastný cca 800. Uměj servo konektory i třeba fastony, které sou v autech. Kvalitní sou, ale bohatě by mi stačili i třeba méně kvalitní. Kolik servo konektorů tak za rok uděláš? Pokud je nehodláš používat každej den, tak bych se levnějších verzí nebál. Ty co mám můžu doporučit, ale kdybych v té době věděl, že sou i levnější, tak sem asi šel do nich.


Chybný názor.. Méně kvalitní kleště obvykle konektor méně kvalitně zakrimpují. A pak se nestačíš divit, když se ti to ve vzduchu vytřepe. Šetřit na vercajku, kterým se dělají spoje zásadně důležité pro přežití modelu (a v případě havárky i pro zachování zdraví lidí a původního stavu jejich majetku) je cesta do pekel.

No, nemusí to být vždy pravda. Záleží, jak ty levné lisují nebo krimpují. Třeba stejně dobře jak ty drahé.
Můžeš třeba platit za značku, kvalitní zpracování, kvalitní materiál kleští.
Pokud lisuješ 5 konektorů ročně, vyhozené peníze.
Taky vyvrtám pohodlně 5 děr ročně svým vrtacím kladivem Einhel za 800,- a nepotřebuj Hiltinu za 40 000,-.
Možná, že ta díra nebude asi tak kvalitní, ale mi to neva...

_________________
"Je těžké být debilem, protože konkurence je veliká."


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
javabuh píše:
Já sem kupoval ty od Pelikána. Sou docela mastný cca 800. Uměj servo konektory i třeba fastony, které sou v autech. Kvalitní sou, ale bohatě by mi stačili i třeba méně kvalitní. Kolik servo konektorů tak za rok uděláš? Pokud je nehodláš používat každej den, tak bych se levnějších verzí nebál. Ty co mám můžu doporučit, ale kdybych v té době věděl, že sou i levnější, tak sem asi šel do nich.


Asi sem slepej nebo je tam nemaji? Můžeš hodit link?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 21:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Já sem kupoval ty od Pelikána. Sou docela mastný cca 800.
Taky jsem jedny od Pelikána koupil(asi 800.-) a nakonec jsem byl rád, že mi je prodejce po ukázce "funkčnosti" bez problémů vyměnil za jiné zboží. :( Nakonec jsem koupil jiné a jsem rád, že nemám další krám na dně šuplete.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 21:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
já bych se levnějších verzí krimpovacích kleští na rozdíl od Tebe kolego teda bál, ty levný jsem si totiž koupil jako první. a ani levný vlastně nebyly, koupil jsem je tuším za pětikilo na stánku firmy Bel na výstavě Modelhobby před několika lety a nějakou dobu se s nimi trápil. jsem rád že jsem pak investoval do pořádných s kterými se mi to daří. nemůžu na nich najít označení, ale asi je to taky varianta HT225D, jen jsem je koupil někde na ebayi, rukojeti mají modré, domnívám se, že pod tímto označením je vyrábí více výrobců, možná ne, ale ty levné rozhodně toto označení nenesly.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 21:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 310
pecold píše:
Já sem kupoval ty od Pelikána. Sou docela mastný cca 800.
Taky jsem jedny od Pelikána koupil(asi 800.-) a nakonec jsem byl rád, že mi je prodejce po ukázce "funkčnosti" bez problémů vyměnil za jiné zboží. :( Nakonec jsem koupil jiné a jsem rád, že nemám další krám na dně šuplete.


Co na nich bylo špatně? Já ty své mám už cca 2 roky a bez nejmenšího problému. Udělaly dost letadel i konektory v autě sem s tim dělal a nádhera.

Jinak sem to měl popletený a sou koupené od pecky pořád se mi ty dvě firmy pletou... http://www.peckamodel.cz/produkt/865_krimpovaci-kleste-na-konektory.aspx

U pecky mají teď nějaké modré ty, co mám přesně já vypadají takto: http://www.astramodel.cz/cz/katalog/Ripmax/Krimpovaci-kleste-na-konektory-p11052.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: stř 24.08.2011 21:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2007
Příspěvky: 395
Bydliště: Č.B.
Ježíši, omlouvám se za bludy, teď když to vidím, tak byly od Astry. Ty při docvaknutí občas byly schopné naštípnout konektor a ten se snadno zlomil. Taky to mám popletený :? , ještě jednou omluva. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: sob 27.08.2011 19:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Asi se mě budete smát,ale já koupil krimpovací kleště za 39,90 kč v Kauflandu. Na popisu výrobku je napsáno kromě "Krimpovací kleště" i Made in China. A povedlo se mě s nimi udělat několik nejen servo konektorů. A v případě potřeby další k mé spokojenosti snad ještě udělám.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: sob 27.08.2011 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
KLuci můžete ty krimpovaný spoje nafotit? Nejlíp makro - aby bylo jasný jak různý kleště dělaj- díky Radek

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: sob 27.08.2011 20:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 310
Takle vypadaj konektory z těch kleští, co mám já.
http://javabuh.rajce.idnes.cz/nastenka#DSCN0558.jpg


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: ned 28.08.2011 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Kdysi jsem si koupil nějaké krimplovací kleště na konektory asi za čtyři stovky na doma. V práci používáme profi verky za násobky téhle částky, ale nechce se mi to nosit sem a tam a hlavně když něco potřebuji hned namačkat, tak bych si tam musel dojet, nebo počkat na druhý den.
Na těch kleštích jsem dopilovával zámky, mám označené strany abych to nezaměnil a každý spoj se musí pečlivě překontrolovat. Pak se dá nakrimplovat spoj stejný jako s kleštěma za deset litrů. Nejde to v žádném případě tak rychle, je nutná ta kontrola a protože jsou to levné kleště, tak to většinou má nějakou mechanickou nepřesnost.
Prostě pokud o tom uživatel něco ví, tak se to takhle v pohodě dá.
Pokud o tom neví nic, tak se mi nezdá 800 -1000kč přemrštěná investice.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kleště na servo konektory
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 20:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
Já úspěšně používám následující postup: pocínování oholeného vodiče, pocínování vnitřku konektoru, ruční "krimpování" kleštičkami a prohřátí pájkou. Všechno s citem, aby se neprohřál konektor ani kabel. Možná zbytečná práce, ale mám z toho lepší pocit, než z kusu mědi zamáčklé v kusu plíšku. Navíc nejsou potřeba kleště ani za 39,90, ani za 800,-:)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz