Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 26.06.2014 14:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Na éru to pak může vypadat takto:
Příloha:
mini_crimp_8.jpg
mini_crimp_8.jpg
[ 78.8 KiB | Zobrazeno 2103 krát ]


nebo takto:
Příloha:
mini_crimp_9.jpg
mini_crimp_9.jpg
[ 55.63 KiB | Zobrazeno 2103 krát ]


Mám obojí a chci to sjednotit :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.06.2014 15:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dík, netušil jsem, že něco takového existuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.06.2014 21:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
yoyo... :-) A to ještě přijímač jako takový - elektronika - je jen pod tou černou nálepkou; tam co jsou konektory není z druhé strany nic... Ale umí mi to do Tx posílat napětí pohonných aku v haláku, třeba...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Hodně jsem tady četl jak jste ve většině, odpůrci pájení servokonektorů. Já to tak dělal opravdu dlouhá léta v modelech f3j, f3b a všem s čím jsem kdy lítal. Šlo o to, zapájet kablík pouze do té menší (prostřední) části konektoru, malinkou kapičkou cínu, tak, aby šlo plíšky (jinak na lisování kablíku) ohnout kleštičkama. Kolem izolace jsem pak taky zahnul kleštičkama plíšky a vypadalo to stejně jako krimpovaný spoj. Při pečlivé práci to nebylo na první pohled (samozřejmě mimo plastovou část konektoru) poznat. Jinak to nebylo poznat vůbec.
Jenomže tady čtu o tom jak to s kleštěma jde snadno a já jsem čím dál tím víc pohodlný a líný, tak jsem si kleště v gesu koupil. Stáli mne 790,- a prodavač říkal že se někdy může stát, že se kablík vytáhne, ale jenom z těch neslabších drátků. Že stačí nepatrně obrousit doraz a vše je vyřešeno. Doma jsem teda zkoušel krimpovat a koupil jsem na to, ty nejspabší kablíky Graupner a Futaba. Nic se nevytahovalo, vše drží perfektně a konektor vypadá hezky a čistě. Kleště fungují bezvadně a já nemusím tahat cín, kalafunu a nahřívat pájku. :D

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 21:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Golfista píše:
... zapájet kablík pouze do té menší (prostřední) části konektoru....
...já jsem čím dál tím víc pohodlný a líný...

naprosto stejně... :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.10.2014 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Golfista píše:
Hodně jsem tady četl jak jste ve většině, odpůrci pájení servokonektorů. Já to tak dělal opravdu dlouhá léta v modelech f3j, f3b a všem s čím jsem kdy lítal. Šlo o to, zapájet kablík pouze do té menší (prostřední) části konektoru, malinkou kapičkou cínu, tak, aby šlo plíšky (jinak na lisování kablíku) ohnout kleštičkama. Kolem izolace jsem pak taky zahnul kleštičkama plíšky a vypadalo to stejně jako krimpovaný spoj. Při pečlivé práci to nebylo na první pohled (samozřejmě mimo plastovou část konektoru) poznat. Jinak to nebylo poznat vůbec.
Jenomže tady čtu o tom jak to s kleštěma jde snadno a já jsem čím dál tím víc pohodlný a líný, tak jsem si kleště v gesu koupil. Stáli mne 790,- a prodavač říkal že se někdy může stát, že se kablík vytáhne, ale jenom z těch neslabších drátků. Že stačí nepatrně obrousit doraz a vše je vyřešeno. Doma jsem teda zkoušel krimpovat a koupil jsem na to, ty nejspabší kablíky Graupner a Futaba. Nic se nevytahovalo, vše drží perfektně a konektor vypadá hezky a čistě. Kleště fungují bezvadně a já nemusím tahat cín, kalafunu a nahřívat pájku. :D


ty tenší kablíky řeším nakonec tak, že žílu oholím delší a ohnu ... je tam pak víc materiálu, který to může chytnout a ještě jak je to zakroucené, tak se to perfektně zachytne.

jinak také už jsem krymplování přišel velmi na chuť. Je to paráda mít vše hezky nakrácené na míru. Jen zjišťuji jaké jsou propastné rozdíly mezi některými konektory. Třeba ty z Hobbykingu jsou dost naprd. Samci úplně na nic, samice blbé - blbě se chytají, sklouzávají v kleštích, těžko se mačkají nějak souměrně a hezky. Vedle toho konektory z GME ... naprosto v pohodě a stabilně OK.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.10.2014 4:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Včera u kolegy jsem se pokoušel krimpovat dutinky kleštěmi ProsKit (zelenočerné) - tragedie, ony ty pacičky nezakroutí, jen ohnou a splácnou... Neřešil jste někdo nákup náhradních čelistí? Nebo jejich úpravu?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.10.2014 6:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
jyrry píše:
Včera u kolegy jsem se pokoušel krimpovat dutinky kleštěmi ProsKit (zelenočerné) - tragedie, ony ty pacičky nezakroutí, jen ohnou a splácnou... Neřešil jste někdo nákup náhradních čelistí? Nebo jejich úpravu?


JosefSvejk o pár příspěvků výš na předchozí stránce píše, že fungují OK. Ty moje jsem také na začátku nemohl ukrotit - nakonec jsem z nich vymámil přijatelné výsledky, když jsem si pohrál s nastavením té síly domačkávání co se na nich dá štelovat - ty moje to drtily moc, tak jsem ubíral. Ale to je přesně ono ... je to u nich kus od kusu :/ což není pro člověka, co to jde kupovat za 700 nic moc vyhlídka.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.10.2014 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Ja doporucuji konektory od Jina, ma je balene po 10ks. Pro mne nesrovnatelne lepsi prace jak s konektorem od ptaka. Mam jich udelano asi kolem 100ks, ale jakmile delam nekomu konektory od pelikana tak spackuji jeste tyden.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.10.2014 8:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
H1N1 píše:
... konektory od pelikana ...

Nemají náhodou tu část žlábku pro kablík s bužírkou spíš do úzkého "V"? Místo aby to bylo "U"?
Ty s tím "V" jsem včera přemlouval, děsné, kablík tam pořádně nevleze, když mu pomůžu tak vylézá, musel jsem je rozevřít a předtvarovat...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.10.2014 8:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Ano Jirko maji.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.10.2014 9:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hm, tak to jsem asi přemlouval ty Pelikánní... dneska je zkusím s HT225-kami, co mám doma.
Případně mu tam dám svoje (ani už nevím odkud je mám), ty fungují.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.10.2014 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
jyrry píše:
Hm, tak to jsem asi přemlouval ty Pelikánní... dneska je zkusím s HT225-kami, co mám doma.
Případně mu tam dám svoje (ani už nevím odkud je mám), ty fungují.



no tx z HK jsou podobnš do V. tak bych se nedivil, kdyby to byla podobná sorta jak od Pelikana.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.10.2014 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Ja bych se nedivil kdyby Pelikan mel ty z HC:-D

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.10.2014 9:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No, u mně je dost vysoká pravděpodobnost že je mám právě z HK...
Pacičky v oblasti bužírky mají ty moje proti sobě (kleště je zapíchnou do kabelu), Pelikánní (teda asi Pelikánní) je mají mimo - mají bužírku obemknout - "obalit"
eeeee ... edit: Tak kecám - ty moje mají pacičky taky mimoběžně....
download/file.php?id=34287&mode=view

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 213 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz