Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 9:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 273
Bydliště: Praha
Ahoj, rád bych se zeptal na praktické zkušenosti používání elektrického nářadí dremel a proxxon, nějaké doporučení a klidně i srovnání.
Chtěl bych si k Vánocům udělat radost a rozhoduji se mezi DREMEL® 4000 http://www.dremeleurope.com/dremelocs-c ... C2%AE-4000 a dvě varianty 230V Proxxona. Vrtací bruska FBS 240/E http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ ... duct_id/10 nebo Vrtací bruska IB/E http://eshop.proxxoncz.cz/product/path/ ... duct_id/11. 12V nářadí od proxxonu jsem zavrhl, trochu se bojím výkonu a nezdá se mi plechovka uvnitř.

Dremel 4000 se mi líbí všemi funkcemi, možností vodících nástavců na řezání,frézování,atd... ale moc se mi nezdají plastové části vrtacího a upínacího nástavce. Používáte to někdo ? Nevymačká se plast, je stojan dostatečně stabilní ?

Proxxon na mě působí přesnějším, bytelnějším dojmem... líbí se mi kovový stojan na vrtání i upínání nářadí, bohužel je menší (skoro žádná) nabídka různých nástavců. Dá se s 230V Proxxonem dělat jemná práce ? Jak je to se spolehlivostí ?

Díky za postřehy.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 9:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Dremel Multi 300 series mam uz pres 10 let. Jeste sem ani nemusel menit puvodni uhliky na motoru. Loziska porad bezproblemovy stav. Jedine co se pokazilo, je osoupana vrstva potenciometru, kterym se ridi otacky. Jinak teda spokojenost 100%. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 9:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
ja mam proxxona 50/E kdyz sem delal kitty tak treba jel 4 hodiny v kuse a zadnej problem,
mam ho uz cca 6 let a bez nejmensich problemu
kamos ma dremla a taky v pohode, je to spis o konkretnim vyrobku a osobnich preferencich,
oboji bude slouzit dobre ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2009
Příspěvky: 1299
Audi alebo Mercedes? Ja mám Dremel, kamarád Proxxon, spokojní sme obaja. Oba nástroje patria k špičke vo svojej triede, takže si vyber podľa príslušenstva, vkusu a ceny... Ja za seba môžem ofrflať len jednu vec: workstation, tj. stojan pre dremel, mi príde dáko málo pevný. Ale svoje určite zohráva aj fakt, že mám dremel z minulého storočia a hoci vtedy to bola "prfessional" rada, dnes už asi trošku pokrivkáva a aj uchytenie do toho stojanu nie je práve ideálne...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 10:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 273
Bydliště: Praha
za mě spíš mercedes :) Veřím, že Dremel vydrží, jen se bojím toho platového příslušenství ?

Milan: jaký zdroj máš k 50E ? používáš i jiné 12V nářadí ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 10:10 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
U mě taky Dremel 300, relativně nová varianta. Naprostá spokojenost se vším kromě klíče na utahování sklíčidla. Doporučím použít klasický široký klíč místo toho plecháče, který vymačkává do matice zuby.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 10:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Podobná debata probíhala na mojehobby.

Já z ní pochopil, že je to úplně jedno, protože záleží na konkrétním typu.

Ale hlavně to, že vůbec nezáleží na zkušenostech typu "Dremel Multi 300 series mam uz pres 10 let. Jeste sem ani nemusel menit puvodni uhliky na motoru. Loziska porad bezproblemovy stav.", protože šetření probíhá na všech frontách. Jak na použitých materiálech, tak třeba přesunem výroby do Číny.

Co chodilo kdysi, nemusí chodit dnes. Stejná situace jako některá serva od Hitecu. Kdysi bezva, dneska šunt se stejným názvem.

Mnozí proto zvolili úplně jiné řešení. Koupit šunt třeba z Lídlu za pár šestek, zhuntovat ho co nejdřív a ještě v záruce vyreklamovat za nový nebo prachy zpět...

Chce to pohledat na mojehobby v dílně, ostatních, případně zkušebních. Tam se o tom čast od času debatí. Od amatérského použití až po profesionální nasazení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.5.2010
Příspěvky: 913
Bydliště: SK
Mam komplet vybaveneho Proxxona ale prave sa rozhodujem nad prechodom ku Dremel 400 series.Dovod je jednoduchy Dremel ma vymyslenych mnozstvo vseliakych pripravkov a nasad a vsetko to budem mat zabalene v jednom kufry(DREMEL® 400 Series DIGITAL (400-4/80)).Na proxon som si tieto pripravky musel vymysliet a vyrobit sam(od kufra az po nasadu na frezovanie) :( .Inac s Proxxonom som spokojny, ale podla mna je v doplnkoch Dremel o ligu vyssie(samozrejme aj cenovo).Ale podla toho co sa pise po nete oba zvladnu to iste :wink:

_________________
Futaba T-14MZ,Proxima II,Skywalker EPO,DJI F450 + NAZA M V2 + H3-2D,Tricopter


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 10:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Můj Proxon se mi nevrátil ze zápůjčky, zbyl mi po něm jen stoojan na "stojanovou vrtačku"... :(

Tak jsem dočasně, než se mi buď vrátí, nebo koupím nového, koupil pro akutní potřebu před Vánočním modelařením takový ten kufřík v Globusu, stál tuším 599,- i s bowdenem!
Říkal jsem si, přesně jak píše ZDZD, přes Vánoce to nějak vydrží, až to po Vánocích klekne, vrátím to a pak se uvidí co dál.

Jenže to byly Vánoce před několika lety... A furt jede sviňa...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 11:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 335
Bydliště: CZ, Praha-západ
Obrázky: 6
Blog: Zobrazit blog (1)
Mám Dremel řady 300 a zrovna přemýšlím o nějakém tom stojanu. Příslušenství vážně hafo na výběr a pomocník k nezaplacení.

_________________
***** Futaba T8FG Super *****
Hangár s podrobným popisem stavby mých modelů na osobních stránkách Jirkůf Blok = http://jirkufblok.blogspot.com
E-mail: pilot@ok-jmx.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
jak píše Richard...před pár roky mě ježura otravoval dotazem co bych měl najít pod stromkem z ropných produktů..tak sjem vybral 3stovku dremla v kufru i s ohebnou hřídelí..hnedle jsem na něj dokoupil různé frézky a řezadla z aukra za pár kaček...s tímhle jsem doma pižlal už kde co nejen pidi věci na modelařinu..pak jsem ale za půl roku četl test na frézku z lídlu a málem ně ranila mrtvice v rozdílu cen...tak se furt utěšuju, že mám echtgold dremela....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
Potřebuju malou "cirkulárku", prořez do 20mm, nastavení úhlu listu do 45stupnu, na kotouče s uchycení 10mm ... Co ten model od Proxxona - ma ji někdo?

Nebo něco jiného ?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 11:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2010
Příspěvky: 104
Bydliště: East europe- Presov SVK.
Vseobecne aby som to uviedol na spravnu mieru tak, Proxxon je skor na tie naj jemnejse prace z podstatne mensim vykonom, skor plastik modelarcina a take mini veci. Nezto Dremel je pracant na vacsie vykony, mal som aj toho starsieho s display-om -[ elektronicka regulacia otaciek] tusim typ 400 ktory pocas roku a pol zacal blbnut [ta digitalna regulacia otaciek] az raz v slabej chvilke letel o zem takze, nebolo casu vyuzit ani zaruku. :lol: Nasledne som si objednal dremel 4000 ktory ma uz o trochu vacsi vykon oproti predchadzajucemu modelu, ale co mi najviac u tej novej 4000-ky asi najviac vadi je zla ergonomia drzania a taktiez nevhodne umiestneny vypinac oproti staremu a ostatnym modelom mikro brusiek ktore, mi presli rukami. Proste lutujem ze, som prisiel o starsi model ktory, mi viac sedel v rukach!

_________________
Aero zacinajuci amater, zatial mi musi staci aj toto; BixterHC-Beta 1400[je napredaj novy este nedoskladany!] + FPV-Raptor 1600. Corsair F4U [FMS] uz doma. VA-Models ELITE 3D. F-Sky FSTh9B-Mijou/DIY-FrSky.+Turnigy T9Er-T-FrSky. 3D-Yak55/1400mm-GBmodel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
honza r píše:
za mě spíš mercedes :) Veřím, že Dremel vydrží, jen se bojím toho platového příslušenství ?

Milan: jaký zdroj máš k 50E ? používáš i jiné 12V nářadí ?


ahoj,

pouzivam jeste mikropajku ale prakticky minimalne, sem linej a vse pajim klasickou trafopajkou
s vesnym ockem a kdyz potrebuju vykon tak mam nejakou "klempirskou" 250W nebo kolik to ma :-d
to mam jenom na lipolky kdyz je potreba pajet "bodove" a rychle aby se neprohral regl - lipo ale jen spoj

zdroj mam origo NG/2s

a prislusenstvi ? ja mam vse mozne, korunky lekarske do jejich frez, jinak od proxonu, pritelka mi kk narozkam koupila ten pruznej nastavec a ten je uplne super, krasna jemna prace

nevim nedam na neho dopustit je to delnik ... ale nevim proc nekoupit dreml, bral bych podle
nabidky a hlavne prislusenstvi, proste co bude vyhodne ...

na RC je to jedno, na kity je obcas lepsi mit moznost nizsich otacek kvuli lesteni plastu aby se nezpek ale ja sem spokojen

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: čtv 24.11.2011 12:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.10.2007
Příspěvky: 273
Bydliště: Praha
díky za různé postřehy. Možná je to teď horší než dřív :) pořád porovnávám stojan k vrtání a upnutí přístroje proxxon x dremel. O funčnost samotného nářadí nemám strach.

JMX: prošel jsem Tvůj blog a musím pochválit opravdu hezké modely, chtěl bych se zeptat, jestli jsi používal dremela a s jakým příslušenstvím např. na vyříznutí lože serv v Piperu nebo bočnic na stojánek pro Artura ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz