Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EPP, jaký typ a kde koupit
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 20:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2006
Příspěvky: 252
Bydliště: Kroměříž
Chci si vyzkoušet stavbu vlastního modelu z EPP.
Pročetl jsem řadu diskuzí o typech EPP a kde koupit, ale už jsem byl v Obi a Buamaxu ve Zlíně a Bauhausu v Brně a nikde jsem nic takového nenašel. Žádný Climapor, Extrupor či Thermoplan... :!: :!: Jediný co všude měli je IZO-FLOOR PLUS od fi. Arbiton v deskách cca 1x0,5m o slílách 2,3 a 6mm. A co ty drážky? Nebudou vadit?
Dá se to použít pro stavbu :?: Píšou, že to je extrudovaný polystyren (XPS) Nikdy jsme výše zmiňované materiály neviděl, tak to nemohu porovnat :?

Předem dík za rady


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
climapor, extrupor ani thermoplan neni EPP, EPP vypada jako penovy polystyren ale je hodne pruzne, zkus se mrnout na www.cemech.cz , www.telink.cz , www.freeair.cz ti by mozna EPP mohli mit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 20:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2006
Příspěvky: 252
Bydliště: Kroměříž
Omlouvám se, asi jsem se nevyjádřil přesně. Vzal jsem pojem EPP jako nadřazený... A taky se v tom ještě tak nevyznám. 8O Asi to mělo být depron :?:
Chi postavit Obludu. Má prostorový trup a křídlo je dělané z jednoho kuse přehnutím přes nosník. Rozhodně netoužím nic vyřezývat z bloku odporovou pilou, kterou ani nemám.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 21:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.7.2006
Příspěvky: 616
já stavim zatim všechno z izo nordu, vypadá jak izo floor jenom je světlejší(lepší na barvení). A ty vroubky dávám dovnitř trupu a dovnitř křídel takže to ani nejde vydět :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 21:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2006
Příspěvky: 252
Bydliště: Kroměříž
No mě jde hlavně o to, zda-li se to dá použít. A jak to vypadá, tak asi jo... jinak jsem vyhodil 319Kč :-)
Vrubky dovnitř, to je jasné. Zelená mi nevadí...zatím se chci hlavně učit a na vzhled až tak nehledím. Jediný co nevím, jak se mi podaří to 6mm desku ohnout přes nosník (křídlo). Toerii znám.. naříznou, zahřát vytvarovat.. hezky se to řekne, ale jak se mi to povede... no žádný učený z nebe nespal, že :-)))


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 21:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.7.2006
Příspěvky: 616
6mm na křídlo? to je asi moc bych řekl
nejlíp se dělá křídlo z 2mm nebo 3mm, já používám jenom 2 a 3 mm na celý éro. Na náběžku dávám izolepu a pak teprve začnu ohýbat(když tam nedáš izolepu tak až to budeš ohýbat tak ti to lehce praskne)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 22:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2006
Příspěvky: 252
Bydliště: Kroměříž
Taky mám z té 6mm docela strach.. ale asi jsem měl vnuknutí a vzal jsem i tu 3mm :idea: Docela dobrý návod je zde

Ještě byvh měl dotaz. Čím to lepíš? Vteřiňák, Purex nebo něco jiného? Zatím mám zkušenosti jen s vteřiňákem, ale to byly jen stavebnice typu EGE.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 22:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
ten material ti vterinak bude asi leptat, osvedcene lepidlo je LA tmel, pripadne Styrolep ci purex, ten ma ale zlutou barvu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 22:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2006
Příspěvky: 252
Bydliště: Kroměříž
OK beru na vědomí... díky za tipy :idea:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 22:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.7.2006
Příspěvky: 616
používám na to purex rapid


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.02.2007 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2004
Příspěvky: 1227
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
ja lepim vsechno LA tmelem, pokud se s nim naucis lepit, tak na nej nedas dopustit...ale chce to znas spravnou techniku lepeni, jinak stoji za prd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2007 10:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ja mam z tohodle zelenyho vroubkovanyho Iso-cosi postaveny 3 modely (tryskac 50cm, dvojploch 70cm a dvoumotorak 120cm). Vsechno je to z 5mm, lepeno UHU-Por a Purex Rapid. Drazky nevadej, ale je potreba je na kridle dat ROVNOBEZNE s nabezkou (je to trosku obdoba jako leta na balze). Ten material jde dobre ohybat, na dvoumotoraku mam celej potah kridla z jednoho kusu, ohnuto pres nabezku.
Detaily jsou na mojem WWW v sekci Hangar.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP, jaký typ a kde koupit
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2007 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Dawie píše:
Chci si vyzkoušet stavbu vlastního modelu z EPP.
Pročetl jsem řadu diskuzí o typech EPP a kde koupit, ale už jsem byl v Obi a Buamaxu ve Zlíně a Bauhausu v Brně a nikde jsem nic takového nenašel. Žádný Climapor, Extrupor či Thermoplan... :!: :!: Jediný co všude měli je IZO-FLOOR PLUS od fi. Arbiton v deskách cca 1x0,5m o slílách 2,3 a 6mm. A co ty drážky? Nebudou vadit?
Dá se to použít pro stavbu :?: Píšou, že to je extrudovaný polystyren (XPS) Nikdy jsme výše zmiňované materiály neviděl, tak to nemohu porovnat :?

Předem dík za rady

Tak se ještě koukni do Hornbachu. Tam ho mají v tl.4mm pod názvem thermoplan. Aspoň v Praze na Černým Mostě.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: EPP, jaký typ a kde koupit
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2007 13:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
pert píše:
Tak se ještě koukni do Hornbachu. Tam ho mají v tl.4mm pod názvem thermoplan. Aspoň v Praze na Černým Mostě.

Jo, bilej 4mm thermoplan z Hornbachu Repy mam taky, ale ma dost jiny vlastnosti nez ten zelenej vroubkovanej. Bilej je vyrazne tvrdsi, da se dost spatne ohybat. Je dobrej na rovne dily - prepazky, ocasni plochy, bedynkovej trup atd. Na ohybani (potah kridla, kulatej trup) je lepsi zelenej.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.02.2007 21:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2006
Příspěvky: 252
Bydliště: Kroměříž
No na Thermoplan v Hornbachu zkusim kouknout, až budu někdy v Brně. Do Prahy e za tímto účelem určitě nepoženu :roll:

To Abu:
Citace:
Drazky nevadej, ale je potreba je na kridle dat ROVNOBEZNE s nabezkou (je to trosku obdoba jako leta na balze).

Dík za postřeh... je to docela logický.
Ale měl bych dotaz. Mám desky o rozměrech 1,2x0,5m Drážky jsou podél té kratší strany. Tedy max. délka křídla (nebo jeho poloviny) = šířka desky. Co ale když bych potřeboval udělak křídlo delší :?: Dá se ten potahkdyž tak nějak nastavit? Navíc to bude křídlo šípovitého tvaru.
Ty máš na svých stránkách model Nomad o rozpětí 1,2m. Jak jsi dělal křídlo? Resp. jak široké jsi měl desky?

Omlouvám se možná za přihlouplé dotazy, ale budu stavět poprvé :oops:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz