Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2007 10:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2007
Příspěvky: 39
Bydliště: Praha, Roztoky (letiště RC Airport)
herri píše:
ja jsem sokovanej ze na tuhle operaci pouzivate zrovna Purex lidicky :lol:


Mělo by tu zaznít, že na každý typ materiálu a typ (i váhu) modelu se hodí jiný typ lepidla. Nemůžu říct, že Purex je ideální na všechno.
Někdy je vhodné použít vteřiňák ale práce s ním je pro začátečníka horší - někdy nestačíš pant ani pořádně zastrčit a lepidlo zareaguje. Nebo si slepíš prsty k sobě i s pantem, což dělám s oblibou :lol:
Jindy je třeba na místě použít déle tvrdnoucí epoxid a křídlo držet a kontrolovat a kontrolovat.
Mno...purex mi jako začátečníkovi dělá na práci největší radost :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2007 12:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
Je to přesně tak. Lepit papírový závěsy Purexem by mě asi nenapadlo, ale od té doby, co jsem dělal výškovku třikrát, protože mi vteřiňák zabral dřív než jsem všechno sesadil tak jak má být a při pokusu o nápravu vždycky něco prasklo jsem u běžných pantů přešel na purex a je pokoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2007 20:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2007
Příspěvky: 292
Bydliště: Praha 6, Dedina
zdzd píše:
Rád bych vypíchnul jednu věc, která už zazněla:

Panty napřed nalepit jednou polovinou, pak ve druhém kole druhou!

Důvodu je hned několik:

- Lepení jen jedné strany jde rychleji a nehrozí předčasné zatuhnutí lepidla.

- Po zalepení jedné strany lze panty dobře očistit od případně zatečeného lepidla.

- Ale hlavně: Lépe se uhlídá souosost pantů a je možná kontrola a náprava. Pokud jsou panty zalepeny najednou a některý uhne a švidrá, nedá se s tím prakticky už nic udělat bez rozsáhlého bourání...


Rozhodne souhlas. Pouzivam 15min epoxi. Kdyz se epoxi vytlaci, lehce otru lihem a po zatvrdnuti lepim druhou stranu. Opet otru lihem. Vsechny panty jdou pekne.

_________________
Arrow 3D - ASP S91AGee Bee Sportster - Saito FA6A6M5 ZERO - Saito FA65Pirat (Combat) - ASP 25A


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz