Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dimenzování kompozitů
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2007 13:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Prágl
Zdar, máte někdo nějaké odkazy či tip na publikaci která by se věnovla dimenzování kompozitů a výklad jaké technologie a druhy a gramáže tkanin an co používat a to vše pokud možno v češtině, přinejhorším in ENG?!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2007 16:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
hele to sem se pokousel najit ale mam takovej pocit ze mozna nic takovyho neni to chce zkusenosti poptej se vyrobcu.... jaky ero chces delat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2007 17:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2007
Příspěvky: 198
Bydliště: Brno
zdarec,ohledně kompozitů bych snad mohl fundovaně poradit,v modelařině jsem sice kompozit uplatnil minimálně,ale to jen proto,že jsem měl cca 5ti letou odmlku,teď se k tomu vracím,a po pravdě z balzy ,byť krásného materiálu dělat nehodlám...
www.krutor.cz pro představu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2007 22:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2005
Příspěvky: 252
Bydliště: Vřeskovice CITY :D
nevim jsetli tě to pomůže ale něco málo je tady http://www.savex.cz/tech.php?lang=cz

_________________
Vzduch je naše moře!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2007 9:43 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Prágl
taky se mi nic nepodařilo nikde najít, spousta lidí třeba ví, ale neporadí


Naposledy upravil quercus dne pon 19.02.2007 9:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19.02.2007 9:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Prágl
bolekkrutor píše:
zdarec,ohledně kompozitů bych snad mohl fundovaně poradit,v modelařině jsem sice kompozit uplatnil minimálně,ale to jen proto,že jsem měl cca 5ti letou odmlku,teď se k tomu vracím,a po pravdě z balzy ,byť krásného materiálu dělat nehodlám...
www.krutor.cz pro představu


tak teda mám tenkostěnou uhlíkovou trubku (stěna tak 0,2mm a v zesílení 0,5mm), a potřebuju jí na jednom konci lehce prodloužit (10cm) a zároveň udělat natolik silný přesah, že když do toho zasunu další trubku, tak to vydrží nějaký ohyb a nerupne to nebo se ta trubka v tom spoji nepřeřízne o tu druhou. A teď babo raď, jakou gramáž tkaniny, jestli dát dospod aramidku nebo to celý udělat z uhlíku, jestli tkaninu (plátno, nebo jesnosměrnou) nebo to udělat z punčochy apod.
Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.02.2007 19:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2007
Příspěvky: 198
Bydliště: Brno
tak jestli to správně chápu,potřebuješ vlastně udělat jakýsi teleskop...
na ten nádtsavec bych jako první vrstvu použil tkaninu,vzhledem k tomu,že se do vzniklé dutiny bude zasouvat protikus,je tkanina z hlediska opotřebení,resp. odolnosti vhodnější než tam dát hned jednosměrnou tkaninu="UD",jestli kevlar nebo uhlík je defakto jedno,jen teoreticky-kevlar má lepší poměr pevnost/hmotnost než uhlík,jen v podstatně větším oběmu,je houževnatější,ale i pružnější-tedy z hlediska tuhosti spoje by měl být lepší uhlík,ale v praxi je to asi nerozeznatelné
druhou vrstvu bych dal UD-to bude hlavní nosná vrstva
poslední vrstvu buď tkaninu,nebo jen omotat rovingem,jde především o to,zabránit nosné vrstvě z UD v podélném roštěpu
gramáž bude potřeba přizpůsobit požadované tloušťce-píšeš stěna 0,5mm-to by sedělo na gramáž kolem 100g/m a menší
já požívám pohledovou tkaninu kolem 200g/m a UD 300
z UD 300 ručně laminované,tedy volně ložené,stačí na 1mmm tloušťky 3vrstvy,při vakuování,nebo mechanickém stlačení(v tvém případě nejlíp omotat polypropilenovou páskou,nebo izolepou) je na 1mm třeba cca 5 vrstev


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27.02.2007 20:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2007
Příspěvky: 198
Bydliště: Brno
ještě k punčoše,když pominu,že je nehorázně drahá,tak její jediná skutečná funkce je funkce pohledová-není potřeba žádný viditelný střih,vlákna však s ohledem na průměr mají vůči podélné ose trubky-u které se dá předpokládat hlavní pevnostní nárok na lom,ůhel cca 45 stupňů,což citelně snižuje pevnost
z pevnstního hlediska má punčocha největší přínos v torzi trubky,nikoliv v tuhosti na ohyb,či lom


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: epox, Symplex a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz