Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Antena prijimaca
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2007 10:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Poprad - Brno
Mozem viest antenu od prijimaca ( Futaba R136) cez uhlikovu trubku v hadzadle ???? Nesposobi to nejake rusenie alebo podobne ??

_________________
Easy Glider, Tiger Trainer, Eagle Epp, RC hadzadlo,La-7


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2007 11:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Můžeš. Já vodím taky antény v trupech, i podél serv a bovdenů k VOP a SOP u spalováků. U elekter se snažím je nemít u regulátoru. Ale to ani moc dobře nejde, neboť regl mám u motoru, pak jsou baterky a teprve potom přijímač. Zkouška rušení se provádí tak, že model i vysílačka jsou asi tak v metrové výšce a zkouší se dosah bez zaškubnutí serv. Já to teda dělám s vytaženou anténou, ale musím jít dál. Tak přes 300m. Se zasunutou anténou to je tak kolem 20-30m, ale některé soupravy nemaj rády být zapínány se zataženou anténou. Tuto zkoušku dělám jen při nějakém podezření na závadu. Za 15let jsem to dělal tak 5-7x.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antena prijimaca
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2007 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
eranger píše:
Mozem viest antenu od prijimaca ( Futaba R136) cez uhlikovu trubku v hadzadle ???? Nesposobi to nejake rusenie alebo podobne ??

Cez uhlíkovú trubku myslíš, ako:

A) krížom cez trubku. Tam by som problém nevidel.

B) vo vnútri trubky, v jej pozdĺžnom smere. Ani tam by som problém nevidel. :twisted:
Anténa bude dokonalé odtienená a nebude prijímať žiadne rušenie a je dokonca možné, že ani nijaký signál 8)

Moje doterajšie skúsenosti s uhlíkovými trubkami sú nulové, ale ak si spomínam na spoluprácu antény a uhlíkových platní, tak vždy boli konfliktné.

Môžeš to skúsiť, no ja by som to nerobil.
Možno sa ozve niekto, kto už urobil a povie, ako to dopadlo.

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2007 11:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Hoki píše:
Můžeš. Já vodím taky antény v trupech, i podél serv a bovdenů k VOP a SOP u spalováků. U elekter se snažím je nemít u regulátoru. Ale to ani moc dobře nejde, neboť regl mám u motoru, pak jsou baterky a teprve potom přijímač. Zkouška rušení se provádí tak, že model i vysílačka jsou asi tak v metrové výšce a zkouší se dosah bez zaškubnutí serv. Já to teda dělám s vytaženou anténou, ale musím jít dál. Tak přes 300m. Se zasunutou anténou to je tak kolem 20-30m, ale některé soupravy nemaj rády být zapínány se zataženou anténou. Tuto zkoušku dělám jen při nějakém podezření na závadu. Za 15let jsem to dělal tak 5-7x.

Ahoj, nevím c o máš za vysílač, ale 20-30m se zataženou je hodně málo. Já mám anténu vyvedenou ven z trupu prutem a není problém se zatažebnou anténou 250m na zemi.

_________________
http://rc.nareks.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2007 13:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Poprad - Brno
Myslim vo vnutri trubky pozdlzne. Prvy krat pracujem z uhlik. trubkou neviem aky to bude mat vplyv preto sa aj pytam.

_________________
Easy Glider, Tiger Trainer, Eagle Epp, RC hadzadlo,La-7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2007 14:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.11.2004
Příspěvky: 225
Anténu dávej od uhlíku co nejdál , je to pěkný svinstvo ,, když ji dáš do uhlíkový trubky tak to jako bys ji rovnou ustřihl . Ani ji nedávej blízko podélně uhlíku . Příčně ASI moc nevadí .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.04.2007 22:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Omlouvám se, ale zapoměl jsem tam dopsat před to jedničky. Takže 120-130m se zataženou a přes 300 s vytaženou, dál se mi už nechtělo jít.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz