Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 18:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Osobně jsem zkoušel 3 druhy čiré barvy ,1. bylo celé balení 12ks. z Kaufu 12mm -několik let používání a i dodnes a v poho, 2. jsem koupil jednotlivé kusy v železářství a to jakš takš taky šlo posunovat ale nebylo to ono a 3. také jednotlivé kusy z jiného železářství a neposunovaly se,všechny deklarovány 12mm tl.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Lark píše:
A nebude problém i s posouváním (vytlačováním)? Dej vědět jak jsi dopad. Díky


Zatiaľ som ešte nelepil z "lidlackymi" ale posuv som odskúšal-funguje. Lebo origínal "náboj" je už zasunutí za rovno vstupom do výhrevného telesa. zajtra skúsim ako to bude na ostro pri lepení. Používam pištol Steinel gluematic3002. Steinel lepiace tyčinky majú priemer 11,5mm tieto lidl 11mm.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: úte 06.11.2018 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To je zajímavé. Já jsem kupoval v OBI, v IKEA i Hornbach a vždy měly psaný průměr 11mm, tak jsem je šel schválně přeměřit a všechny co mám, tak mají průměr kolem 11,5mm. Ty slabé mívají jmenovitý průměr 7mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 8:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
S těmi 11mm tyčinkami může být problém.

Mám pistoli Parkside z Lidlu a v Lidlu koupené tyčinky to neposouvá. Mechanismus pro posun po tyčce sklouzne a funguje to jedině tak, že tlačím rukou přímo do tyčky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Já mám pistoli z GMe už snad 35 let a je dělaná na 11. Co jsem kdy koupil, tak byly označené 11mm ale většinou byly silnější. Všechny co teď mám tak mají 11,5mm a nikdy jsem s posouváním problém neměl. Vždy jsem měl za to, že jsou jen dva druhy tyček 7 a 11. To jestli je někdo prodává jako 12 nebo 8 mi připadá, že to někdo blbě změřil a napsal k tomu míru. Dal jsem je vyhledat do Google a všude jen 7 a 11, ale na Heurece třeba tady mají v názvu 8, ale v popisu 7 a dokonce 2x na stejné stránce. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 16:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
dnes som lepil z lepiacou pištolou, posuva to super žiadne prešmykovanie aj keď priemer je 11mm, ale skončil som z lepením 20mm ako už malo vytláčať "parkside" tyčinku tak zatial neviem aku ma lepiaci schopnosť. :|

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 16:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ono těch materiálů se dělá celá řada, s rozdílnou teplotou, různou tvrdostí, pro různé lepené materiály, ale u těch z marketů člověk ví prd co koupil, takže jedině vyzkoušet, nebo nakupovat přímo od výrobců. Můžeš studovat třeba tady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 20:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jo, jsou toho mraky. Já to psal hlavně proto, že pistole Parkside koupená v Lidlu si nerozumí s tyčkami stejné značky koupenými taky v Lidlu.

Používám to párkrát do roka a koupil jsem postupně těch tyček od Parkside 2 různé krabice a s oběma to funguje stejně blbě. A tak nechci kupovat další vzorek od jiného výrobce (Pattex tyčky?) jen pro test, co je blbě. Zda pistole nebo ty tyčky. Asi to bude spíše konstrukcí pistole. Viz taky viewtopic.php?f=18&t=51838&p=868525&hilit=parkside#p868525 :?


Přílohy:
ps.jpg
ps.jpg
[ 71.66 KiB | Zobrazeno 1385 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No já kupuju radši tyčky 11,5. Tyčky 11 se mi sice posouvají ale mají tendenci podtýkat tavenina dozadu po tyčce. A rozhodně nekupovat pistoli, co nemá "vzduchovou mezeru" mezi tavnou patronou a posouvacím mechanizmem. Jak se dostane tavenina do posuvu, tak je konečná.
Tahle https://lepici-pistole.heureka.cz/extol-premium-8899002-gg-180-e/se mi osvědčila zatím nejvíc, vydrží i několik hodin v jednom kuse topit. Akorát ten vypínač jsem zalepil izolačkou v poloze zapnuto. Furt se parchant vypínal, když jsem po pistoli hrábnul nebo ji odložil. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 22:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Problém vidím v té pistoli, i když v tom odkazovaném vláknu nechceš slyšet, že si máš koupit jinou. Nikdy jsem to u své neřešil, tak jsem se na ní šel podívat a nafotil jsem ti to. Ta moje má to posouvací pouzdro z tvrdé hmoty a ve spodku má asi 8mm drážku, ve které se kolébá packa s břitem, který při stisknutí napřed vyklopí do otvoru (naprázdno až o 2mm) a tlačí na tyčku. Na tyčce to nechává dost znatelné vruby, takže to musí fungovat i při velkých rozdílech průměrů. To přední pouzdro které těsní je z nějakého silikonu a nejspíš bude taky těsnit i při menším průměru, protože je cítit jak pruží při nasouvání tyčky.


Přílohy:
Klidova_poloha.JPG
Klidova_poloha.JPG
[ 50.04 KiB | Zobrazeno 1326 krát ]

Pri_posuvu.JPG
Pri_posuvu.JPG
[ 56.69 KiB | Zobrazeno 1326 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tavné lepidlo do pistole
PříspěvekNapsal: stř 07.11.2018 23:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4946
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Souhlasím a dík za fotky. Vzhledem k četnosti použití s tím ale nějak vyjdu. To ale neznamená, že mě Parkside vs. Parkside a Lidl vs. Lidl neštve. :roll:
Častěji ale používám malou pistoli a tak to v té skříni může ležet dál. Spíše to bylo jako varování, protože jsem tu 11 mm pistoli od Parkside před nedávnem viděl v prodeji znovu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz