Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Řezání polystyrénu...
PříspěvekNapsal: pon 11.05.2020 8:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
jyrry píše:
... vlákna jsou nežádoucí a dokáží i poškodit vznikající povrch.


Jak to myslíš? Jen se ptám, ne že bych ten výrok chtěl zpochybňovat. Osobně mám s řezáním polystyrenu jen amatérskou zkušenost (klasická rámová řezačka, výřezy na křídla podle šablon). Tenkrát jsem si k tomu přečetl takový ten seriál z modelářskýho časopisu od Františka Knesla. Jestli nekecám, tak se tam psalo, že vlákna prostě vznikají. Naopak odpařovat by se polystyren neměl, asi to ani neni zdravý. Vlákna se nakonec obrousí jemným smirkem a výřezy se osprchují vodou, aby se odplavil prach (kvůli lepení potahu). Takže za mě - teplota spíš taková, aby se polystyren jen tavil, neodpařoval. Průhyb drátu vzniká, ale hlavně ve směru řezu, tak ta nepřesnost neni tak hrozná.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Řezání polystyrénu...
PříspěvekNapsal: pon 11.05.2020 12:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vlákna vadí hlavně na EPP, tam vznikají opravdu hutná.
EPP ani XPS se neodpařují, jen se taví a pro zachování přesnosti tvarů, zvlášť na náběžce a pod. je nutné aby se drát řezané hmoty nedotýkal, aby řezal jen sáláním.
Náběžky jde řezat opravdu s rádiusem, vzniká tak spousta křídel "čistokrevných" EPP modelů bez potřeby náběžku nějak dopracovávat.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz