Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush sada z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Ahoj, před časem jsem přesně tuhle sadu koupil. A hned po vyzkoušení jsem jí šel vrátit. Nevím, jestli jsem měl smůlu na vadný kus nebo jestli je to vlastnost, ale ten kompresor neskutečně vibroval a rachtal, jak kdyby tam bylo někde něco ulomeného nebo uvolněného. Jelikož jsem "panelákový" modelář, tak jsem věděl, že to by nebyla cesta a sousedi by se mnou rychle vyběhli...

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush sada z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
Tady je ukázka, co lze s pomocí této sady vytvořit - https://www.youtube.com/results?search_ ... brush+LIDL. Podle mého názoru se to hodí na drobné výtvarné práce pro amatéry, ale na modely bych to nepoužil.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush sada z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 12:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
mám, stříkám s ní doma letadla, ne kity, tak že větší plochy. Pokud nejsi náročný a jsi přiměřeně šikovný, tak by ti mohla stačit, ale na nějaké profesionální použití to není. Kompresor má tepelnou pojistku, už jsem vyzkoušel, množství nanášené barvy mi jde nerovnoměrně, záleží jak je pistolka nakloněná, pro jistotu sříkám s plným zásobníkem. Je to chvíli stříkat a potom vypnout a nechat vychladnout. Kolečko regulace tlaku je tam k ničenu pro mě, mám ho naplno, ten vzdušník tam chybí. Je to taková hračka. Stříkal jsem 2k barvama.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush sada z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 14:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 3
Takže spíše říkáte, že ne? Bylo by s tím reálné barvit modely figurek, postavičky nějaké menší detaily? Nebo je spíše na modely, které mají velké plochy a chcete je nabarvit rovnoměrně.. já totiž dělám spíše figurky apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush sada z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
kkobi píše:
Bylo by s tím reálné barvit modely figurek, postavičky nějaké menší detaily? .. já totiž dělám spíše figurky apod.

Upřímně řečeno, neumím si představit, že by se s tou dodávanou pistolí (lepší fixírka) dal vystínovat obličej figurky. Sám používám na figurky dvoučinnou pistoli Hansa a kitařský kompresor Sparmax. Od Sparmaxu mám podobnou pistoli, jako je dodávána v sadě Parkside z LIDLu. Bez problémů s ní stříkám menší funkční modely (do rozpětí 1 metr) ale s použitím kitařského kompresoru. Když vidím ukázky a čtu ohlasy na ten PARKSIDE kompresor, tak bych jej ani na ty větší modely nepoužil. Můj názor - raději investovat více do kvalitní pistole a kompresoru, protože nepovedená povrchová úprava může jinak hezký model "zabít".

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush sada z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 15:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ja budem v hlasovaní za NIE.
To nie je airbrush pištoľ, ale fixírka. Airbrush má ihlu na farbu a mala by mať zadný doraz na nastavenie množstva farby.
Dávať meranie tlaku priamo na výtlak kompresora je slušne povedané blbosť. Všimni si vo videu, ako ihneď po spustení pištole klesne tlak na nulu. Takže tlak na výstupe pištole je daný otáčkami, zdvihovým objemom a odporom hadice a vzduchovej dýzy.
Ešte odporúčam do pozornosti, ako pekne tancuje kompresor na stole.
A nezabudni, 1,5 minúty práce, 10 minút čakania.
Pozn.: Nepredávam ani kompresory ani pištole.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush sada z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1578
Bydliště: Meziměstí ČR
Tohle za podobnou cenu vypadá mnohem lépe, ale zkušenost s tím nemám.
https://www.vidaxl.cz/e/8718475843900/a ... gIdfPD_BwE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush sada z Lidlu
PříspěvekNapsal: stř 29.05.2019 20:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Nemá to vzdušník!
Môžeš sa inšpirovať napr. tu: https://www.airbrushshop.sk/sety-airbru ... brush-set/. Kompresor je naozaj tichý a pokojný. Nemá žiadny oslnivý výkon. Okrem iného s ním vyfúkavam počítače. Sú tam aj samostatné kompresory aj pištole.

Vrátim sa na začiatok. Ak chceš častejšie farbiť celé lietadlá, tak sa hodí ešte väčší = výkonnejší kompresor.
Ja veľmi ľutujem, že som nekúpil tento: https://www.hornbach.sk/shop/Bezolejovy ... tikel.html, hoci bude určite omnoho hlučnejší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush sada z Lidlu
PříspěvekNapsal: čtv 30.05.2019 9:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.5.2019
Příspěvky: 3
Okey, díky za všechny tipy. Nejdu do toho. Radši si počkám a když tak připlatím za něco kvalitnějšího.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz