Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 09.09.2014 10:26 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Fakt nevím. Já žiji pořád ještě ze starých zásob, kdy v jedné bance dělali rekonstrukci interiéru, pracovala tam švagrová a donesla mi všechny ty špinavé monofilové záclony, které stačilo jen oprat. Jelikož nemám čas na stavbu, tak z toho budu žít ještě mnoho let. Zvlášť když se mi čím dál tím víc líbí vlies a možná ten monofil na potahování už ani nikdy nepoužiji. Přece jen tím drak dost ztěžkne. :( Kdysi jsem stavěl nerozbitné cihly, aby přežily časté pády v mých pilotních začátcích, ale dnes řídím mnohem lépe, jako nikdy předtím (a možná i potom :mrgreen: ), takže preferuji lehké a obratné, i když mnohem snadněji rozbitné, modely. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 09.09.2014 10:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Lark píše:
...
Nástřik modelu dělám laminovacím epoxidem L285. Sám o sobě je už řídký a ještě ho na stříkání naředím lihem ...

Normálním denaturákem, nebo metylem?

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 09.09.2014 10:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Normálním denaturákem. :D Použil jsem ho i jako vrchní lak po opravě metalízy na laminátový haubně po karambolu a drží to dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 09.09.2014 12:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
VTjr píše:
neviem, či by tento lak na tej fólii dobre držal.
Jak na které, na některých nedrží prakticky nic.
Také mjsem dělal potahy v kombinaci papír - monofil. Já jsem to dělal obráceně, než se tenkrát doporučovalo, tj. potáhl jsem éro levným papírem (mikelantou), předběžně vypnul (jen jednou vrstvou laku) a na něj přilakoval a dál vypnul monofil. Byl to pevný pancíř a mělo to strukturu plátna. Mimochodem - většina monofilu pocházela z "třepetalek", měl jsem rád státní svátky... 8)
Tentokrát ale bude éro lehké konstrukce a potah jen papír, proto se starám o pružnost laku. Vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 09.09.2014 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Lark píše:
Normálním denaturákem. :D Použil jsem ho i jako vrchní lak po opravě metalízy na laminátový haubně po karambolu a drží to dobře.

To se docela divím že denatákem. Když se kdysi laminovaly křídla třicítkou v igelit vakuovým pinglu, tak po některým denaturáku Epoxyd zůstal dost gumovej. (Epoxy 110BG15, E15, E1505 a podobný socani) Jestli to dělala denaturace či voda, nevím. Pak se přešlo na čistej metyl a naprostá spolehlivost. Já jsem ještě do metylu hodil 15 deka na rendlíku vyžíhaný modrý skalice a ta pohltila veškerou vlhkost. Sice se po natření křídla naředěným epoxydem zase trochu ze vzduchu vrátila ale chemik mi říkal, že vakuování ji zase odpařilo. Pokud je problém s čistým metylem, tak kde to jde se může dát aceton, ale aceton a nitro, je dost rozdílná věc. :)
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 09.09.2014 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Žádný problém jsem s tím neměl. Příště to můžu zkusit s tím metylem. Aceton ani nitroředidlo jsem použít nemoh, protože ta metalíza byla na vodní bázi a měl jsem strach aby se to nepopralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: stř 10.09.2014 7:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
JardaRůžička píše:
po některým denaturáku Epoxyd zůstal dost gumovej
To se mi právě líbí. Od toho nástřiku potřebuji chemickou odolnost, ale také pružnost, aby potah nebyl křehký.

(nevím jak jsem to dokázal - samozřejmě necituji sám sebe, ale Celerona...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: stř 10.09.2014 13:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Nojo, ale když ono to zgumovatění není opakovatelný, občas je, občas ne. Kdysi jsme do Celoxu kapali ricín, do pistole asi 5 kapek aby Celox nepraskal. Co jít touhle cestou?
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: stř 10.09.2014 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No nevím, epoxidy všeobecně mastnotu nemaj rády. Já s tím L285, naředěným denaturákem (přesně líh na pálení), mám stříknutou tenkou laminátovou haubnu, kterou při sundavání dost napružuju a nikde nic nepraská, ani pod šroubkama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2016 8:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
Chci zkusit taky habnu stříknout L285 proti benzínu. Má někdo zkušenost že to bude mít pěkný lesk
jako má potah ? Nezmatní to ?

Nerad bych to předělával. Asi budu muset vyzkoušet na kousku laminátu celý postup (plnič, barvu a
L285).

Tomáš

Lark píše:
No nevím, epoxidy všeobecně mastnotu nemaj rády. Já s tím L285, naředěným denaturákem (přesně líh na pálení), mám stříknutou tenkou laminátovou haubnu, kterou při sundavání dost napružuju a nikde nic nepraská, ani pod šroubkama.

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2016 9:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
L285 je laminační pryskyřice takže poměrně tvrdá a bez výztuže křehká.Jakýkoli 2K autolak je mnohem lepší řešení.Já mám ozkoušený třeba tento... http://www.algrafix-shop.cz/algrafix-sh ... -4420-0-5L


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2016 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
Dík za tip. Redíš to něčím na stříkání ?

blembondo píše:
L285 je laminační pryskyřice takže poměrně tvrdá a bez výztuže křehká.Jakýkoli 2K autolak je mnohem lepší řešení.Já mám ozkoušený třeba tento... http://www.algrafix-shop.cz/algrafix-sh ... -4420-0-5L

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2016 12:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
VTjr píše:
... jsem pídil po něčem podobném jako předtím. No a nakonec jsem ho našel v jednosložkovém PU Profilaku ... já jsem si koupil pouze litrovku, která mi bohatě stačí i na několik let ...

Tak bohužel, poslední informace = několik let nevydrží, zgelovatí v celém objemu. :(

Jelikož jsem v květnu třískl s Diablotinem a rozhodl se ho už neopravovat, tak jsem zase oprášil Ponyho. Ale před 3 týdny jsem s Ponym havaroval, protože začalo haprovat servo křidélek. :cry: Je to nejspíš důsledek toho, že jsem po své 25-leté pauze tento model před 6 lety opravil jako první a ještě ze starého zvyku, kdy byly k dostání pouze NiCd akumulátory z Baterie Slaný, udělal pro napájení palubní sítě 5-článek z Enelopů NiMH. Jenže ty Enelopy mají poměrně dlouho vyšší napětí než 1,2V, těsně po nabití dokonce i 1,5V a pak ještě dlouho 1,35-1,3V. Na servech HS-325 se píše 4,8V nebo 6V, tak jsem z toho usoudil, že počítají i s 5-článkem napájenou palubní síti, ale nejspíš ne. :( Po zaznamenání prvních problémů s křidélky jsem si původně myslel, že Enelopovému packu dochází kapacita (nenabil jsem před letem), povedlo se mi dokonce vrátit model nad dráhu, ale tam najednou z ničeho nic šel do nožáku a já byl nakonec rád, že jsem netrefil sám sebe. :D Ale je to monofilem potahovaný ozembuch, takže se ani příliš nerozbil, urvaly se plastové šrouby držící křídlo a odtrhla se pevná VOP a SOP s kusem ocasu. Oprava na 1 den. Tak jsem to slepil různě sekunďákem, přetmelil PS autogitem, vybrousil, nastříkal Celoxovými barvami a zbývalo jen obnovit ten nátěr proti palivu.
Po otevření kilovky s Profilakem jsem ale zjistil, že celý obsah zgelovatěl do jednoho velkého "sople". 8O Jakákoli ředidla to odmítalo, musel jsem na 80% plnou plechovku vyhodit. :x Nechápu čím se to stalo, plechovka byla určitě uzavřena dobře. :roll: Jestli to nebylo tím, že jsem po každém vymývání štětce v tom Profilak ředidle vyléval tu řídkou lakovou směs zpět do plechovky. :oops: Na ní píšou, že ředidla se smí přidat jen asi 5%, tak jestli to mu neuškodilo. :?:
Nakonec nezbylo než koupit novou pixlu laku.

Ale pak se zas objevil jiný problém, který předtím nebyl. :o Nevím, jestli se ten Profilak nějak změnil, nebo co, ale po natření ploch předtím stříkaných Celoxovými barvami došlo na mnoha místech k vybublání nějakých plynů. Předtím mi to nikdy nedělalo. Tak nevím, jestli to nějak reaguje s podkladovými nitrocelulózovými laky a barvami? Zejména pohyblivou směrovku SOP, kterou jsem při té příležitosti vyrobil novou větší (lepená překližená balsa, broušená, potažená modelspanem, pak lakována vrchním lesklým nitrolakem a stříkaná celoxovými barvami), jsem musel celou znovu přebrousit a natřít další vrstvou. Po té znovu trochu vybublala, ale už mnohem méně, takže zase trochu brousit a lokálně i 3. vrstvu - už jsem začal mít obavy abych nemusel dovažovat předek. :roll: Naštěstí nemusel. :wink:
Aby nebylo všemu neštěstí konec, tak se mi při předělávání Enelopového bateriového packu z 5-článku na 4-článek podařilo přepólovat konektor. :oops: Takže po zapnutí smrad a odešla 2 serva HS225BB, čili jsem si zadělal na 24€ za nová. :x Naštěstí 3. servu (To bylo mikro Dymon Hi-voltage) a přijímači Futaba se nic nestalo - to by byla jiná páka. :roll:
Pak jsem to šel zalétat a po dvou hezkých lomcovácích se mi 3. najednou nepodařil. :o Koukám co se děje, jestli zas neodešlo servo směrovky, ale ouhle! směrovka je jakási menší - no prostě jsem tu novou pohyblivou plochu ztratil - 2 plastikové panty to nevydrželi. 8O Asi 20minut jsem ji hledal v hluboké trávě, pak jsem to vzdal a doma vyrobil novou. Panty jsem pro jistotu vypižlal z Al plechu. Jak jsem ale zas spěchal a nenechával vysychat nitro laky a nitro barvy do dalšího dne, tak se dostavilo znova to vybublání, ale v mnohem větší míře, Už ani po přebroušení se nepodařilo jeho stopy zahladit. Prostě smůla nad smůlu. :(
Ale nevadí, vždyť je to jen takový ozembuch. Třeba tu směrovku ještě najdu.

Ale lítá opravdu nádherně, rovně a navzdory mnoha opravám a trochu větší váze se po prodloužení přívodní trubky k výfuku o 7cm dá provozovat i s vrtulí 8x4" se kterou stará MVVS 2,5GRR RC točí na zemi hezkých 16000ot/min (ve vzduchu pochopitelně i víc). Ale s takhle upraveným pohonem se dobře chytá bez většího prosednutí i při hodu na rovině. Předtím s kratším výfukem a vrtulí 7x4" to točili přes 22000ot/min a muselo se to házet ze svahu, ale jak se podařilo vzlétnout, pak už to bylo ve vzduchu maso. A taky to občas pálilo svíčky. Teď je to mnohem lepší. Kdysi jsem měl v Pony motor MVVS 2,5RL RC, ten měl větší krouťák díky nižšímu časování výfuku a i ten magic výfuk byl ještě trochu delší (ten byl vlastní konstrukce), takže jsem používal Prostějovskou černou vrtuli 220/100 nebo i 220/120mm. S takovou ale GRR s originálním tlumičem od MVVS odmítá spolupracovat - holt je to motor vyvinutý pro rychlíky.

Tak se omlouvám, že to bylo místy mimo téma, podstata je ale v tom, jak postupovat při nátěru zřejmě dost neprodyšného laku na nitrocelulózovými laky ošetřené podklady??? :?:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Naposledy upravil VTjr dne úte 23.08.2016 12:55, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2016 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Je fakt, že L285 je prvořadě laminační pryskyřice, ale zase tak křehká není, protože na té laminátové haubně to drží bez praskání naprosto v pohodě, i když v některých místech dost vibruje a nic nepraská. Šroubky mám ale přes silikonové podložky z palivové hadičky. Na to ředění by ale byl místo lihu lepší metanol. Jinak lesk to má srovnatelný s původním lakem. Je to takhle v provozu už víc jak 4 roky. Nikomu to ale nevnucuju.
U 2K laku je problém, že nejmenší množství mi prodají 100ml + tužidlo (alespoň u nás) a nedá se to dlouho skladovat, protože tužidlo po pár měsících zrosolovatí. Když je to na celé éro, není to problém, ale na opravu mi ten L285 naprosto vyhovuje. Jen ještě jedna věc, je nepatrně namodralej, takže při silné vrstvě by to mohlo nepatrně změnit odstín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nástrek proti palivu
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2016 12:52 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ještě jsem zapomněl poznamenat, že po zjištěni, když mi celá moje zásoba PU Profilaku zgelovatěla, jsem šáhl po ještě starších zásobách Epolexu. Lak S2300 byl v pořádku, ale v pixli s tužidlem S7300 - taky jen kus hnědého gelu. :( V obchodě jsem se pak na to ptal, tak mi řekli, že ta stará tužidla do epoxidových laků a barev měla záruku jen půl roku, nová prý mají 2 roky - ale i to je na případné opravy málo. :( Holt na barvách a lacích se dá i docela dost finančně vykrvácet. A to nemluvím o autolacích, které jsou ještě mnohem dražší. Budu se asi muset trochu víc zajímat a odexperimentovat nějaké nátěry a technologie nanášení. :roll: Není nic horšího když po mnoha hodinách stavby krásného modelu to člověk najednou pokazí nějakým nevhodným lakem. :x

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dupro a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz