Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2021 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
No. Asi se nakonec spokojím s málem.
Třeba nakonec bude dobrá tahle proma DS-43: https://www.svarecky-obchod.cz/elektricke-naradi/vrtacky/prislusenstvi/1584-stojan-na-vrtacku-proma-ds-43.htm/recenze, kterou jsem nejdřív vyřadil z výběru, protože vypadala fórově. Ale jak na to koukám, váha 6.5 kg slibuje, že ten vršek nebude z hliníku, jako je to u toho čína stojanu, co mám teď. Hliník se deformuje, ošpiní se, nejezdí...

Stejně když klepnu důlek, tak vrták neuhne a na moje kutilství to snad bude stačit.

Škoda, že neni nikde více fotek.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2021 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Už nevím, kdo tohle řekl: "nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci". Vzhledem k tomu, co prezentuješ, že s tím všechno hodláš dělat, a navíc to máš zjevně kam dát (píšeš o pracech kolem baráku), asi bych šel do nějaké cenově střední (3 - 5 t.) a přiměřeně výkonné stojanové vrtačky (500 - 700 W). Také jsem dělal nějaké věci kolem baráku (a ne málo) a je na osexování mít vrtačku někde nad hlavou, snést ji dolů, dát do stojanu, vyměnit vrták za jiný, seřídit hloubku vrtání, vyvrtat (třeba jen) pět děr, celé to rozebrat, všechno vynést nahoru, tam udělat kus práce a obratem takové kolečko opakovat znovu a pak ještě několikrát. Navic ty stojany jsou spíš nouzovka, na opravdu občasné práce. Ale samozřejmě neznám tvé možnosti, ale ješte bych to (za sebe) zvážil.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2021 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
semo píše:
No. Asi se nakonec spokojím s málem.
Třeba nakonec bude dobrá tahle proma DS-43: https://www.svarecky-obchod.cz/elektricke-naradi/vrtacky/prislusenstvi/1584-stojan-na-vrtacku-proma-ds-43.htm/recenze, kterou jsem nejdřív vyřadil z výběru, protože vypadala fórově. Ale jak na to koukám, váha 6.5 kg slibuje, že ten vršek nebude z hliníku, jako je to u toho čína stojanu, co mám teď. Hliník se deformuje, ošpiní se, nejezdí...

Stejně když klepnu důlek, tak vrták neuhne a na moje kutilství to snad bude stačit.

Škoda, že neni nikde více fotek.



Stojan od Promy mam trosku vyssi radu a ma celkem velkou stranovou vuli

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2021 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
No, se stranovou vůlí jsem se už smířil :-/. Bohužel to tak asi bude, prostě nic lepšího neni. Třeba to wabeco, který má na vymezení vůle excentrický šrouby, to by bylo něco. Ale už se neprodává ani v německu. Já budu rád, když to aspoň bude po tom sloupku jezdit! :-). To, co mám, to je...jak píše DAF, na osexování.

Zatim jsem objednal tu promu DS-43. Bude to aušus, ale třeba to bude aspoň ze železa, ne z hliníku. Napíšu pak, jak se mi to zdá.

DAFe, stojanovku teda nevylučuju, kdyžtak to ještě "vyměním". Jsem ale stále ještě na začátku, neni to o tom, kupit jednu věc do zařízený dílny, ale chybí toho víc. Jsou jiný stroje, který by se šikly dřív.
Třeba pila. Teď řežu všechno maflem s pravítkem. Sice Makita, řeže pěkně, ale musí se samozřejmě hodně improvizovat a trvá to prostě dýl. Ty výrobky, co jsem s tim udělal jsou myslím pěkný ( - trochu samochvála, ale chci spíš naznačit, že to jde, byť pomalu). Takže ano, stojanovka by se tam vešla, ale nejdřív bych spíš nakoupil jiný věci. To jsem už trochu ale odbočil.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2021 21:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Také bych bral další stroje. Při rozhodování co pořídit dřív, počítám, jak často to budu používat. Takže takto jsem si (kdysi) pořídil svářečku (trafo) a myslím, že se mi už zaplatila. Podobně jsem koupil další věci. Vrtačky mám tři, dvě ruční a tu stojanovou, k tomu jeden Dremel a Ferm (jako Dremel), tři flexy (115, 150 a 230 mm) a tak by se dalo pokračovat. Co si asi nepořídím, je třeba soustruh a frézka, a nejen z prostorových důvodů. Samozřejmě si nekoupím všechno, co vidím.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stojan na vrtačku
PříspěvekNapsal: pon 01.03.2021 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Přišla mi právě ta Proma DS-43. Vypad mnohem líp, než na obrázku v eshopech. Váží celkem dost (v porovnání s tim co mám), působí bytelně. Stranová vůle tam samozřejmě je. A ne malá. Ale je tam aspoň určitý místo, kde je náznak čehosi, co půjde vylepšit (vypodložit), aby vůle byla menší. Je to takový černý kousek plastu. Pro zajímavost přikládám pár fotek. Poznámka: pravítko vypadá, jako bych ho nasadil obráceně, ale bohužel ne, je takto blbé. Ale to je mi celkem jedno.

Příloha:
P1080549.JPG
P1080549.JPG
[ 46.25 KiB | Zobrazeno 695 krát ]

Příloha:
P1080550.JPG
P1080550.JPG
[ 52.23 KiB | Zobrazeno 695 krát ]

Příloha:
P1080551.JPG
P1080551.JPG
[ 76.95 KiB | Zobrazeno 695 krát ]

Příloha:
P1080552.JPG
P1080552.JPG
[ 66.07 KiB | Zobrazeno 695 krát ]

Příloha:
P1080553.JPG
P1080553.JPG
[ 46.57 KiB | Zobrazeno 695 krát ]

Příloha:
P1080554.JPG
P1080554.JPG
[ 60.1 KiB | Zobrazeno 695 krát ]


_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz