Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 15:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak pro upřesnění. Mám přesně tenhle: Obrázek první
Měl jsem tenhle, ten co jsem ulomený vyhodil: Druhý obrázek
A ten co je na posledním obrázku občas prodávají i na aukru, ale to asi taky nemá cenu kupovat, že? Nemá ho prosím někdo?


Přílohy:
svěrák 3.jpg
svěrák 3.jpg [ 9.05 KiB | Zobrazeno 1899 krát ]
svěrák.jpg
svěrák.jpg [ 10.87 KiB | Zobrazeno 1898 krát ]
svěrák 2.jpg
svěrák 2.jpg
[ 12.91 KiB | Zobrazeno 1898 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 15:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
varok píše:
Neviděl někdo někde takový ale bez kloubu? Mám to fakt jen na pilování cuprextitu na DPS, plastů, vrtání menších dírek apod. Jedná se mi fakt jen o to, aby šli čelisti trošku slušně, né o 4mm křivo do vrtule.

U podobných levných svěráků jako je třeba viz tento odkaz (šířka čelistí 70mm), který je tomu co máš dost podobný je obvykle problém v nestabilní kvalitě v tom smyslu, že se mohou u téhož typu vyskytovat kousky, u kterých jsou čelisti jakž takž ucházející, ale taky se může stát, že je řada kousků kde jsou čelisti horší. Prostě při těchhle cenách to mastěj hlava, nehalva a na nějakou výstupní kontrolu se moc nehledí.

Obrázek

Takže pokud ti jde o levný malý svěrák pak bych nedoporučoval se moc spoléhat na to, že někdo někde v eshopu přes Internet koupil zrovna rovný kousek extra levného svěráku, protože to štěstí třeba zrovna ty už mít nemusíš a i když koupíš stejný typ od stejného prodejce tak ti může přijít kousek podstatně hůře vydařený. Lepší by tedy bylo osobně vyrazit a obejít si kamenné prodejny ve svém okolí a tam si vybrat nějaký kousek, který bude jakž takž přijatelný. Jakmile riskneš takto levný svěrák objednat přes Internet tak je to holt sázka do loterie a je potřeba počítat s tím, že ti může přijít zase kousek alá vrtule a i když to lze do 14 dnů od převzetí zásilky vrátit i bez udání důvodů tak to bude otrava.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 15:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ty asi myslíš nějaký jako ten na fotce. Jenže to je svěrák asi 45 let starej a je na něm vidět i jak jsem ho kdysi svařoval. Je opravdu tuhý a něco už zažil. Tenkrát při opravě jsem si do něj udělal i pořádné ocelové čelisti, zabrousil do roviny i vymezil vůle. Je to ještě poctivá práce. Jenže takové svěráky jsem už nikde neviděl a o cenách ani nemluvím. To co se dnes prodává je většinou hrůza a děs. Problém je, že většinou mají velké vůle ve vedení pohyblivé čelisti. Možná by stálo za to dát si inzerát třeba na bazoš. Třeba by se dal sehnat z nějaké pozůstalosti.


Přílohy:
P1090358.JPG
P1090358.JPG
[ 85.82 KiB | Zobrazeno 1899 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 15:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Třeba tento vypadá na fotce docela slušně, ale čert ví jak moc povedený či nepovedený případně dostaneš kus, jaké budou vůle atd. Lepší je odzkoušet si to osobně na konkrétním kusu, který si někde budeš vybírat tak, že si ho přímo osaháš.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 16:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten svěrák z odkazu od Drondyse vypadá, že nemá ani opracované vedení pohyblivé čelisti. A jak radí, nejlíp obejít kšefty a vybrat osobně. Mě by se líbil tenhle:
http://www.bmshop.eu/sverak-otocny-multifunkcni-100mm-yt-6505-yato/
kdyby byl v menším provedení, ale ta cena je šílená. Vypadá ale že by moh být přesný, jen je pro mě moc velký. To otáčení i prismatické čelisti se občas hodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 16:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Nebo viz tento odkaz, který je za cenu srovnatelnou s tím z OBI akorát tento je litinový a nemá kloub, který stejně nechceš. Má doplňkové vodící tyče, které by mohly zajisťovat menší vůle.

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 16:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Tyhle malé svěráčky jsou fakt bolest. Protože to co je běžně na pultě hobbymarketu má vůle jako starý bagr, čelisti nakřivo a pokud možno je to z bláta splácaného za 3 Kč v Asii. Když dělám s drobným dílem, tak je každá desetina cítit.

Pokud nevadí starý, tak radím oběhnout vetešnictví, obvykle mají někde vzadu bednu ručního nářadí. Pečlivě prohlédnout, zkusit. Pokud nový, tak bych se podíval sem http://www.zlatnici.swah.cz/ nebo sem http://landsmann.cz/upinaci-naradi-sveraky_c306.html

Doma používám otočný svěrák pod frézu, nemusím ho nikam šroubovat bo drží na stole vlastní (velkou) vahou, případně ho trochu přitlačím. V batohu se ovšem nosit moc nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 16:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 565
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 7
Bol som so synom v nedeľu vo Svitavách na auto moto burze. Syn tam kúpil zverák za 250, ja otočný hrot k sústruhu za 100. Má to výhodu že si to môžeš ohmatať a cena sa dá ukecať o 20-30 % dolu. Dá sa tam kúpiť čokoľvek od srnčích parôžkov až po motorku.

_________________
Jano Bubeník


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Drondys píše:
Má doplňkové vodící tyče, které by mohly zajisťovat menší vůle.


Co je na těch tyčích doplňkového? :o

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
JosefSvejk píše:
Co je na těch tyčích doplňkového?

Máš pravdu, špatně jsem se vyjádřil. U tohoto svěráku jsou ty tyče zásadní a nikoli doplňkové. Jaké to bude mít vůle i jak moc v rovině budou čelisti to by chtělo vyzkoušet u konkrétního kusu. Opět by bylo lepší ohmatat si v nějaké prodejně konkrétní kus.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 17:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Lark píše:
Jenže to je svěrák asi 45 let starej a je na něm vidět i jak jsem ho kdysi svařoval. Je opravdu tuhý a něco už zažil. Tenkrát při opravě jsem si do něj udělal i pořádné ocelové čelisti, zabrousil do roviny i vymezil vůle. Je to ještě poctivá práce. Jenže takové svěráky jsem už nikde neviděl...

Jó bejvávalo. Kdysi dávno ještě za totáče jsem si u Dederónů koupil mini litinový svěráček. Byl také se šroubovací úchytkou na stůl a čelisti měl široké cca 50 mm. Měl celkem překvapivě přesné vedení v drážkách po stranách s minimálními vůlemi a čelisti perfektně lícovaly. Jednou jsem to přehnal s utahováním té úchytky ke stolu až se mu zlomilo rameno té úchytky. Nedávno jsem si v OBI koupil podobný malý a levný minisvěrák jako má varok, a to už byla hrůza a s tím prastarým od Dederónů se to vůbec ani nedalo porovnávat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 18:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jé, to co dal na obrázku Lark, to je on. Ten jsem měl, ale bohužel mi to prasklo na úplně jiném místě, kde se to už nedalo opravit.
Drondys: no právě že tam je ten zakopaný pes. Ty vodítka, saně nebo jak to nazvat vůbec neopracovávají a je to jen hrubý odlitek, který má vůle dobré 2mm. Když si potom spočítáte vůle na konci páky, nebo jak to nazvat, tak se podivíte, o kolik mohou čelisti při utahování utéct. Nejde mi o přesnost na desetinku milimetru. Stačilo by mi prostě jen, aby čelisti při dotahování neutíkaly na stranu a do vrtule.
Ten svěráček co jste dal v odkazu, ten šedý vypadá na obrázku pěkně, ale čert ví jaký bude ve skutečnosti. jedině kdybych ho nekde viděl, tak bych ho omrknul.
Ten s vodícími tyčkami mám doma taky, ale je to fakt jen na hrubé podržení něčeho. Ve šroubu i v těch tyčích je taky velká vůle 1mm minimálně. No ale musím uznat, že proti tomu modrému otočnému je dost přesný.
Stačil by mi i nějaký do 50mm šířka čelistí, ale prostě trošku slušný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 18:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
V některých obchodech nabízejí i nějaký York Minora, šířka čelistí 45mm. Vypadá docela slušně. Kdyby na tom byl slušně s kvalitou jako ty větší York svěráky, tak bych dal i 500,- kč. Nebo ten Yato z odkazu bmshop. cz vypadá pěkně, ale je moc velký. Kdyby byl i v menším provedení, cena by mohla být níže a kdyby i kvalita byla pěkná, vzal bych ho. Jinak mají všude jen ty levné šmejdy, nebo naopak nějaké speciály pro obrábění za tisíce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Chce to holt obejít místní prodejny, osahat si různé typy a kusy svěráků a pokusit se najít něco přijatelného. Z Havířova to nemáš daleko do Ostravy a tam už by se něco slušného najít mohlo. Obejdi tam pár železářství a osahej si různé malé svěráky. Pokud tam někde uvidíš tak mrkni na ten tebou zmíněný York Minor (pozn. ten má celkem solidní provedení čelistí) tedy pokud by ti stačila šířka čelistí 45 mm.

Obrázek

Nebo pokud by ti nevadilo hliníkové provedení tak si zajdi do GM osahat malý hliníkový svěrák PROSKIT (čelisti 60mm).

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malý přesný svěráček
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2015 19:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No přímo u nás v havířově máme jen Bobošíka, to jsou zloději největší. Kdysy kvalitní věci, nyní najíždí na věci od žlutých nejhorší kvality. Mají tam pár větších svěráků York a pak ty malé hnusy. Kousek dál je Žvak, tam by něco slušného mohli mít, kouknu. Ještě je u nás i staré poctivé železářství, ale jestli tam mají i svěráky nevím.
Ten York Minor by byl super, šířka čelistí 45mm je sice méně, ale na drobnější práce by možná stačilo i to. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz