Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 3:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jipav píše:
... Frekvenční měnič.

Dej odkaz. Mám zato že jeho cena znásobí celkovou hodnotu Gude, pokud se nesežene od známého odněkud...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 5:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Košice
jipav píše:
jofrey007:
Frekvenční měnič.


a nejake podrobnosti ? home made alebo nieco kupovane ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 6:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Zrovna neco podobneho ma kamarad na klasicke frezce dremmel, mel problem s otackama na vrtani DPS tak si tam udelal nejakej bazmek co koupil jako stavebnici tusim u conrada. Zeptam se ho.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 6:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Tak sorry neni od conrada ale od flajzara. http://www.flajzar.cz/regulace/triakovy-regulator.htm

V pripade instalace do jiz regulovaneho pristroje je potreba puvodni regulaci vyradit

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 6:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Košice
H1N1 píše:
Tak sorry neni od conrada ale od flajzara. http://www.flajzar.cz/regulace/triakovy-regulator.htm

V pripade instalace do jiz regulovaneho pristroje je potreba puvodni regulaci vyradit


vdaka za tip :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 7:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
jofrey007 : Pozor, triakový regulátor není frekvenční měnič. Na frézku (s komutátorovým motorem) se hodí velmi dobře. Pokud ale ta pilka má motor indukční (a to asi má), tak na ten motor se triaková (fázová) regulace moc nehodí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.09.2015 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2005
Příspěvky: 948
Bydliště: Košice
JardaRůžička píše:
jofrey007 : Pozor, triakový regulátor není frekvenční měnič. Na frézku (s komutátorovým motorem) se hodí velmi dobře. Pokud ale ta pilka má motor indukční (a to asi má), tak na ten motor se triaková (fázová) regulace moc nehodí.


rozoberiem pilku a uvidim co sa skryva vnutri


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2016 12:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Tak nakonec volba padla na ten Dremel a po měsíci používání musím říci, že naprostá spokojenost pro mé použití. Stavím jen malá letadla, kde mi malá pila stačí a je to super. Překližky mám doma letecké do 4mm a všechny to řeže naprosto bez problémů. Pro otestování jsem se rozhodl vyřezat dcerce zvířátka z bukového dřeva. Sehnal jsem 10mm prkýnko a na fotce je vidět, že i s takto tvrdým dřevem v této tloušťce nemá pilka problém. Zvládla to bez nějakého zadrhávání, ale je pravda, že o moc silnějším dřevem v této tvrdosti bych pilku asi už nezatěžoval.

Jiné materiály jsem zatím řezat nezkoušel.

Přednosti pilky:
- skladnost do kufříku, tedy v bytě nikde nepřekáží
- tím že se musí přitáhnout na stůl tak nikam při řezání necestuje jako mají problém uživatelé s jinými pilkami
- poměr cena/výkon

Zápory:
- vyvedení odsávání směrem dopředu, výrobce to mohl udělat do strany aby vysavač tolik nepřekážel při řezání (viz foto). V reálu to není tak strašný, ale zamyslet se inženýři tedy mohli více.
- úzký otvor pro vkládání pilek v horní pozici. Prostor je užší dokonce než je šířka čepů na pilkách... Kdyby to výrobce udělal úplně otevřené, tak by se pilky nasazovaly mnohem jednodušeji a bylo by tam i vidět, protože to horní uchycení je dost utopené a vcelku se tam pilový list vkládá po slepu a trefit se do uchycení není hned. Až to bude po záruce tak ten otvor určitě zvětším.
- mohla by být malá LED pro osvětlení řezané plochy

Tak třeba se tyto postřehy mohou někomu hodit až si taky bude vybírat pilu :wink:


Přílohy:
DSCN1821.JPG
DSCN1821.JPG
[ 366.82 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

DSCN1827.JPG
DSCN1827.JPG
[ 299.22 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2016 18:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.7.2013
Příspěvky: 489
Bydliště: Světlá nad Sázavou
Tuhle Dremelku mám taky a jsem spokojený,odsávání nepoužívám protože mám dílnu v garáži, to osvětlení by bylo super.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.05.2016 8:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
S osvetlenim LED to je dobry napad - nicmene to pujde lehce dobastlit - takze se na to vrhnu :-)
To odsavani mi nedošlo taky , protože ja ji mám v dilne , kde neodsavam ale foukám :-)
jinak shrnutí je vystižné - mohu potvrdit z vlastní zkušenosti


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.05.2016 16:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2008
Příspěvky: 38
Mám túto Dremelku. Keď som sa vlani rozhodol postaviť Extru 2m tiež som premyšlal nad pilkou, pretože keď som nakreslil plánok v programe COREL Draw , vychádzalo to na veľa rezania. Tak som
sa rozhodol pre Dremelku, hlavne pretože ako to tu bolo spomínané sledovateľnosť a použiteľnosť.
Prikladám obrázok môjho rezania a nesúhlasím s názormi ža sa s tým nedajú rovná rezy. Vyrezal
som s ňou aj všetka profily s 3mm preglejkou.

S pozdravom


Přílohy:
P2020001.JPG
P2020001.JPG
[ 115.48 KiB | Zobrazeno 1480 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Trochu to tady oživím. Už delší dobu si říkám, že by se mi hodila elektrická lup. pilka. Požadavky - tichý chod (stavím modely v paneláku), měla by zvládnout překližku do 6 mm, vodicí lišta by byla výhodou. Když jsem před časem pročítal tohle vlákno, už jsem byl skoro rozhodnutý koupit tu Dremelku, hlavní výhoda se mi zdála její skladnost. Ale pak jsem si jí půjčil od kamaráda a byl jsem nepříjemně překvapený hlučností. V 7 večer už bych si jí teda v panelákovém bytě pustit netroufal-docela si cením dobrých vztahů se sousedy. A druhá věc-neexistence jakéhokoli vedení matriálu. A bez něj jsem v podstatě nebyl schopný uříznout nic rovně. Ale to je třeba o rukách a o cviku... Takže z koupě sešlo a dál všechno pižlám ruční lupínkovkou. No a letos jsem na ModelHobby viděl a nechal si předvést toho Proxxona DS230E. Překvapil mne tichým chodem, při řezání si pilka jen tak švelila, ve výbavě má vodicí pravítko a dokonce úhlově nastavitelné. A není ani tak velká. I když pravda-skladnosti toho Dremela nedosahuje. Tak se chci zeptat (protože to tady ještě nezaznělo)- používáte jí někdo? A pokud ano, jste s ní spokojení?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 15:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Mám toho Proxxona, ale moc ho nepoužívám. Než ho vytáhnu ze skříně, uklidím stůl, aby bylo na něj místo, tak raději řežu v ruce s kvalitním, 50 let starým kovaným rámem. Dobrá vlastnost toho proxona je, že se dají použít i kratší kousky zlomených pilových listů, takže není jich tak velká spotřeba. Mnohem častěji používám malou cirkulku ( KS 230 s tvrdokovovým kotoučem ), kterou jsem už nařezal stovky metrů laminátových pásků od 0.5x1 mm až po 2x30 mm. Ale je na každém soudruhovi, co a jak preferuje v tom vyřezávání. Pokud bych vyřezával třeba ty kostry pravěkých ještěrů, tak určitě bych použil tu elektrickou pilečku. 80% úspěchu je pak stejně zavislých na použitých pilových listech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Dík za odpověď, o mini cirkulárce jsem uvažoval taky, ale tu jsem nakonec zavrhnul. Spíš než dlouhé rovné pásky bych řezal žebra, přepážky a pod.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2016 19:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 43
Bydliště: Dubnica n/V
Proxona mám 3 roky .Režem dá sa povedať každý deň a stále v pohode.Je ozaj tichšia ako verklík od dremelu.

_________________
FC16,FF9,Piper,Grunau baby,Slingsby,DH60 moth.MU13d3 1:4.Wilga.Slingsby t31 1:3.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz