Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
S 3s jsem nebyl schopen dotáhnout vrtut 6X 80 do trámů. Je to málo 4s je naprosto v pohodě. Kapacita 1000mah mne vyjde na půl dne práce. Původně tam byly 600. Takže za mne dobrý. Baterka stala asi 1500korun na HK .

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Nechal jsem je v původním casu abych mohl vrtačku postavit. Než mne přišla baterka jel jsem na 5000 4s co mám do coptery to byl dobrý balíček :-) chycený páskou k původnímu packu :-)
Vešla by se tam i 2,2 baterka ale po testech mne to přišlo zbytečné, zase ta 1000 je rychleji nabýtá.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
guchar píše:
To: "lubo1" Chybí mi tam aspoń pípák co tam dal "jamesgsf". Podle čeho končíš?


Každý pípak má svoj vlastný odber a skôr ti zničí aku práve on kď vybíja bateriu mesiac dva.....
No a pôvodné zadanie bolo ..... Mám doma akuvrtačku, taková levná z OBI Asist. Stála asi 600,- kč....
Do lacnej akuvrtačky nebudem investovať nový aku - keď na poličke zaháľa 5-6 aku z modelov.... Na občasné použitie mi to bohate stačí......
Až to bude vrtačka montéra, ktorá maká 10 hodín denne - potom kúpim novú vrtačku aspoň s dvoma aku a rýchlonabíjaním........
že má aku toho dosť sa mi spoznať darí..... a zvečša používam najstaršie a najhoršie aku, ktoré v modeloch moc parády už nenarobia.

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 23:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
lubo1 píše:
Už dlho sa mi u modelov nestalo, že by mi vypol regulátor na lietadle. Aj na vzdialenosť niekoľko sto metrov spoznám, že baterky majú dosť.... Tak prečo by mi to malo robiť problém vo vrtačke, ktorú držím v ruke.....
Každý pípak má svoj vlastný odber a skôr ti zničí aku práve on.....
.


hodně záleží, jak to aku nářadí zatěžuješ, pokud je odběr malý a je to jemnější práce, že už mám podvybitou baterku nepoznám bez pípáku ani náhodou, specielně u toho mafla na 6 článku ani omylem, na druhou stranu zase ani ten pípák nepozná, že na to nářadí--baterku--zvlášt starou měkkou tlačíš přezpříliš a pípá při větším odběru jak divej i po nabití, osobně zatím používám především staré odběhané life 4 články a není vyjímkou, že když jsem cítil, že už by bylo dobré dobít, nabiječka detekovala na místo 4-- 2 články.

ale i muj názor je takový, že spíš ty baterky nakonec definitivně pohřbím na zapomenutý vypnutý hlídač, než na pokles napětí, které nepoznám při práci, ta hrozba odpravení lipol--life baterky tam bude vždy, ale ta pohoda, že na rozdíl od nicd když po tom nářadí kdykoli sáhnu, tak hned mužu dělat a né začít po delší odstávce nejdřív nabijením aku mi oproti nicd vyhovuje .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 23:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
lubo1 píše:
a zvečša používam najstaršie a najhoršie aku, ktoré v modeloch moc parády už nenarobia.


to si myslím, že je základ smysluplnosti, pokud je pravidelný přísun sad lipol aku už nepoužitelných do modelu, v aku nářadí poslouží v pohodě, ale kupovat nové sady aku lipol pro aku nářadí puvodně určené pro pohon nicd už mi zase jako super nejlepší řešení nepřijde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 11:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Já nejsem stolař nebo truhlář, chci to opravdu jen na nějaké občasné kutění doma. někdy třeba celé dny, když budu něco vyrábět, nějaké skříňky apod. Jindy třeba 14 dní nic. Nechávat dělat opět repasi původního akupaku už se mi opravdu nechce, i kdyby 800,- kč, tak za to mám skoro dva LiPol akumulátory z aukra apod.
Vruty 6mm asi šroubovat nebudu, i když se říká, nikdy neříkej nikdy. Většinou používám do 4mm vruty. Při vrtání mi utáhla aukrtačka větší vrtáky i kolem 8mm i s baterií skoro po smrti, i když jen do dřeva, to je samozřejmé a trvalo to hodně dlouho.
Pípák hledám spíše jen ten čistý pípák bez displeje. To mi bude bohatě stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Nepřemýšlej nad tím a dej opravdu 4s.
Pokud byla vrtačka na 14,4. Baterky objednej z EU HK. Do týdne to máš doma.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 12:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Na HobbyKing neumím nakupovat, koupím to na aukru. Tam jsou ceny taky docela slušné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 13:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak na aukru jsem našel 4S akumulátor jen 3000mAh. Pro mě to je zbytečně velká kapacita a i rozměrově moc velké, nevěšlo by se mi to do původního krytu.
Ty pípáky tam mají i bez displeje, vyjdou o trošku levněji, kolem 90 korun, tak koupím asi jeden.
Akumulátory tedy budu muset pohledat asi v nějakém obchodě co znám, i když za dražší peníz. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 14:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jelikož jsem nikde na netu nenašel akumulátor LiPol 4S kolem 1600mAh za rozumnou cenu, tak uvažuji že na aukru koupím dva 2S akumulátory kolem 1500-1600mAh a spojím je sériově. Co vy na to?
Nejlevnější co jsem našel je na Jino.cz za asi 690,- kč 4S 2200mAh, plus pošta, nevím kolik mají.
Potom u Pecka Modelář pod jejich značkou za 740,- kč 4S 2200mAh. Rozměrově by se tam mohla vlézt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 21:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
varok píše:
Jelikož jsem nikde na netu nenašel akumulátor LiPol 4S kolem 1600mAh za rozumnou cenu uvažuji. že koupím dva 2S akumulátory kolem 1500-1600mAh a spojím je sériově.

UVAŽUJEŠ SPRÁVNĚ NENÍ S TÍM PROBLÉM.
Zkus se domluvit s JetiModel (http://shop.jetimodel.cz/akumulatory-c-2095) na termínu dodání
výprodejových 1300 mAh (2ks 2S1P) vychází to 125,-/článek. !Nepotřebují balancovat!!
Pokud spěcháš je líp brát co je skladem 1ks (375,-) až 2ks (750,-) 3S1P (2 ks rezerva není marná)
Těch 1300 mAh ti bude stačit. (Proud mají papírově větší jak již neprodávaný typ typ 1600 mAh.
rychlonabíjení proudem až 3C (3.9 A po formování) - zaručený trvalý vybíjecí proud 15C (19.5 A)
(Někdy po telefonu nabízejí i možnost jednotlivé články.)
http://shop.jetimodel.cz/power-ion-1300-3s1p-p-61832
http://shop.jetimodel.cz/power-ion-1300-2s1p-p-61830
Data sheety 2100 a 2600 mAh
http://www.jetimodel.com/cs/katalog/Doplnky/Akumulatory-LiIon/
PDF (1100), 1300 a (1600) mAh http://www.jetimodel.com/cs/show-file/102/

U 2S1P jsem si nechal vyvést střed. Dodání se natáhlo. Opravdu se nerozchází. Jsem spokojen.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 21:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7456
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
varok píše:
... Pípák hledám čistý pípák bez displeje. To mi bude bohatě stačit.

CO TENHLE? 99,-
http://www.rcking.eu/cs/elektronicka/64400-lipo-alarm-2-8s-zvukova-signalizace-napeti-8595241364247.html
HK nebo jiný PRC (=The People's Republic of China) shop asi i levněji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 21:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ty baterie od JETI má jeden pán, co chodí létat kousek od nás na pole. Jeden článek vypadá jako tužková baterie. Má 3 článek, tak to má v trojúhelníkovém tvaru, nebo jak to nazvat.
Já s těmito bateriemi nemám zkušenosti, tak raději sáhnu po osvědčených klasických LiPol z aukra.
Jak už jsem psal, nejlevnější co jsem sehnal 4S je u Pecka modelář, tedy z obchodů co jsem si vzpomněl, kolem 740,- kč. Samozřejmě asi 100,- kč za poštu. Takže už jsem na vyšší ceně než za repasi.
Když koupím 2x2S články zhruba 1500-1600mAh, tak za jeden dám asi 300,- kč. 2 jsou tedy asi 600+pošta. Tu mívají kolem 45,- kč. To se ještě dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 21:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ten alarm už mám objednaný z aukra za 90,- kč bez displeje. To mi stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiPol baterie do akuvrtačky
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 21:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
uz jsem par akuvrtacek predelal na Li-Ion 18650 (18mm prumer, 65mm delka), beru je z fasttech.com, napriklad https://www.fasttech.com/products/1420/ ... 2500mah-li
bez balancovani, jen s jednoduchou nabijeckou prezily napriklad rok na stavbe RD...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 268 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz