Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 14:19

No vidíš, já to v podobném případě právě "huntuju" tou trafopájkou. Ale chce to fakt dost zkušeností.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 14:29

Pro "varok" Odloupnutí plošek a vodičů při vyjímání součástek je (bohužel) častý úkaz.Hlavně nové bezolovo.
Na některé DPS se stačí "jen škaredě podívat" a měď se sloupne. Většinou se to dá napravit prodrátováním
smaltovaným drátem nebo tenkým vodičem v teflonové izolaci. Je to pak sice "hnus velebnosti" nic méně,
ne všechny vady na kráse se musí nutně projevovat na funkčnosti a spolehlivosti.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 14:36

Aha, tak já už mám trafopájku 125VA. To je už asi moc.
Na DPS jsem už vypájel hodně součástek a povyměňoval, ale tohle je už extrém.
Koupím novou.
Sice jsem viděl po e-shopech i desky, které mají přímo už káblíky, ale četl jsem tady, že nejsou spolehlivé, že pípají i jen při zatížení akumulátorů.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 14:41

varok píše:Sice jsem viděl po e-shopech i desky, které mají přímo už káblíky, ale četl jsem tady, že nejsou spolehlivé, že pípají i jen při zatížení akumulátorů.


To není věc spolehlivosti pípáku. Buď je tak jednoduchý, že se u něj nedá nastavit napěťový práh, a ten je příliš nízko, nebo je baterka moc měkká a při zátěži napětí příliš padá.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 14:46

Pro "varok" Jestli mohu radit PÍPÁK si vyber dle vlastností a toho jak máš hluboko do kapsy.
Spíš než ten konektor přímý/90° , to chtělo na druhou stranu přepájet měniče zvuku.
Ten zničený PÍPÁK se pokus z cvičných důvodů uvést do použitelného stavu.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 15:59

Ano, ale právě pípák s konektorem kolmo na desku nemají a jak vidím problémy s výměnou těch vodorovných konektorů, tak bych raději ty s káblíky. Díval jsem se i na schémátka, že bych si sám vyrobil, ale nic jednoduchého jsem zatím nenašel.
V podstatě ani nepotřebuji tolik LED diod, stačily by mi jen 2. Jedna zelená, jako že je napětí OK a pak červená, že je napětí nízké a je potřeba nabít.
Mám tento http://www.masters.cz/clanek/2552/signa ... -2s-az-4s-
Chci ale nějaký levnější, stačil by i tento http://www.rc-modelar.cz/Merici-technik ... i-pol.html
Naposledy upravil varok dne úte 27.12.2016 16:42, celkově upraveno 1

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 16:16

varok: Za prvé se nauč pořádně vkládat odkazy do příspěvku, ostatní to za tebe nebudou muset složitě opravovat.
Za druhé si uvědom, že ten druhý pípák je dost jiný než ten první. Je pouze jednokanálový s pevně nastaveným napětím 15 V.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 16:26

Aha, píši z tabletu. Na pc to opravím. Omlouvám se.

A ten druhý ano, prý ukazuje napěti celkové, zatím co ten první ukazuje napětí každého článku zvlášť. To by mi asi stačilo.

Už praveny odkazy

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 18:14

Na LiPol se bohužel musí hlídat napětí na každém článku samostatně. A chce to akustickou signalizaci.
Až by jsi si všiml změny barvy svitu LED, tak by už mohlo být pozdě. Pokud by to nebylo osvětlení vrtáku.
Z tohoto pohledu oproti těm za cca 100 Kč, to nemá cenu bastlit. Pokud to nemám jako zábavu.
LiPo alarm 2-8S - zvuková signalizace napětí i s poštovným za cca 140 Kč
Pokud ti bude stačit akustická signalizace, může být PÍPÁK = ALARM vevnitř s původním konektorem.
Pří mírně šikmém LED displeji, může být i v okýnku.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 18:42

varok píše:Aha, píši z tabletu. Na pc to opravím. Omlouvám se.

A ten druhý ano, prý ukazuje napěti celkové, zatím co ten první ukazuje napětí každého článku zvlášť. To by mi asi stačilo.

Už praveny odkazy


Kolem 30 korun seženeš třeba tohle http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_sop=15&_nkw=lipo+alarm&rt=nc&LH_BIN=1 ukazuje celkové napětí a pak v intervalech napětí jednotlivých článků. A stále dokola. Pokud některý z článků dosáhne nastaveného napětí, spustí se alarm.
Pokud to není vyloženě Tvůj koníček (záměna baterek do vrtačky) tak za ten rok už si mohl mít normální NiCd a další problémy by si řešil až někdy za deset let, až by začaly ty NiCd odcházet.
Ale jinak uznávám, krátké dny, něco člověk po večerech dělat musí :D

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 19:12

Aha, takže mám koupit raději pípák, který měří každý článek zvlášť? Takže i ten v mém druhém odkazu je origo, ale nevhodný. Tak já objednám tedy zase ten co jsem měl, ale musím nějak vykutit ten konektor. Ty pípáky s displejem mají stejně taky konektor na blbou stranu, takže na.......
Děkuji za informace.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

úte 27.12.2016 22:49

varok píše:Aha, takže mám koupit raději pípák, který měří každý článek zvlášť? Takže i ten v mém druhém odkazu je origo, ale nevhodný. Tak já objednám tedy zase ten co jsem měl, ale musím nějak vykutit ten konektor. Ty pípáky s displejem mají stejně taky konektor na blbou stranu, takže na.......
Děkuji za informace.


Neláká Tě ještě vrátit se k tomu jednoduššímu, výkonnějšímu, spolehlivějšímu, lepšímu a tedy k NiCd? Sletuješ pár baterek a na deset let zapomeneš....
Nechápu Tvoji snahu, Tvoji energii, kterou tomu věnuješ.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

stř 28.12.2016 8:34

Ne, už jsem se rozhodl pro LiPol. Však jen sháním signalizaci, jinak není problém.
Zatím jsem s výdrží spokojený.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

stř 28.12.2016 9:54

Nevím jestli to tady už zaznělo, ale počítej s tím, že tu signalizaci budeš muset před odložením odpojovat, protože jinak ti bude baterku vybíjet, a tím přijdeš o výhodu trvalé připravenosti. Navíc většinou né všechny články stejnoměrně.

Re: LiPol baterie do akuvrtačky

stř 28.12.2016 12:42

U nás v práci mají myslím Hilty akuvrtačku, ale je na 24V. Tam je na akumulátoru taky nějaký test, ten se spustí mikrospínačem, takže uvažuji že to taky nějak tak udělám.
Odeslat odpověď