Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Modely Flite Test
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2016 14:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
co od nich chces za ero ???? neco mel na strankach i graupner


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely Flite Test
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 969
Bydliště: B.Bystrica
Mas tam free planky a videa !!prace na par hodin !!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely Flite Test
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 23:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.10.2015
Příspěvky: 36
Jaká je teda nejlepší náhrada za ten jejich materiál, který používají na stavbu?

Odesláno z mého SM-N910C a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely Flite Test
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 8:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
To z ceho to oni stavi, u nas neporidis, ohledne planku jsem postavil ten jejich PUN JET z podlozky pod plovoucky, z OBI, takova lososova barva :D , ale nejak jsem to proste do vzduchu nedostal, nevim proc :)

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Modely Flite Test
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 15:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Už se tady o tom diskutovalo: viewtopic.php?f=18&t=75693
Podle videa ze stavby to vypadá jako EPS/XPS polepený papírem, co se v USA používá na zadní strany při rámování fotek: https://en.wikipedia.org/wiki/Foamcore .

U nás se běžně nabízí Kapa Line, polyuretan polepený chromokartonem, ten je pevný, jako podklad fotek výborný ale pro letadla asi těžký, 3 mm deska KapaLine 70x50cm váží 195g zatím co 1,5x větší (90x61cm) deska 10 mm EPP váží jen 110g.

Možná by šel Foam Board 5 mm z http://www.ramovaniobrazu.cz/eng/foam-boards , něco také nabízí http://www.nielsen.cz/zadni-desky , nějaká deska s polystyrenovým jádrem. Nic z toho jsem ale nezkoušel, letadla stavím z EPP.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 15:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Pro info - sesypáno do jednoho vlákna.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 0:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Liberec
jyrry: super, bude to tak pěkně pohromadě

Co se týká materiálu, tak skutečně ten kappa board bude těžkej. Už jsem na to koukal tehdá. Foamboard z Nielsenu by měl být přesně to co chceme(možná s těžším papírem), bohužel když jsem to poptával před delší dobou, tak za to chtěli docela dost peněz. Co se konstrukce týká, tak jsem to psal už v tomhle topicu a dělám to tak doteď. Postavil jsem Explorer, Mini scout, Sparrow, Versu a teď mám pochystanej Racer na zálet. Mám 5mm XPS pod podlahy z OBI(jmenuje se to Decor Floor, dováží Hopa CZ)-balík 10 kusů desek 0,5x1m za dvě stovky. Z jedné strany to má takovej reliéf, ale mě to neva. Polepuju to buď obyčejnou izolepou(některá po čase lehce naleptá XPS a jsou bublinky) nebo Oracalem co jsem dostal od kamarádky z reklamky. Potažení papírem chci časem zkusit, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Je fakt, že občas to ten polystyren nedává a u Exploreru mi klaply dvě křídla, Versa se taky začínala prohýbat(než jsem ji poslal do země :cry: ). Možná i díky tomu, že to je vyztužený jen z jedný strany. Proti ošoupání a olupovaní kraje ještě přejíždim hrotem tavný pistole(nemám žehličku) a lehounce ten XPS natavím, ztmavne a udělá to takovou pevnou šlupku. Zároveň pak potavim i ten potah na krajích, aby líp držel. Asi to není úplně košér technika a na výstavu to taky není, ale lítá to, moc to nestojí a na to moje polítání to stačí.

Jinak originál foamboard co používaj se dá koupit i u graupnera, ale za bednu 50kusů(75x50cm) chtějí 3700Kč(140€). Což je na mě osobně drahý a raději budu improvizovat :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 6:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Pro: "reseth" Nezkoušel jsi deskový STARLON 5 mm (3 mm, 6 mm) ? Např.:
STARLON deska 5 mm, 80 x 100 cm, 6 ks (4,8 m²)
Pásy a desky STARLON
(Výhodou tebou uváděného materiálu Izolační DECOR FLOOR 5mm je cena 28 Kč / m2)
Izolační podložka DECOR FLOOR 5 mm


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 12:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Liberec
guchar:
Starlon jsem nezkoušel, když jsem to sháněl tak jsem vzal co bylo a zkusil to. Pak jsem koupil stejnou věc, protože to fungovalo. Za 28Kč/m2 to je zadarmo, v obi to vychází myslím na 40Kč/m2. Po zkouknutí těch tvých odkazů bych si ale skoro tipoval, že to je stejná věc, z jedné fabriky. Stejná je ta vroubkovaná strana, obojí je XPS, stejná tloušťka. Z fotek není patrný, jestli má ten Starlon stejnou lícovou stranu, DecorFloor je takovej jakoby lehce blejskavej. Kdybych potřeboval materiál a ozkoušenej decorfloor neměli, tak bych se osobně Starlonu asi vůbec nebál.
Bohužel obojí je potřeba něčím potáhnout nebo polepit. Líp se to pak lepí a panty stačí zpevnit lepidlem z tavný pistole.

Co jsem zapomněl dodat:
Ty XPS desky se lehce kroutí. Pokud se polepí s jedné strany, tak se tam asi zanese pnutí a prohne se to. Jakmile se ale díl skládá nebo ohýbá(třeba výškovka a směrovka), tak ten pant nebo ohyb to srovná a udrží. Navíc "pohledové" díly polepuju z obou stran, což se zdá, že to vyrovná. O nic nejde, jen jsem to uvedl, aby se někdo pak nedivil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 15:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.9.2012
Příspěvky: 9
Obrázky: 0
Ahoj, oni pouzivaji potazene desky. U nas to fak jde spatne sehnat a kdyz, tak je to drahe. Starlon je nahrada spis za depron. Aspon ja ho tak pouzivam. Je trochu krehci, ale myslim, ze i lehci. Pevnos t jako takova je slusna a cena taky. Nevihoda je, ze starlon 6mm ma z jedne strany vroubkovani. 3mm taky, ale temer neznatelne. Kupuju ho v deskach na eshopu http://www.maxeuro.cz/izolace-a-podlozk ... _2136.html . Vroubky vadi spis pohledove, ale vzdycky se to nejak zamaskuje. Mam z toho spoustu letadel a spokojenost.

[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161109/0c4f8e0a4b22da1238603544d3972beb.jpg[/img]

Polepovat se da, ale kvuli vaze posledni dobou radeji barvim .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 16:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
EPS versus XPS opáčko (možná nejen pro mne)
- EPS Expandovaný (otevřená struktura-lehčí) EPS F_fasádní,EPS S_střešní,EPS Z_zemní
Expandovaný polystyren, EPS
Vlastnosti expandovaného pěnového polystyrenu (EPS)
- XPS eXtrudovaný (do forem se vtlačuje uzavřená struktura, např. kročejové izolace )
další dělení XPS mají výrobci individuální
eXtrudovaný polystyren, XPS
- Mirel, kročejové izolace
extrudovaný polystyren
Pásy a desky STARLON
pěnový polyetylén
Pásy MIRELON
- Modelářský nadšenec z Chlístovic = MONACH.CZ
Řezání a opracování EPS, EPP, XPS, ...(z pohledu modeláře)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2016 13:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.10.2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Liberec
Tak protože můj vypiplanej FT Racer v sobotu při záletu zažil neplánovanou totální destrukci, budu stavět znova. Fólie mi došla, tak pravděpodobně zkusím zmiňované polepení papírem. Nějaký rady čím polepovat(jaký papír a lepidlo)? Plánuju na kousku pěny ozkoušet jak bude držet papír Herkulesem, abych viděl, jestli to bude držet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2016 13:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Podivej se do historie :-D

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=336999

http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=13&t=48804

Metod je nekolik, caste bylo pouzivani kloboukoveho papiru a disperze. Nekdo ji redil nekdo ne, zalezelo i na tom zda slo o rezany XPS nebo desky s hladkou plochou.


Priznam se ze ja jsem se potahovani vzdy vyhnul - stval me narust casu a riziko zkrouceni. V te dobe jsem modely tocil (Depron je levnej :-D ) takze jsem nejake olitani neresil.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2016 16:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Drátek pro řezání desek z pěnových materiálů. Chtěl bych použít železný 0.4 mm (včelařský)
Včelařský drátek - pocín cca 150g/140m
Orientace svisle (vodorovně) napínaný závažím (případně rámem).Má s ním někdo zkušenost?
Potřebný proud ? Od do Ampér ? Nebo napětí Voltů / m ?
=U01
odporové pily a jejich zdoje na RCMania
Materiál struny – buď kytarová struna E, H, G nebo knedlíková struna
- včelařský drátek jsem tam neviděl
- kdysi jsem někde zahlédl zmínku o použití strun od upoutaných modelů
Odporová píla Pridané: 13. 11. 2016 o 23:42 | ID článku: CLA363 - http://www.rcportal.sk
Regulace pro odporovou pilu - regulator napeti od fy Bel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.11.2016 9:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Používal jsem na řezání normální 0,8mm ocelovou strunu z modeláře. Délka 1,3m, napětí 14V, proud zastudena 14A, po zahřátí 7,5A.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz