Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 11:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Když bych chtěl nějaký materiál na stavbu parkflayeru..něco jako je Eddie a Otto, tak doporučíte Noma plan z Hornbachu 4/7mm nebo Vector boards 5mm kterého je velkej balík...
...v budoucnu bych to možná použil na nějakou konstrukci křídla potaženou lepící páskou
Popřípadě doporučíte jinej materiál?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Styrodur?
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 13:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Další materiálový dotaz. Objevil jsem u rodičů nějaký zbytek po zateplování domu, je to světle zelené, píšou na tom Styrodur, a je to hodně tvrdé/pevné. Má to teda tak tři centimetry tloušťku, takže spíš na vyřezávání horkým drátem než na typické flitetestové stavby.

Máte někdo zkušenosti s tímto materiálem?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
Používajú to f3k do laminátových krídel ako jadro, vyrába sa to v rôznych farbách, z toho zeleného mám ja vyrezanyy trup na malý elektolet. Háklivé na naraz.


Přílohy:
IMG_20200521_143855.jpg
IMG_20200521_143855.jpg
[ 116.85 KiB | Zobrazeno 1546 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 15:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Styrodur je extrudovaný polystyren používající se do podlah...o proti klasickému extrudovanému polystyrenu má maličkaté póry (vodě odolný), ale přijde mi takovej gumovější a více jako žvíkačka.
Fasádní extruďák mi přijde více pevný/tvarově stálý (možná i trochu lehčí - nemusí přenášet takové zatížení jako podlahový), ale zase více křehčí.
Osobně bych jsem si chtěl vyzkoušet vyřezat nějaké křídlo a asi bych spíše volil ten fasádní, když bych ho jen polepoval páskou a vyztužil nějakým nosníkem (smrk nebo uhlík).

Také by mě zajímalo z čeho vyřezáváte...?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 16:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
leve89:
Na Eddieho se dají použít podlahové podložky Starlon z OBI, desky, ne to v rolích, běžně jsem je používal, většinou 6 mm, s ostatními podlahovkami dostupnými v Čechách, kromě depronu, zkušenosti nemám. Jinak EDDIEHO doporučuji, na RCAlbumu jich najdeš plno, včetně používaných pohonů.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já jsem ze Starlonu stavěl například FT Mini Scouta, což je Eddiemu a Ottovi podobné:

viewtopic.php?f=16&t=82250

Je to 3mm potažený 80mikronovou laminovací fólií. Po nějaké době teda nevydržel spoj křídel a v razantnějším pokusu o přemet to zatleskalo.

Myslím že Libor Kolman se tady o Starlonu vyjadřoval, hmm, nepochvalně, a doporučoval na svých stránkách něco jiného.

Vector board tady mám, tohle jistě nepraskne, ale jinak je to měkké jako kus gumy - bez nějakých nosníků nebo zpevňujících potahů to moc použitelné není.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.05.2020 20:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Vyzkoušel jsem snad vše co se ve stavebnictví používá,rozflákat se dá taky vše,není nic co by vydrželo přímí náraz do země a není to vyztuženo tyčkami čí folií. Na opracování i pružnost se mi jeví nejlépe světle modrý co má obě strany jako by leptaný(názvy si nepamatuji )pak růžový fasádní ,světle zelený soklový-vše z Bauhausu a bílý tvrzený ale ten jsem našel na chalupě ve stropě ale v prodeji zatím nikde,z jedné strany je úplně hladký a lesklý a i dobře se brousí a i docela pružný.Jediný co s nákupem stále otálím je ten Vector ,reklamu má skvělou ale cenu už méně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 9:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak jsem měl cestu kolem Hornbachu a pořídil jsem si zde zmiňovaný Noma Plan (bílá barva), ktery se měl podobat asi nejvíce depronu (myslím si, že to je naprosto stejné jako climapor jen pod jiným názvem). Byll za 315 kč za 4m2 (tl. 4mm)
Uvidím jak se s tím bude dělat.
Ještě mě tam zaujal Deckor floor (černo-šedý), kterého bylo 5m2 a stál 120 kč (tl. 3mm)
....nějaké poznatky Deckor floor vs. Starlon vs. Noma Plan? Pevnost, spracovatelnost, krytí barvou lepení folie nebo pásky a atd...?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 9:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Noma plan je nejlepsi, nejlip se mi s nim dela.
Kvuli cene ale kupuju starlon, kterej je porad v pohode.
Cernosedej 5mm jsem mel a je krehky a mekky, spatne mi nem drzi pasky, ten uz bych znova nekoupil ( a ani jej nikam uz asi nepouziju) - letadlo jsem postavil, ale se starlonem nebo Nomaplanem se to rovnat nemuze


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
leve89 píše:
....nějaké poznatky Deckor floor vs. Starlon vs. Noma Plan? Pevnost, spracovatelnost, krytí barvou lepení folie nebo pásky a atd...?


Ve svém vrcholném "pěnovém období" jsem vyzkoušel asi vše, co se v Hornbachu dalo tehdy koupit, v různých tloušťkách.
Norma Plan - když to porovnám s deskou depronu, kterou mám teď doma na skříni, tak si myslím, že je to úplně stejné co do vlastností.
Starlon - přijde mi trochu míň křehký než Norma Plan, nechá si víc líbit v různých ohybech. Nevýhodou může být drážkování, které má na jedné straně
Deckor floor 3 mm (tehdy byl ale zelenošedý) - v porovnání s předchozími ve srovnatelných tloušťkách to bylo totální "bláto", ale zase se to dobře (v rámci možností) tvarovalo do oblých tvarů (třeba hřbet nebo motorový kryt na Camelu: https://kope67.rajce.idnes.cz/camel_stavba).
Co se týká povrchové úpravy, tak tmelení šlehaným tmelem ve všech případech v pohodě, u toho Deckor floru musel člověk být při řezání a broušení opatrný, daleko ochotněji se trhal než Norma Plan nebo Starlon. Povrchovku jsem dělal pomocí tónovacích malířských barev a následně nátěr vodou ředitelným lakem (Polyurex). Polepování páskami a pod jsem nikdy nezkoušel.
Jinak z růžového starlonu a výše zmiňovaného fasádního polystyrenu (Styrodur) jsem páchal i takové šílenosti jako byl skoro třímetrový elektrovětroň s Kfm-3 profilem (trup byl normálně oblý "prostorový" vysochaný z fasádního polyše, na něj přilakovaný papír (opět Polyurexem) a stříkaný barvou. Křídla a ocasky starlon 6 mm + nějaké výztuhy. Sice to při startu a při prudších manévrech mávalo křídly jak čáp, ale nikdy nic neruplo a i to docela létalo.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Naposledy upravil kope dne úte 26.05.2020 11:02, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2020 10:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Noma Plan a další. Užitečný odkaz z KOLMANL.INFO
Kód:
kolmanl.info/index.php?show=peny_polotovar


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], pberki a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz