Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

úte 15.11.2016 12:11

Pro "blesk" Díky. 0.4x0.4x3.14 cca 0.5 mm2 // 0.2x0.2x3.14 cca cca 0.13 mm2
Jako první pokus zkusím v poměru průřezů zvolit zmenšené napětí (proud) i když 3.5 V / m
Se mi odhadem zdá být jako příliš malé. Asi se spíš musí vyjít z ochlazování a potřebných W.

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

úte 15.11.2016 12:17

guchar píše:... použití strun od upoutaných modelů...

Mám několik pil o různé délce, na těch menších používám i ocelovou strunu asi 0,3mm.
Napínání zkrucovaným pramencem viz. staré truhlářské pily. Obecně mi přijde že čím silnější drát, tím je nutná větší napínací síla. Na NC řezačce 1,5m drátu kanthal 0,6mm a napínání laminátovým "lukem", drát musí zvonit.

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

úte 15.11.2016 13:04

ja rezu nerez dratem na knedliky (a pila napinana kombinaci silneho tazneho pera a zkrouceny provaz, to pero je tam pro kompenzaci teplotni roztaznosti)

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

stř 30.11.2016 10:44

Uz vyreseno.

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

čtv 22.12.2016 20:43

Zkoušel někdy někdo potáhnout depron z obou stran nějakou nažehlovací folií jak ose používá na potahování balsových letadel? Mohlo by to fungovat stejně jako voděvzdorný papír od FT?

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

čtv 22.12.2016 20:56

U väčších plôch by vznikal asi problém s bublinami, keďže depron je nepriedušný. Jedine perforovať fóliu. Otázka je, ako by to držalo.

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

čtv 22.12.2016 21:00

Tak kdyby se to potahovalo postupně a pořádně tak by to ani nemusel být takový problém ne? Jako nikdy jsem s tím nepracoval, takže moc nevím, dá se koupit i folie která se teplem nestahuje lae jen lepí? Spíše jestli by ten depron vydržel tu teplotu žehličky...?

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

pát 23.12.2016 16:37

Wertykal píše:Tak kdyby se to potahovalo postupně a pořádně tak by to ani nemusel být takový problém ne?

Tak si to vyskúšaj. Na prilepenie fólie na hladký podklad netreba veľmi vysokú teplotu, ale netuším, koľko depron vydrží. Podklad musí byť hlavne čistý a odmastený. Na depron a podobné materiály som to neskúšal ani ja, len fóliu na fóliu. Pokiaľ viem, všetky fólie určené na poťah modelov, sa teplom zmršťujú. Fólie na polepy automobilov, tuším sa im hovorí wrapové, reagujú na teplo opačne, naťahujú sa. Niekto tým poťahoval hotové penové modely.

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

pát 23.12.2016 19:18

Existuje i fólie na potahování EPP a jiných pěn. Její výhoda byla v tom že se přižehlovala nižší teplotou, tuším že se to jmenovalo Oracover Lite, ale nejsem si jistý...

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

sob 24.12.2016 11:10

Asi máš na mysli Oralight. Neviem, či sa hodí na poťahovanie pien, primárne na to určená nie je. Od tej bežnej sa líši hrúbkou a váhou.
https://www.oracover.de/downloads/Produ ... 0_engl.pdf

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

sob 24.12.2016 19:15

Mě se zdál samolepicí ORASTICK lehčí, než ORACOVER. Dělal jsem s ním nejraději.
-------------------
Fite Test Foam
https://www.graupner.com/Flite-Test-Foa ... s/FT4001B/

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

sob 24.12.2016 22:59

Dík za reakce, asi to časem vyzkouším, jsem na to celkem zvědavý, ty FT foam boardy mají i v rakousku, ale je to strašná pálka, mám v úmyslu si udělat jedno letadlo, tkaže tahle cena mě dost odrazuje. Pravděpodobně koupím nějaký dpron, zkusím to potáhnout a pak vyrobit letadlo, když se m ito nepovede, tak to za těch 1700 koupím z rakouska:-)

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

pát 30.12.2016 19:05

Tak jsem se do toho pustil, a zatí mám pocit že to jde:-D Koupil jsem Decor floor, k němu dipsersní lepidlo Disperocoll, balící voskovaný papír a stěrku na tapety. Minimální množství lepidla jsem rozpatlal štěrkou na depron nalepil papír vyřezal díly a slepil tavkou (Dremel 940 - zatím super, není to tak horké že by to tavilo depron a schne to dostatečně dlouho abych byl schopný vše udělat než m ito ztuhne - tavící teplota 195°C, tyčinky Dremel High temp 11mm). Jestl ito nebude moc těžké zatím netuším, lepidla je tam opravdu jen trošička, papír váží 285g 5m2. Pracuje se s tím supernení problém papír odlepit od depronu když je potřeba, ale jinak to tam drží docecla dost, tak uvidíme jak to půjde, držte mi palce:-)
IMG_20161230_185312.jpg

IMG_20161230_175657.jpg

IMG_20161228_133057.jpg

IMG_20161230_180250.jpg

Příloha IMG_20161230_185312.jpg je dlouhodobě nedostupná.

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

pon 02.01.2017 8:22

Hergot to sou perfektni poznatky!
Diky za ne!

Jen skoda ze ten papir neni jednobarevnej, nebo bilej ... to by bylo fajn!

Re: Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

pon 02.01.2017 13:40

No, bílý tam bohužel neměli, taky bych jej bral radši, nicméně to nakonec stejně chci něčím šplíchnout tak na barvě až tak nezáleží. Zatím jsem udělal křídlo a pracuje se s tím parádně, viz foto.
IMG_20170101_171120.jpg
Odeslat odpověď