Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 8:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Prostě tohle neumím...

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 9:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 23.5.2006
Příspěvky: 578
Obrázky: 18
Golfista píše:
Prostě tohle neumím...


Nehaž flintu do žita, podtlakový spínač z naši hromadné objednávky mám taky doma.
Vzhledem k absenci volného času a faktu že spínač nepotřebuji hned, tak jsem objednal
kompletní spínací elektroniku z UK co tu již kluci dali do vlákna. Obsahuje optočlen, spínací tranzistor i 10A relé.
Celé to je zakončeno klasickou svorkovničkou na šroubky, takže ani pájet se nemusí.

Jak mi to dorazí a propojím to, tak pokud budeš chtít ti pošlu plánek zapojení.
Znalost elektřiny pak bude vyžadovat jen umění přitáhnout/povolit šroubek :)

Snek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 11:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Kdybych to dělal, dal bych na jednu desku i trafo na napájení toho měřáku, takže úplná jednoduchost zapojení. Kdyby měl někdo zájem, klidně mu to "zmastím", ale bude to chvíli trvat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 21:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.12.2014
Příspěvky: 165
Bydliště: Klecany, ČR
X-Blade píše:
petrno díky za schema. Já mám diodové relé https://people.ece.cornell.edu/land/cou ... /relay.pdf tak že mi stačí 1,2V 20mA, ale jako ochranu udělám to co ty. Jen pro upřesnění na A2 budeš mít +12 přímo ze zdroje na emitoru -12 ze zdroje a kam připojíš OUT z regulátoru? Neměl by jít bázi? Promiň za hloupé dotazy, ale elektro je jen vedlejší koníček a tranzistory moc nechápu.

ahoj, je to jednoduché - koukej na schéma a sleduj následující :
a)+ ze zdroje 12V dáš na A2 a na DC+ našeho regulátoru. Druhý konec relé ( A1 ) na kolektor tranzistoru.
b)- ze zdroje 12V ( ve schématu označeno jako 0 (nula)) dáš na na emitor a do DC- našeho regulátoru ( schválně nepíšu barvu drátu, protože ten konektůrek se dá zapojit i opačně - takže koukej co je napsána na těle regulátoru)
c)no a poslední drát z regulátoru (označen jako OUT) dáš přes odpor 1k5 ( 1k až 3k3 - cokoliv ) do báze tranzistoru
d) ta dioda je ochranná, ta tam musí být. A ten odpor z báze tranzistoru do země ( 0V) je tam aby to dobře vypínalo

No nevím, teď když to po sobě čtu.... vezmi si schéma do ruky a čti si to bod po bodu, věřím, že to zvládneš.
Kdyby ne - dej mi vědět, něco ti připravím a pošlu
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2016 17:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 132
Bydliště: Vyškov
petrno píše:
ahoj, je to jednoduché - koukej na schéma a sleduj následující :
a)+ ze zdroje 12V dáš na A2 a na DC+ našeho regulátoru. Druhý konec relé ( A1 ) na kolektor tranzistoru.
b)- ze zdroje 12V ( ve schématu označeno jako 0 (nula)) dáš na na emitor a do DC- našeho regulátoru ( schválně nepíšu barvu drátu, protože ten konektůrek se dá zapojit i opačně - takže koukej co je napsána na těle regulátoru)
c)no a poslední drát z regulátoru (označen jako OUT) dáš přes odpor 1k5 ( 1k až 3k3 - cokoliv ) do báze tranzistoru
d) ta dioda je ochranná, ta tam musí být. A ten odpor z báze tranzistoru do země ( 0V) je tam aby to dobře vypínalo

No nevím, teď když to po sobě čtu.... vezmi si schéma do ruky a čti si to bod po bodu, věřím, že to zvládneš.
Kdyby ne - dej mi vědět, něco ti připravím a pošlu
Petr


Dik za upřesnění je to tak jak jsem si myslel. Tak jsem něco nakreslil teď to jen vyleptat a napájet a mohlo by to jet :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 23:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 132
Bydliště: Vyškov
Tak co už jste někdo udělal nějaké to spínání? Já už mám hotovo ještě dát do nějaké krabičky aby to trochu vypadalo. :D


Přílohy:
DSC_0665.JPG
DSC_0665.JPG
[ 62.41 KiB | Zobrazeno 6826 krát ]

DSC_0663.JPG
DSC_0663.JPG
[ 54.09 KiB | Zobrazeno 6826 krát ]

DSC_0664.JPG
DSC_0664.JPG
[ 60 KiB | Zobrazeno 6826 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 14:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.12.2014
Příspěvky: 165
Bydliště: Klecany, ČR
tak se taky pochlubím skoro hotovou vývěvou- chybí akorát krabička na podtl. spínač - právě se tiskne :-)
sklenička na odkapávající olej - vzor Veka
zásobník na "podtlak" - vzor lubo1
(pánové děkuji za inspiraci )
teď ještě trochu bojuji s utěsněním - na můj vkus to spíná příliš často - spínač nastaven na P1=-0,6 a P2=-0,65 - sepne zhruba jednou za 40s na dobu asi 3 sekund.
Lubo1 - jak jsi těsnil tu odpadovou rouru ? Já jsem víko nasadil pouze na ten rozšířený konec ( na ten druhý nejde), ze silikonu jsem si udělal těsnění. Spodek roury jsem zafrézoval do základní desky a utěsnil opět silikonem.
Přemýšlím, jak najít tu netěsnost - tlakem nemůžu, to by mi vyrazilo víko ven.
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 18:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.10.2011
Příspěvky: 104
petrno píše:
tak se taky pochlubím skoro hotovou vývěvou- chybí akorát krabička na podtl. spínač - právě se tiskne :-)
sklenička na odkapávající olej - vzor Veka
zásobník na "podtlak" - vzor lubo1
(pánové děkuji za inspiraci )
teď ještě trochu bojuji s utěsněním - na můj vkus to spíná příliš často - spínač nastaven na P1=-0,6 a P2=-0,65 - sepne zhruba jednou za 40s na dobu asi 3 sekund.
Lubo1 - jak jsi těsnil tu odpadovou rouru ? Já jsem víko nasadil pouze na ten rozšířený konec ( na ten druhý nejde), ze silikonu jsem si udělal těsnění. Spodek roury jsem zafrézoval do základní desky a utěsnil opět silikonem.
Přemýšlím, jak najít tu netěsnost - tlakem nemůžu, to by mi vyrazilo víko ven.
Obrázek


Nebylo by lepší použít na dno trubky KG dvojité hrdlo, a do něj zase zátku. bylo by to ve výsledku stejně utěsněné jako vršek trubky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2016 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
petrno píše: Já jsem víko nasadil pouze na ten rozšířený konec ( na ten druhý nejde) ale ide len treba použiť teplovzdušnú pištol :wink: Rúra sa nahreje až je mäká a do nej sa zatlačí víčko, tým sa vytvorí "golier" najlepšie by bolo použiť lepidlo čo sa používa na lepenie PVC rúr.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: pon 25.04.2016 19:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Já mám vzdušník z hasičáku, regulátor viz odkaz někde tady, odkap na olej žádný - stéká mi zpět sám, neb se kumuluje v hadici. Pokud potřebuju tak přehodím hadici na tlakový výstup viz foto a mám z toho klasika kompresor. A fouká brutálních 12 atm :-) Má to ale chybu, pokud je natlakováno a vypnu, tak už nezapnu - nenaběhne, takže na tlakování nevypínám - prostě vzduch spotřebuju.
To stejně dělám jen vyjímečně, 99% je vakuum a to mi šlabe bez chyby. A výsledky lítají :-D


Přílohy:
WP_20160425_17_46_56_Pro.jpg
WP_20160425_17_46_56_Pro.jpg
[ 70.84 KiB | Zobrazeno 6655 krát ]

WP_20160328_15_37_28_Pro.jpg
WP_20160328_15_37_28_Pro.jpg
[ 143.06 KiB | Zobrazeno 6655 krát ]

WP_20160423_17_47_31_Pro.jpg
WP_20160423_17_47_31_Pro.jpg
[ 50.68 KiB | Zobrazeno 6655 krát ]


_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 10:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Pánové tak mám další dotaz když pořídím https://www.smc.eu/portal_ssl/WebConten ... t_id=43343 tak předpokládám že budu muset vybavit celý spínací systém trafem relátkem ( musím ještě změřit odběr komresoru abych věděl jak to dimenzovat a už vůbec si nejsem jistý jestli není 3f pak bych tam musel dát asi stykač) pak nějaký tranzistor odpor atd atd… otázká má zní ten snímač z odkazu je stejný jako ten co jste pořizovali z cnc fora? Pokud by stejný byl asi bude levnější pořídit ten zde uvedený za 15€ než ze smc za 90€ kór pokud by byl stejný omlouvám se za takové otázky ale rád bych to dal do kupy ale sem z toho trochu zmatený celé téna jsem přečel ale moc moudrý z toho stejně nejsem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 14:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.12.2010
Příspěvky: 132
Bydliště: Vyškov
Ahoj, ten spínač z odkazu je stejný co jsem se tak zběžně díval. Měl by to být jen novější typ. Jinak co se týče napájení tak tam musíš mít trafo plus nějaké relé které bude ovládat buď přímo kompresor nebo stykač. Záleží na tom co máš za kompresor a jaký má odběr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 15:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Změřím ten odběr a napíši pokud mi někdo porádíte co a jak budu moc vděčný. Ještě se zeptám jak tu někdo dával odkaz na spínací relé http://m.banggood.com/12V-1-Channel-Rel ... 14844.html dalo by se použít? Že bych si ušetřil bastlení a leptání


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 15:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Použít se to určitě dá, ale od bastlení si úplně nepomůžeš. Ještě musíš dodat zdroj ss napětí. Kdybys to dělal, tak si dáš všechno na jednu desku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: podtlakový spínač
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2016 15:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
To je asi pravda nebudu mudrovat změřím kompresor klešťák doma mám a podle toho mi pomůžete vybrat součástky a věřím že i poradíte jak je zapojit a bude to nejjednodušší dám si to pěkně na jednu desku


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 135 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz