Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Barvení Vliesu

pon 18.05.2020 20:38

Jelikož se nikdo neozval, nezbylo než experimentovat. Vzal jsem tři kousky vliesu a udělal jsem tři pokusy.
1) Jeden kousek jsem vařil spolu s několika pytlíky čaje
2) Jeden kousek jsem zkoušel "tupovat" povařeným čajovým sáčkem
3) Jeden kousek jsem zkusil naložit na nějaké 3-4 hodiny do čaje

Vlies se obarvil, dostal lehce hnědavý nádech, nejsytější odstín byl z pokusu 3. Ale není to ono. Jednak se mi nelíbí oddstín a jednak si nedovedu představit, jak tímhle způsobem barvit větší kus. To daleko lepší výsledek jsem dostal, když jsem zkusil na vlies aplikovat obyčejné lihové ředidlo z Druchemy. Měl jsem jen světlý kaštan, takže hnědý odstín, koupím nějaké žlutavé a znovu to zkusím. Chtěl bych docílit něčeho jako je na téhle fotce - j to také obarvený vlies (fotka je výřez z jednoho staršího čísla RCM)
Přílohy
vzor007.jpg

Re: Barvení Vliesu

úte 19.05.2020 9:34

Hmmm, právě jsem psal příspěvek do maket, abych se pak podíval "o řádek níž" a zjistil, že už zkoušíš to, o čem tam píšu. Výsledek ale vypadá docela dobře!
A barvit větší roli, to bude chtít nějakou vhodnou vaničku, aby to šlo celé najednou "naložit", ale zase něco, kam nebude třeba lít hektolitry "nálevu".

Re: Barvení Vliesu

úte 19.05.2020 10:19

No právě že výsledek na tomhle obrázku je přesně to, co bych chtěl, ale nejsem si jistý, že je to čajem. Je to jen příklad toho, čeho chci dosáhnout-třeba někdo, až to uvidí ,řekne "jo ahá, tak to se barví tímhle..." :). Čaj vychází hodně do hněda. Já bych raději žlutější odstín.

Re: Barvení Vliesu

úte 19.05.2020 11:07

Já bych raději žlutější odstín
Nedá mi to, co čaj s citrónem :idea:

Re: Barvení Vliesu

úte 19.05.2020 11:33

Jo a přidat trochu medu, nejlépe z pampelišek. No to asi nebude cesta

Re: Barvení Vliesu

úte 19.05.2020 12:20

...a já bych přidal ještě převařené švestky :lol: . Ale vážně, otázkou bude naředění čaje a tím "zjemnění" odstínu. Také zda stočit Vlies na něco vhodného a celek ponořit do čaje, nebo ho položit (dělám to na skle) na rovnou plochu a přetřít ho namočenou houbičkou, jako se to dělá s barvičkama. Počtem přetření a ředěním, resp vylouhováním vícero pytlíků, by se možná dala "regulovat" sytost odstínu.

Re: Barvení Vliesu

úte 19.05.2020 12:32

DAF píše:...Ale vážně, otázkou bude naředění čaje a tím "zjemnění" odstínu. Také zda stočit Vlies na něco vhodného a celek ponořit do čaje, nebo ho položit (dělám to na skle) na rovnou plochu a přetřít ho namočenou houbičkou, jako se to dělá s barvičkama. Počtem přetření a ředěním, resp vylouhováním vícero pytlíků, by se možná dala "regulovat" sytost odstínu.

Jak jsem psal, všechny způsoby fungujou. Jen místo houbičky jsem používal přímo ten čajový pytlík, ze kterého jsem předtím vařil čajovou lázeň. Jen mi prostě nevyhovuje odstín. Výsledek bude vždycky různě sytá hnědá-což tak nějak vyplývá z logiky věci a vlastností čajového nálevu :-) a já chci spíš žlutavou alá Soilartex antik, Solartex linen nebo Litespan Antik. Možná, kdybych barvil v nějakém zeleném čaji, kde je nálev spíš do žluta. Ale abych kvůli tomu kupoval půl kila Gunpowderu to asi ne.

Re: Barvení Vliesu

úte 19.05.2020 13:28

kope píše:... Možná, kdybych barvil v nějakém zeleném čaji, kde je nálev spíš do žluta. Ale abych kvůli tomu kupoval půl kila Gunpowderu to asi ne.

...se doma po pytlíčku zeleného podívám, třeba si toho moje baby nevšimnou :lol: .

Re: Barvení Vliesu

úte 19.05.2020 20:17

Ani čistý vlies není zrovna průhledný, nedokáži si úplně přesně představit jak by to mělo vypadat. Vlies na přiložené fotce je barvený houbičkou na skle. Barva je koupený vzorek odstínu banánově žluté malířské barvy. Možná by to po zředění barvy mohlo splňovat představy (nebo to bude šmouhaté). Bohužel přímo ten odstín už nemám, abych vyzkoušel a druhý problém, že to byla barva z polské Castoramy, kterou mám sice 10 minut pěšky, ale nyní nedostupnou :(
Přílohy
28.JPG

Re: Barvení Vliesu

úte 19.05.2020 22:36

Kuta33 píše:Ani čistý vlies není zrovna průhledný, nedokáži si úplně přesně představit jak by to mělo vypadat.


Mrkni o cca 10 příspěvků výš. Tak takhle nějak :-). To je barvený Vlies. To vím jistě. Jak toho autor dosáhl ale nevím.

Edit: teď koukám na tu tvou fotku a to nevypadá vůbec špatně! Primalex myslím taky dělá banánově žlutou tónivačku, to zkusím.
Naposledy upravil kope dne stř 20.05.2020 10:15, celkově upraveno 1

Re: Barvení Vliesu

stř 20.05.2020 6:14

Kedysi dávno sa veľkonočné vajíčka farbili varením spolu so šupkou cibule /tou vrchnou hnedou, prípadne tou do červena/.

Re: Barvení Vliesu

stř 20.05.2020 8:19

Po ránu mě napadají kraviny. Nezkoušel někdo na vlies barvy na vlasy? Mohlo by to fungovat podobně jako mořidlo a k danému účelu výběr odstínů dostačující.
Ale kdo by riskoval dráždit svou drahou polovičku, že potřebuje vyzkoušet její barvu a ještě k tomu na letadlo :D

Re: Barvení Vliesu

stř 20.05.2020 10:16

@automet: Jo to napadlo ženu, když viděla, jak máchám kousky vliesu v čajovém nálevu. Ale zas až tak oldschool asi nebudu a zkusím jít cestou nějaké chemie
@Kuta33: jako že bys z letadla udělal šmrncovní bloncku? :lol:
Ale v mém vláknu o Albatrosu D.III už jsem dostal asi dobrý tip - věděl jsem, že mořidlo by mohla být cesta.

Re: Barvení Vliesu

stř 20.05.2020 11:36

kope píše:jako že bys z letadla udělal šmrncovní bloncku? :lol:
Ale v mém vláknu o Albatrosu D.III už jsem dostal asi dobrý tip - věděl jsem, že mořidlo by mohla být cesta.


Dnes od bloncky přes růžovou, modrou po brunetku, záleží na vkusu. :wink: Ještě přesvěďčit polovičku, že nutně potřebuje vlasy stejné barvy jako tvoje éro, přece nebudeš kupovat celé balení na jedno letadlo :mrgreen:

Patina Luxolem vypadá super, pokud by nesplňovala úplně tvoje představy, dalo by se možná ještě zkusit vlies nabarvit jemně žlutou malířskou barvou a balzovou kostru jemně lakem ztmavit v barvě dřeva, mohlo by to taky pěkně vyniknout.
Odeslat odpověď