Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2016 20:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
kajman111 píše:
Já jsem to vyřešil jednoduše :mrgreen:-------


s tím sezením jsi mě dostal, už na tom makám :lol:

nakonec jsem tím neplánovaně vyřešil i jak podvěsit u stropu větší makety.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2016 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Kuba78 píše:

lidi a neni jednodussi, lepsi, rychlejsi a o dost pohodlnejsi si na spani proste koupit stan a postavit si ho vedle auta? nebo to berete jako challenge, vyzvu kutilstvi?


všechno má svoje, stanu mám několik a proti spaní ve stanu nic nemám, sušit ho ale pak například po slejváku rozloženej doma v paneláku je docela opruz, zrovna tak je opruz pak ve slejváku okolo něj pobíhat a řešit vyrvané kolíky a polámané tyče.

proč by takto upravené auto měla být hovadina ? Obytný auto, nebo karavan taky není hovadina, ale obytnák, nebo karavan zase obnáší--za prvé další peníze za další auto a poplatky za pojištění--technickou, udržbu, spotřeba bude na km taky větší a docela muže být i nepříjemné platit v kempech za obytné auto podstatně vyšší poplatek, než za obyč auto, navíc interiér tam máš daný z výroby, mraky poliček a serepetiček , ale dostat tam pak třeba větší era je problém a když je to obytné auto , nebo karavan větší, je tam jen víc výklenku a pokoju, kam dáš zase prdlajs.

Tím nechci říct, že je obytnák auto, nebo karavan na prd, to v žádném případě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2016 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Kuba78 píše:
kdyz na to tak koukam, tak si vzpomenu na jeden prehistoricky clanek z "Udelej/Urob si sam" kde nejaky borec narval dvojpostel na spani do trabanta.. :) navic tyhle konstrukce i po slozeni zabiraji dost mista v aute jak je videt.
lidi a neni jednodussi, lepsi, rychlejsi a o dost pohodlnejsi si na spani proste koupit stan a postavit si ho vedle auta? nebo to berete jako challenge, vyzvu kutilstvi?


No sam jsem uvazoval o obdobné předelavce Galaxy, nicmene k tomu nedoslo, bylo vždy něco dulezitejsího
Nemyslim, že stan vedle auta to resi - ne vždy lze stan vedle auta vůbec postavit . Takto to je rychle a kdekoliv
Jako vyzvu to myslim bere stále plno lidi :-) a kupodivu ne jenom čeští kutilove, ale i v zemich, kde casopis Urob si sam neznaji viz třeba http://www.instructables.com/howto/camper/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2016 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
no ja chapu upravu dodavky na neco levneho obytnejsiho, koneckoncu za komancu se tunily Avie Furgony o 106.. ale cpat treba spani do trabanta nebo neceho mensiho nez transit mi prijde tak trochu sebetortura a omezeni je z meho pohledu vice nez prinosu. Ale jen z meho pohledu, jini muzou mit jiny. Jak se rika - proti gustu zadny disputat, dle vkusu kazdeho soudruha. a takova prestavba Smarta na obytny automobil by byla urcite meta vsech kutilu :-)

Makobear: stranky jsou husty, musim priznat ze tohle je fakt kutilsky koutek.. treba obytna Fiesta :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: sob 30.07.2016 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
tak hotovo, vzadu mi ta vrchní deska sedí na uchytech bezpečnostních pásu 6 a 7 sedadla, vepředu je chycená ke stropu gumicukem do nějakých odklapovacích uchytek--asi nějaké montážní uchyty na odělení kufru mříží na psy, cestovat to nemuže, vzadu i vepředu je ta deska částečně na bocích vyřízlá a drží ji proti posunutí vzadu rám zadních dveří a vepředu boční sloupky.

Příloha:
P1160991.JPG
P1160991.JPG
[ 67.61 KiB | Zobrazeno 3086 krát ]



Příloha:
P1160992.JPG
P1160992.JPG
[ 69.2 KiB | Zobrazeno 3086 krát ]



Příloha:
P1160993.JPG
P1160993.JPG
[ 81.67 KiB | Zobrazeno 3086 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: ned 31.07.2016 6:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.7.2009
Příspěvky: 265
Ahoj je to moc pěkné, ale neodpustim si otázku co se stane v případě nárazu a nehody.


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
http://www.pacho.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: ned 31.07.2016 11:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
pachop píše:
neodpustim si otázku co se stane v případě nárazu a nehody.


takovou otázku si klade jistě každý, kdo někdy něco převážel v autě--třeba skříně z ikea :D

jak jsem už psal, vrchní deska sedí zapřená o sloukpy dveří, drží ji vepředu gumicuk upevněný do kovových výstupku karosérie a je navíc pod urovní opěrek hlavy, v praxi se tam ta deska bude ale podvěšovat pouze když bude místo postele potřeba udělat sezení--takže když bude auto zaparkované, nebo pouze pro mě, když bych na tom platu převážel delší křídla, co pujdou i přez přední sedačku až k přednímu oknu, to předpokládám, že v případě nehody hold vysklim přední okno, jak to ero vyjede ven.

jinak pokud by joo, mělo jít o bezpečnost, jde to komplet celé na jízdu složit a opřít za zadní sedačky.

Příloha:
P1160994.JPG
P1160994.JPG
[ 42.89 KiB | Zobrazeno 3086 krát ]



Příloha:
P1160995.JPG
P1160995.JPG
[ 73.99 KiB | Zobrazeno 3086 krát ]



Příloha:
P1160996.JPG
P1160996.JPG
[ 74.42 KiB | Zobrazeno 3086 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: ned 31.07.2016 16:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
co se stane v pripade nehody? to zalezi samozrejme na mnoha faktorech, ale dejme tomu celni naraz ve vysoke rychlosti. k tomu drevena deska co nejake to kilo ma, ulozena naplocho vzadu, nad hranou sedadel. zaprena jen o plastovy tapecirung. taky zalezi co na ni bude lezet... no, v idealni (respektive nejmene idealni) konstelaci hvezd to vidim na dekapitaci :-)
ale je to vsechno coby kdyby.. tak at ta vestavba slouzi a zadna nehoda te nepotka.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: ned 31.07.2016 17:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Kuba78 píše:
co se stane v pripade nehody? to zalezi samozrejme na mnoha faktorech---------------tak at ta vestavba slouzi a zadna nehoda te nepotka.


no právě, osobně si ale myslím, že podstatně větší problém by mohl nastat v případě autonehody, kdyby mě potkala v tom autě co stojí vedle té zafiry a šel jsem přez střechu a už vubec neřeším, že by mě mohla potkat--kdybych na ní jezdil--- nehoda na motorce :wink:

ale kdo chce koně bít------

Příloha:
P1160997.JPG
P1160997.JPG
[ 99.23 KiB | Zobrazeno 2991 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: ned 31.07.2016 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
Kuba78 píše:

lidi a neni jednodussi, lepsi, rychlejsi a o dost pohodlnejsi si na spani proste koupit stan a postavit si ho vedle auta? nebo to berete jako challenge, vyzvu kutilstvi?


tak ted se musím opravdu přiznat, že další nápady, jak to ještě POTUNIT budou opravdu spíš o té---- výzvě---- :lol: a o tom, jak si budu vzpomínat, co kde mám za ty roky postrkané někde v rozích a nikdy jsem je v praxi nakonec moc nepotřeboval :lol:


Příloha:
P1160998.JPG
P1160998.JPG
[ 89.91 KiB | Zobrazeno 2943 krát ]



Příloha:
P1170001.JPG
P1170001.JPG
[ 82.85 KiB | Zobrazeno 2943 krát ]



deštníky do stolu fakt asi neee,

Příloha:
P1170002.JPG
P1170002.JPG
[ 90.56 KiB | Zobrazeno 2933 krát ]




ale z karavanu mám vyzjištěné, že nějaké záclonky a roletky uvnitř jsou sice efektní, ale v principu fungují za slunečného dne stažené za oknem za jako solární článek co vnitřek bleskurychle vytopí k nepřežívání, takže záclonky pokud vubec, budu asi řešit zvenčí přez auto--skla, aby na ně sluníčko nemohlo svítit.

to opravdu funguje, někdy loni jsem udělal před karaváč vytahovací pergolu a od té doby je v karavanu líp, než venku, když jsem měl dřív klasické stahovací rolety jen uvnitř, tak byl karaváč při slunečném bezvětrném počasí znatelně vytopený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2016 1:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
tak nakonec nezustalo jen u lužkové upravy, včera se mi do cesty postavil 2kw vcelku malý bufík za usmlouvaných 150 kč, no nekup to :lol:

bo mám jeden větší bufík v dílně, vcelku jsem věděl co si opět pořizuju :oops:

zdá se, že by to ale i překopané na plyn fungovat mohlo--minimálně na zimní ranní rozmrzání auta, kdy je děs a běs dostat z auta led na sklech.

zdá se, že se mi i podařilo obejít origo hodně hlučný ventilátor s hřídelí protaženou na dmychadlo do spalovací komory pomocí dvojicí PC ventilátoru--jeden fouká přez vytápěnou komoru, druhý malý fouká do přisávání do spalovací komory--takto je to už vcelku tiché i pro případné přespávání a v kombinaci s nějakým teplotním čidlem připojeným na akustickou signalizaci při zhasnutí plamene by to mohlo být použitelné i na vytápěné přespávání---myslím, že v normálním pouze chladnějším počasí bych si ale v pohodě vystačil s elektrickou dekou--max 50w honěnou z autobaterie přez trafo-12-220v, zkoušel jsem a autobaterka zvládá noc v pohodě.

v každém případě ten bufík honěný na plyn z výfuku hulí, na rozdíl od spalování plynu vařičem,nebo jakýmkoli jiným spotřebičem určeným pro plyn---hulí asi jako dvoutakt, splodiny jsou odvedený výfukem, ale prostě hulí a to nevím jak vyřešit---navíc ani nevím, jestli bufík v principu nehulí jako origo i na naftu, nebo benzín .

na ten plyn byl i problém s vyšleháváním plamenu z výfuku, to se mi podařilo vyřešit vsunutím ohnutého plechu--přepážky do vyustění výfuku, je to vidět na té druhé fotce, zrovna tak, jak je to očouzené a vubec nejde kouřivost nějak zásadně optimalizovat poměrem přívodu plynu--zkoušel jsem pevný regulační ventil 50mbar i regulovatelný citlivý ventil, odhadem se mi zdá, že akurátní í by byl pevný 30mbar regulační ventil, ale hulení z výfuku se evidentně nezbavím .

spotřeba plynu je nula nula prd--když to porovnávám s vytápěním v karavanu, dvojka flaška určitě na dvě víkendové noci musí stačit a i při mínus třiceti by bylo nutné asi v tom malém prostoru snížit teplotu stažením okénka---ten bufík se na rozdíl od karavanového topení-trumatik nedá řešit termostatickým nastavením,aby se řídil nastavením vuči vnitřní teplotě.

co je dobrý, vcelku se mi zdá, že už mi tady ten bufík nastartovává vcelku podle nějaké logiky a né jako ten dílenský--jednou tak, podruhý jinak---sepnu žhavicí svíčku na cca 10 vteřin--otevřu plyn--mělo by to bufnout,pokud ano, sepnu origo ventilátor a odpojím žhavení---tlačítko, pokud bufík nehučí--nehoří,vypnu ventilátor, držím dál žhavení . uzavřu plyn,vrknu ventilátorem, aby se vyhnal plyn ze spalovací komory a postup opakuji--čekám se žhavením 10 vteřin, otevřu plyn--jak to bufne, pustím hlavní ventilátor a uvolnim tlačítko žhavení, na zvuku je slyšet, že to hoří, po cca 2 minutách, kdy se už dostatečně rozehřeje spalovací komora je možné zapnout PC ventilátory a vypnout hlavní origo hlučný ventilátor.

pokud by někdo z vás věděl, v čem muže být ten problém hulení z výfuku když to provozuji na plyn, nebo kdyby jste věděli, že to z výfuku hulí i když je to použité na origo palivo a že to nemám šanci vyřešit , budu rád za jakékoli info, ono teoreticky mi to nevadí, mělo by to hulit z auta ven, ale za bezvětří to tutáč natáhne trochu i do auta a i za větru --kdo projde okolo toho auta to ucítí.

Příloha:
P1170025.JPG
P1170025.JPG
[ 96.07 KiB | Zobrazeno 2694 krát ]



Příloha:
P1170026.JPG
P1170026.JPG
[ 61.07 KiB | Zobrazeno 2694 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2016 4:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vidím že jsi dobrodružná povaha a milovník adrenalinových sportů :mrgreen:
Spalování potřebuje jistý přísun vzduchu a tím PC foukadlem mu ho tam asi zas tak moc nedodáváš, pak se nediv že hulí... Mimo to je otázka v jakém stavu je rozprašovač a spalovací komora...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2016 6:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Co se týká toho plynu, asi bych se kouknul jak to řeší parní modeláři ve svých kotlících.
http://www.steamer.cz/par_top.html

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: pon 22.08.2016 6:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
pepin píše:

pokud by někdo z vás věděl, v čem muže být ten problém hulení z výfuku když to provozuji na plyn, nebo kdyby jste věděli, že to z výfuku hulí i když je to použité na origo palivo a že to nemám šanci vyřešit


Konkrétně tento bufík neznám, ale všeobecně bufík nehulí. Provozuji naftový a když začne hulit, problém je buď v tom, že se zapíná jen na krátkou dobu, nestačí se pořádně ohřát, na síťce se usazují saze a později karbon, nafta se dobře nerozstříkne (neodpaří) a na problém je zaděláno.
Pak je potřeba vyměnit síťku, nebo ještě lépe síťku i žhavičku. Po novém nastartování bufík hulí jak darebný kamna, vypálí se a jede OK.
Je to jeden z důvodů, proč jsem si předělal příhřev na ruční spínání a nenechávám to na autě.
Nech ho běžet delší dobu (desítky minut) a uvidíš. Případně potom demontáž a kontrola, jak je to uvnitř zaneřáděné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skládací spaní do auta
PříspěvekNapsal: úte 23.08.2016 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12745
Bydliště: praha 5
no já tam ohledně té spalovací komory k rozborce moc postoru nemám, respektrive vubec žádnej, to je uzavřená nerozebiratelná konzerva, do terý vustuje šroubení žhavící svíčky, vyustění výfuku, díra pro přisávání vzduchu a jediný zásadní vstup, přez který stejně nic navytuním je po vyndání elektromotoru, který na prodloužené hřídeli dmýchá vzduch na vstupu do té spalovací komory--žádný sítka a podobný složitosti k řešení.

nic méně uvedl jsem to konečně do štábního stavu a zsdxá se, že když jsem opustil variantu, že to hučení origo ventilátoru potuním o pc ventilkátory, chodí to v pohodě--teda spalování smrdí, to jako jo, na to asi nevyzraju--naftovej bufík honěnej na plyn--tady bude asi zásadní problém, nic méně chodí a do minuty topí jako z praku, trochu ještě experimentuji s čímsi, jako vstupní tryskou--šroub , zašroubovaný do finálního vyustění do spalovací komory a z boku šroubu ubroušený závit----na hulení--smrdící spalování to vliv nemá, ale na zvuku pruchozího plynu z flašky přez štelovatelný redukčák je jasně slyšet, že protýká méně plynu a na výhřevnost jeho vyšší prutok žádný zásadní vliv nemá ---tady vidím jediný prostor k experimentování, lehce jde redukovat výhřevnost přez štelovatelný plynový regulační ventil, ale pomalu začínám nabývat dojmu, že tady ten bufík prostě jel v nějakém pro něj určeném optimálním poměru vzduchu a paliva a celá regulace byla pouze o tom, kolik si necháš do auta pustit přez nějakou klapku teplého vzduchu.

Příloha:
P1170040.JPG
P1170040.JPG
[ 91.61 KiB | Zobrazeno 2541 krát ]



Příloha:
P1170042.JPG
P1170042.JPG
[ 109.06 KiB | Zobrazeno 2541 krát ]



Příloha:
P1170047.JPG
P1170047.JPG
[ 29.27 KiB | Zobrazeno 2541 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz