Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ahoj, nemáte někdo zkušenost a info kam na něj s lepidlem podobným UHU

https://www.vytvarne-potreby.eu/lepidla ... AlIU8P8HAQ

pro mé použití by bylo ale vhodnější , kdybych ho mohl nanést elektrickou stříkací pistolí.

potřebuji ho aplikovat na velké prohnuté plochy, na kterých vytvoří samolepicí vrstvu, na kterou přijde následně nalepit projekční plátno--prohnuté plátno pro letecké simulátory.

ten uhu ve sprey bude asi taky v pohodě, ale myslím, že elektrickou stříkací pistolí by to šlo líp.

nějaké válečkování husté hmoty nepřipadá v uvahu.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 18:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Jak opakovaně odstranitelné lepení to má být?

Měl jsem ROBINOL, pomocné lepidlo pro čalouníky a sedláře. Vyráběla to tuším firma KONTI ve Zlíně. Zkus se tam zeptat, jestli by to nešlo stříkat. Já myslim, že jo. Případně jestli nemají něco vhodného.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 19:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
janva9 píše:
Jak opakovaně odstranitelné lepení to má být?



jako ta jedna z možných variant u toho spree Uhu Spruh kleber 3-in- 1

nastříkáš pouze jednu plochu, necháš zavadnout cca 20 min a pak se to lepidlo chová jako lepící vrstva samolepky--pro mé použití, nastříkám prohnutou desku lepidlem, to nechám zaschnout a projekční plátno na ni pak nalepím, jako na samolepící desku s možností v případě, že se napoprvé nezadaří , je možnost dalších opakovaných pokusu.

tolik alespon má teorie :lol:

Robinol znám, dělal jsem s kuží, to je tady na to nepoužitelné stejně jako třeba chemopren.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 19:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Robinol mne napadl jako první ale oni tam těch lepidel dělali dost. Tak jestli by neměli něco vhodného.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 25.10.2016 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
janva9 píše:
Robinol mne napadl jako první ale oni tam těch lepidel dělali dost. Tak jestli by neměli něco vhodného.


přez doporučení od výrobce se přiznám, že toho se docela bojím, uplně zásadně se mi v tomto případě experimentovat nechce, s tím uhu to nejspíš pujde, víc by se mi ale líbilo, mít možnost to stříknout pistolí, kde si mužu nastavit kolik dává, třeba ale ještě někdo z vlastní zkušenosti nějaké lepidlo poradí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2016 6:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
to uhu sa mi nepozdava, moc nedrží. V automobilovom priemysle sa používa kontaktne lepidlo pri vyrobe interiera z kože, kde je ale aktivacia zas teplom.

_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2016 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ingwarr píše:
to uhu sa mi nepozdava, moc nedrží.


vím, právě proto mi přijde tady na to vhodné--možnost to plátno v nejhoršim bez destrukce strhnout a usadit ho znovu.

po uspěšném usazení a vyrovnání toho plátna už by nemusell být problém ho jen v okrajích podlíznout jiným lepidlem.

noo, jsem na to zvědavej,když to podělám, v nejhoršim budu mít na Ranou konečně místo prostěradla promítací plátno :lol:

ta plocha je na manipulaci docela velká :(

http://www.realne-simulatory.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2016 23:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
zkusil jsem dnes tím spreem trochu víc nakrmit lamino desku , následně jen trochu poprášit tvrdou textilii, nechat odležet a zdá se mi to v pohodě nalepitelné,odlepitelné.
bo jiný návrh na jiné lepidlo tady nepadnul, zkusím to tedy přez ten sprey.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.10.2016 0:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
koukni na tohle:
http://www.omitkyjobex.cz/disperzni-lep ... -412z.html
je to samolepka po odpaření vody , stříkat se to dá stejně jako třeba herkules tedy zředěné.... smrádek po rumu jako starý dobrý akutol z 80. let....
nezkoušel jsem to strhávat, ale lepí to dost dobře, použil jsem to na potah kladívkovou čtvrtkou domů z depronu v muzejním exponátu viz zde:
http://www.prachatickemuzeum.cz/images/ ... l%20pt.jpg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 05.11.2016 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ufon13 píše:
koukni na tohle:
http://www.omitkyjobex.cz/disperzni-lep ... -412z.html
je to samolepka po odpaření vody , stříkat se to dá stejně jako třeba herkules tedy zředěné.... smrádek po rumu jako starý dobrý akutol z 80. let....
nezkoušel jsem to strhávat, ale lepí to dost dobře, použil jsem to na potah kladívkovou čtvrtkou domů z depronu v muzejním exponátu viz zde:
http://www.prachatickemuzeum.cz/images/ ... l%20pt.jpg


nakonec jsem se po pokusech rozhodnul, že to zkusím opravdu přez to kontaktní lepidlo ve sprey.

zítra jdu řádit na tapetování interiéru , dnes jsem si odpoledne upravoval tapetovací stul, abych u toho nelezl po zemi, pokud mi to dovolí, blejsku zítra nějakou fotku, ty simy jsou fakt luxusní .

Příloha:
P1170487.JPG
P1170487.JPG
[ 111.48 KiB | Zobrazeno 2190 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 8:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
pepin píše:
nakonec jsem se po pokusech rozhodnul, že to zkusím opravdu přez to kontaktní lepidlo ve sprey.
Nebudeš litovat. Je sice celkem drahé, ale čistá práce (jenom se nesmíš trefit někam, kde nechceš) a drží dokonale.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 12:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
JardaRůžička píše:
Nebudeš litovat. Je sice celkem drahé, ale čistá práce (jenom se nesmíš trefit někam, kde nechceš) a drží dokonale.[/quote]

s tím se počítá, pokud to budu opravdu dělat já,určitě celou místnost a kokpit přikreju folií .

fotit ale nesmím--což jsem předpokládal , detaily kokpitu ani náhodou, nepřejí si detailní zveřejnování na webech , je to ale fakt libovka, v F 16 ce sedíš opravdu v kokpitu F16ky --teda bez kabiny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2016 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ten uhu super funguje i jako kontaktní podstřik pro klasické samolepící tapety na mdf desky, dnes jsem řádil zase na interieru A 320 a bez toho podstříknutí jsem se na stropě vubec nechytal, po lehkém podstříknutí už to šlo vcelku v pohodě , ten lehký podstřik to trochu zpenetruje a ta samolepící tapeta se pak na to chytá i po podstříknutí jarovou vodou tak akurátně i s možností ji zase strhnout a přesadit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 23:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak uhu ve sprey fungovalo super, ale nalepit to metrážové plátno naprosto přesně bez drobných vlnek nešlo, jak je určené k vypnutí, tak je z lehce pružného podgumovaného materiálu a to byl v detailech problém, nakonec jsem navrhnul jiné řešení a to se zdá že bude v pohodě, líbilo by se mi sice ještě jiné řešení, ale na to už není čas ho realizovat.

co mě docela překvapilo a stalo se mi to poprvé, jen jsem při testu té promítací plochy koukal asi minutku na jízdu s f1 a žaludek mi začal hlásit, že je mu nějak divně :lol:

Ale uklidnili mě, že nejsem ani první ani poslední ,že je to běžná prvotní reakce, která většinou po nějaké době odezní.

v každém případě si myslím, že F1 bych nejspíš na silnici neudržel, oproti nějakému playstejšnu na televizi je to někde uplně jinde .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.01.2017 23:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Když nás ve škole poslali v rámci předmětu Řízení motorových vozidel do tehdá autoškoly Svazarmu na takovej primitivní simulátor Šády 100, tak si asi 1/4 lidí musela jít chlapsky odplivnout. Prostě na tom simulátoru nefunguje přirozená vazba oko - vestibulár no a citlivější jedinci absenci těch gravitačních a odstředivých sil nesnášejí.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz