Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Folie nebo vlies
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 9:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6886
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
montykh píše:
...potahoval Vliesem ... křídla na Balsaloc ...

Tak to nechápu. 8O Na co ten Balsaloc? :roll:
Však to stačilo prolakovat nitrolakem a přilepit ředidlem nebo řídkým lakem, jak už zde bylo zmíněno. 8) Balsaloc je přece určen na lepší přilnutí fólie při nažehlování. :o Ty jsi ten vlies nažehloval? :lol:

Tedy, pokud jsi objevil lepší technologii, já se rád poučím, to je bez ironie. :)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Folie nebo vlies
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 11:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
VTjr, při potahování je možné použít jak přilakování (řídký lak, ředidlo na vylakovanou konstrukci), ale také je možno konstrukci natřít balsalocem a pak přižehlit. Ale pokud není jiný důvod, proč použít zrovna balsaloc, tak přilakování je pracovně jednodušší. Tuto technologii bych použil nejspíš u křídel s "ptačím" profilem (Tom, Saper 13 a podobné konstrukce), aby se mi potah neoddělil při následném vypínání a lakování finálního povrchu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folie nebo vlies
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 20:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6886
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Díky za vysvětlení. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folie nebo vlies
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 20:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
Nenapadlo mne, že můj problém vyvolá takovou diskusi. Za všechny rady děkuji a také jednu přidám. Většina mých modelů je potažena vliesem – když jsem s ním asi před 10ti léty začínal, tak jsem nebyl moc spokojený – zkoušel jsem na nalakovanou kostru potah přilakovat řídkým lakem – dělalo to puchýřky, přilakování nitroředidlem také nic moc – až mně někdo poradil technický aceton – práce se rázem stala zábavou. A ještě něco – při potahování větší plné plochy přilakujte jen okraje - pak vypnout teplem a po vychladnutí dokončit přilakování – takto nikdy nevzniknou nehezké vrásky.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folie nebo vlies
PříspěvekNapsal: stř 07.12.2016 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Hmmm, tak až na technický aceton to dělám prakticky stejně. Drobnější bublinky je možné odstranit přižehlením na lak. Pro menší, nebo historické a retro modely je to podle mě téměř ideální materiál. Ale jinak si myslím, že je dobře, že se tady rozproudila taková diskuze. Je plodnější, než mnohé jiné, ač by jinak mohly být jinak přínosné.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folie nebo vlies
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2016 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2016
Příspěvky: 264
Bydliště: Kutná Hora
Mě, jako začátečníkovi s Vliesem se mi jevil lépe Balsaloc. Když jsem přilakovával na výškovce, tak mi to tak dobře nešlo, jako potřít Balsalockem a potom přižehlit. Hlavně ty kulaté okraje.

Trup jsem přilakovával, na velké ploše mi to šlo. Ale ne od krajů a vypnout, ale od prostředka ke krajům a varhany nemám.

DAF píše:
VTjr, při potahování je možné použít jak přilakování (řídký lak, ředidlo na vylakovanou konstrukci), ale také je možno konstrukci natřít balsalocem a pak přižehlit. Ale pokud není jiný důvod, proč použít zrovna balsaloc, tak přilakování je pracovně jednodušší. Tuto technologii bych použil nejspíš u křídel s "ptačím" profilem (Tom, Saper 13 a podobné konstrukce), aby se mi potah neoddělil při následném vypínání a lakování finálního povrchu.

_________________
LionE, 5" Mefisto, 3" Meffie, Taranis T9, X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Folie nebo vlies
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2016 22:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dlouhá léta praxe a tisíce potažených modelů a jde to samo 8) . Ne, vážně, samozřejmě o praxi to je také, to určitě. Občas si ale vypomáhám např. prstem, případně nějakým forychtungem, kterým přidržím neposlušný Vlies na správném místě, než lak zavadne natolik, že to drží. Pokud to podmáznu Balsalocem, neudělám to bohužel tak, aby to bylo jen pod potahem a pak se na to lepí žehlička.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz