Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 15:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.6.2012
Příspěvky: 54
Pánové nezlobte se na mě, nechci rejpat, ale zdá se mi že se snažíte být papežtější než Papež.
Pokud máte z laminování takovou hrůzu, že nevěříte lékařským rukavicím a respirátoru, tak zkrátka nelaminujte. Omlouvám se za tento příspěvek, ale co by pak asi měli dělat lékaři, chirurgové, gynekologové a ost. Kdyby byla vaše teorie o propustnosti rukavic pravdivá, tak by všichni doktoři byli nakaženi všemi chorobami světa, všichni bychom měli desítky dětí, atd atd. Každá lidská činnost se nějak podepíše na zdraví, takže byste nemohli např, brousit balsu, lakovat nitrolakem, létat s vašimi výtvory kvůli slunci.
Zajímalo by mě kolik z přispěvovatelů k tomuto vláknu tak přísně dodržuje svoji životosprávu, že by ho právě troška epoxidové pryskyřice zabila. Jste snad všichni nekuřáci, abstinenti???
Tím ale nijak nezpochybňuju se v rámci možností a zdravého rozumu chránit.

Jinak přeji všem pevné zdraví a nervy v novém roce a ať vám to všem lítá.

Raďas


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 16:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
radek munzar píše:
Pánové nezlobte se na mě, nechci rejpat, ale zdá se mi že se snažíte být papežtější než Papež.
Pokud máte z laminování takovou hrůzu, že nevěříte lékařským rukavicím a respirátoru,
Raďas



tady došlo k nepochopení.

hrůzu z laminování nikdo nemá.
Napsal jsem, že je lepší pracovat čistě a neoblemcat se epoxidem, než pracovat v rukavicích a s repirátorem a matlat
se v epoxidu.
To je dost rozdíl.
A pominu fakt, že v rukavicích necítím, že se od epoxidu umažu, takže vesele opatlám další věci, pokud k tomu dojde.

jinak se domnívám, že lékaři především chrání pacienta , a navíc si ruce důkladně omývají před i po akci.
Ale moje švagrová je zubní lékařka a s alergií má problém, a právě ty rukavice které používá jí ekzém zhoršují.
Takže o tomhle jsem mluvil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 18:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
radek munzar píše:
Pánové nezlobte se na mě, nechci rejpat, ale zdá se mi že se snažíte být papežtější než Papež.
Raďas


Na tuto odpověď jsem čekal. :D
Myslím, že se nikdo nebojí. Jinak by to určitě nedělal. Jde jen o to , že se má míra rizika omezit. Záleží na tom, co považuješ za riziko. Máš pravdu, že když se něco přehání, je to blbost. To by člověk nemohl ani vstát z postele :lol: .
Já např. nemám doma zaplou wifi. Táhnu signál kabelem. To ale neznamená, že budu zděšeně prchat z míst, kde je. A tak bych mohl pokračovat.
Pravdu má Dudaj. Je lepší vědět, že mám zapatlanej prst, než potom zjistit, co vše jsem umatlal.
Větší obavu bych měl spíš z toho jemnýho prachu, kterej se vznáší z tkaniny. Takže aspoň respirátor.
Jinak je to jak u všeho. Zeptej se, kolik lidí se bojí lítat. A potom klidně sednou do auta a pojedou, jak kdyby to ukradli. Tam se smrti nebojí. Ale pás si většinou zapnou.
Takže. Ochrana ano, ale nic nepřehánět. Nakonec tě dostane něco úplně jinýho 8O .

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 19:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Za mě: je dobře vědět, že polyestery nejenom smrdí, ale ze ten smrad obsahuje styren, který zdraví neprospívá. Odsávání, větrání nebo alespoň polomaska je dobrý napad.

Samozřejmě nikomu neberu jeho přístup, že trocha smradu se vydrzi.... Každého jeho rozhodnuti....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 21:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
dudaj píše:


tady došlo k nepochopení.

hrůzu z laminování nikdo nemá.
Napsal jsem, že je lepší pracovat čistě a neoblemcat se epoxidem, než pracovat v rukavicích a s repirátorem a matlat
se v epoxidu.
To je dost rozdíl.
A pominu fakt, že v rukavicích necítím, že se od epoxidu umažu, takže vesele opatlám další věci, pokud k tomu dojde.

jinak se domnívám, že lékaři především chrání pacienta , a navíc si ruce důkladně omývají před i po akci.
Ale moje švagrová je zubní lékařka a s alergií má problém, a právě ty rukavice které používá jí ekzém zhoršují.
Takže o tomhle jsem mluvil.

Tak to sa ti ozaj podarilo, ze s rukavicami lekar chrani pacienta. Dobra si pamatam ako sa zubari sparali v ustach holymi rukami, akurat koleso na aute vymienali v rukaviciach, aby si nezaspinili ruky. Rukavice zacali pouzivat hlavne prichodom AIDS, aby ochranili hlavne seba.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 23:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
S rukavicema je to obojí. Lékař nejsem, ale když jduv s rukama do flowboxu s tkáňǒvýma kulturama, dávám si rukavice (a hlavně potom desinfikuju) hlavně proto, abych si nezanes nějaký svinec do buněk. Když dělám s etidiumbromidem, beru si je ať si ho nezanesu do sebe, nemyslím že lze říct co z toho převažuje. A i kdyby ochrana nositele, tak bych za to lékaře netrestal, obecně musíš chránit nejprv sebe a pak zachraňovat druhé.

A taky bych se klonil k nitrilovým (v laborce i díllně), vinylové jsou hrubší a sesmekávají se mi, krabatí, zavazí, horší cit..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 1:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
kokeš píše:
Jaké riziko přináší občasné laminování? Možná tak by to mohla znít ta otázka.


Keby tak mohla znieť tak to tam je. Otázka bola na denno denných laminovačov, to že sa vyradrujú aj príležitostný s svojím riešením mi nevadí, prečítam si aj ich názor ale je pre mňa irelevantný, proste toto je vec kde sa následky prejavujú často až po dlhodobej a pravidelnej expozicii.
Neriešme prehnaný strach, obavu, predispozície na alergickú reakciu ale pozrime sa na vec z tej strany, že robím
niečo čo ma baví, prilepším si rozpočet a chcem sa chovať tak aby som s tým v budúcnosti nemusel nútene
skončiť ako už xy ľudí...

A ako tu niekto filozofoval tak dávam si pozor čo jem a tým nemyslím kalórie :-), nefajčím, pijem len ten povestný zdravotný :-) a používam v práci ochranné pomôcky.
Súhlasím, že ma môže zajtra, možno ešte dnes prejsť auto. Ale čo ak nie?

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 1:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
jozefbb píše:
Tak to sa ti ozaj podarilo, ze s rukavicami lekar chrani pacienta. Dobra si pamatam ako sa zubari sparali v ustach holymi rukami, akurat koleso na aute vymienali v rukaviciach, aby si nezaspinili ruky. Rukavice zacali pouzivat hlavne prichodom AIDS, aby ochranili hlavne seba.


Mě se líbí, jak si vždycky někdo vytvoří souvislost, kterou druhý nenapsal.

Co jsem chodil k zubařům, tak rukavice nepoužívali. Jenom švagrová, protože trpí na ty exémy.
Pokud pacient pokouše zubaře , a má AIDS tak mu to moc nepomůže :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 1:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
stanco1 píše:

Keby tak mohla znieť tak to tam je. Otázka bola na denno denných laminovačov, to že sa vyradrujú aj príležitostný s svojím riešením mi nevadí, prečítam si aj ich názor ale je pre mňa irelevantný, proste toto je vec kde sa následky prejavujú často až po dlhodobej a pravidelnej expozicii.
Neriešme prehnaný strach, obavu, predispozície na alergickú reakciu ale pozrime sa na vec z tej strany, že robím
niečo čo ma baví, prilepším si rozpočet a chcem sa chovať tak aby som s tým v budúcnosti nemusel nútene
skončiť ako už xy ľudí...

A ako tu niekto filozofoval tak dávam si pozor čo jem a tým nemyslím kalórie :-), nefajčím, pijem len ten povestný zdravotný :-) a používam v práci ochranné pomôcky.
Súhlasím, že ma môže zajtra, možno ešte dnes prejsť auto. Ale čo ak nie?

Zaujimave , je , ze to tak nik nepochopil. To si tam neuviedol. To co teraz pises, tak sa v podstate jedna o zamestnanie, takze k tomu musia byt vytvorene podmnienky a ochranne pomocky, to si zisti co k tomu treba, u prislusnych intitucii napr. Hygiena pripadne inych, nato su normy. Alebo si to najdi na nete.

Odoslané z ASUS_Z00AD a podpis odstránim


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: ned 01.01.2017 9:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
jozefbb píše:
Zaujimave , je , ze to tak nik nepochopil. To si tam neuviedol. To co teraz pises, tak sa v podstate jedna o zamestnanie, takze k tomu musia byt vytvorene podmnienky a ochranne pomocky, to si zisti co k tomu treba, u prislusnych intitucii napr. Hygiena pripadne inych, nato su normy. Alebo si to najdi na nete.


To si nepochopil ty, alebo si sa pýtal aj ostatných diskutujúcich? Precitaj si ešte raz prvý príspevok v tomto vlákne, konkrétne poslednú vetu až sa tu nedohadujeme ako deti čo kto povedal a čo nie.
Keby išlo o zamestnanie tak si viem vygugliť aké sú normy, na čo mám nárok a to si vydupem u zamestnávateľa či sa mu to páči alebo nie.
Ja som sa pýtal LEN na to aké sú najlepšie rukavice :idea:

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 16:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
stanco1 píše:

To si nepochopil ty, alebo si sa pýtal aj ostatných diskutujúcich? Precitaj si ešte raz prvý príspevok v tomto vlákne, konkrétne poslednú vetu až sa tu nedohadujeme ako deti čo kto povedal a čo nie.
Keby išlo o zamestnanie tak si viem vygugliť aké sú normy, na čo mám nárok a to si vydupem u zamestnávateľa či sa mu to páči alebo nie.
Ja som sa pýtal LEN na to aké sú najlepšie rukavice :idea:


Není tedy správnější jít opačnou cestou a používat kvalitnější epoxidy, které jsou méně škodlivé?
laminuji celý život a polyesterům se vyhýbám, to je svinstvo. Co se týká odsávání má cenu jen při sériové výrobě a to hlavně odsávání od země, kde se těžké látky zdržují. U hobby zpracovaného množství, které používají modeláři na občasné lepení, laminování, je skoro bezpředmětné. Při práci s malým množstvím si dovedu představit udržet věci neupatlané jinak asi těžko, proto pro práci s epoxidy mám skříńku na uskladnění většího množství a malé mám na speciálním stole, kde občas vyměním zprasenej igelit. Ačkoliv při správné manipulaci a použití správného náčiní se v podstatě pokožka nesetká s chemikáliemi Používám latexové rukavice již dlouho, jelikož je to pohodlné. Co se týká ochranné masky, ty levné v řádech stokorun jsou jen proti prachu. Kvalitní maska stojí zhruba 1000kč a k tomu filtry. takže závěrem bych jen poznamenal, že při zpracování malého a občasného množství epoxidů a tkanin bych snad řešil jen ty rukavice a zbytečně se nezdržoval v místnosti, kde vznikají chemické reakce při tvrdnutí většího množství epoxidu. Tím myslím, kde jste vyráběli formu, nebo tvrdne kompozitové křídlo ve formě. Také záleží na velikosti místnosti, pokud v kumbálku laminujete spojovací trubku, tak to může být daleko horší než když v 50m2 místnosti olaminujete trup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: úte 03.01.2017 16:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.4.2015
Příspěvky: 81
Ahojte.
K tomu papežství..
Pracoval jsem roky pro Vágenknechtovi, docela známí výrobci rc větroňů, snad i dnes. Za celou dobu neproběhla ukázka technických listů, natož aby nás informovali u nějacích rizicích. Vše se odbívalo tím, že "Prosím tě, při těchhle malých množstvích..ha,ha. A to se týkalo i zpracování vorgelatů.
Latexové rukavice nekupovali, respirátor sem tam. Takže jsme si vystačili s lihem a vodou s mýdlem.
A protože jsme neměli s čím porovnávat,tak nám to ani nepřišlo divné.
No, přežili jsme to..
P.S. Takový přístup je samozřejmě zgruntu špatný. Je jen souhra náhod, že nikdo z nás neonemocněl, nebo si neodnesl nějaké trvalé následky. Pro práci s jakoukoli chemíí jsou latexové rukavice a větrání místnosti naprosté minimum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ochrana zdravia pri laminovaní
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2017 23:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2011
Příspěvky: 316
Obrázky: 1
RCModely píše:

Není tedy správnější jít opačnou cestou a používat kvalitnější epoxidy, které jsou méně škodlivé?
laminuji celý život a polyesterům se vyhýbám.


Samozrejme sa bavíme o epoxidoch, či už letoxit,alebo l285

_________________
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: i30 a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz