Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Potah SOLARFILMEM

úte 10.01.2017 14:40

Ahoj muže mně někdo poradit jestli se dají u SOLARFILMU nějak odstranit malé vlnky , ještě jsem s tím to materiálem nedělal a návod mně k tomu nepřišel. Dík

Re: Potah SOLARFILMEM

úte 10.01.2017 16:31

Vypnout teplem. Na nějakém odřezku si napřed vyzkoušej, co to dělá při různách teplotách. Nespěchat, nechat prohřát, na žehličku netlačit, aby se vrásky nepřižehlily přes sebe.

Re: Potah SOLARFILMEM

stř 11.01.2017 8:17

Já to zvlnění odstraňuji pro někoho možná trochu " brutálně." Používám k tomu horkovzdušnou pistoli. Ze vzdálenosti asi cca 30 cm od napínaného potahu nad nimi dosti svižně s pistolí pohybuji sem a tam do té chvíle , než se potah napne. Jak mile je napnutý okamžitě napínám stejným postupem vedlejší místo. Důležité je , aby se horkovzduška neustále pohybovala a nezastavila ani nezpomalila na jedmom místě. V případě , že se to stane , je výsledkem díra v potahu, což je průšvih. Chce to trochu cvik , ale jde to.
Mirek

Re: Potah SOLARFILMEM

stř 11.01.2017 12:53

Díky hned to vyzkouším.

Re: Potah SOLARFILMEM

stř 11.01.2017 14:07

Kiwira píše:Já to zvlnění odstraňuji pro někoho možná trochu " brutálně." Používám k tomu horkovzdušnou pistoli. Ze vzdálenosti asi cca 30 cm od napínaného potahu nad nimi dosti svižně s pistolí pohybuji sem a tam do té chvíle , než se potah napne. Jak mile je napnutý okamžitě napínám stejným postupem vedlejší místo. Důležité je , aby se horkovzduška neustále pohybovala a nezastavila ani nezpomalila na jedmom místě. V případě , že se to stane , je výsledkem díra v potahu, což je průšvih. Chce to trochu cvik , ale jde to.
Mirek


Když je horkovzdušná pistole moc, nestačil by normální fén? Ten má nižší teplotu, takže riziko propálení je menší, ne?

Re: Potah SOLARFILMEM

stř 11.01.2017 17:36

Jsou horkovzdušné pistole kde se dá regulovat teplota, tam je fén zbytečný.
Tady je ale ta vysoká teplota potřeba jinak se ty vrásky na potahu nenapnou.

Re: Potah SOLARFILMEM

stř 11.01.2017 17:58

Já bych fén nezatracoval, však vyzkoušej a uvidíš. Nevím jak je na tom solartex, ale fénem jsem vypínal zvrásněnou fólii (netuším co to je, už tam byla) na křídlech, stačilo jen dát ho naplno, fén dostatečně blízko a trochu trpělivosti.

Re: Potah SOLARFILMEM

stř 11.01.2017 18:10

Taky jsem potahoval fénem, když bylo potřeba přitopit, přicpal jsem sání prstem...

Re: Potah SOLARFILMEM

stř 11.01.2017 18:31

...jde to fénem, horkovzduškou, obyčejnou žehličkou atd, ale každopádně bych chtěl zdůraznit, že u folií je nesmírně důležitá použitá teplota, která přímo podmiňuje kvalitu držení fólie na modelu. Všechny fólie se NIŽŠÍ teplotou nabodují ( bez poškození jdou případně sejmout ) a teprve VYŠŠÍ teplotou se tlakem přilepí. Je dobré tyto kroky nespojovat do jednoho.
Při použitých špatných teplotách fólie tvoří varhánky při každé změně teploty a při použití vyšší teploty může dojít až k tomu, že se lepidlo odpaří a následují bubliny a "nedržení" fólie.
Na druhou stranu i při velmi pečlivé práci se občas varhánky vytvoří, pak stačí správná teplota a přižehlení vyšší teplotou - třeba přes modelspan nebo přitlačení třeba kapesníkem - a je na čas vystaráno...
Ale o fóliích už toho bylo napsáno i natočeno móóóc...

Re: Potah SOLARFILMEM

ned 15.01.2017 17:05

Pravda pravda,okolo folií je to co výrobce to jiná potřeba teploty žehličky.A já za sebe jsem nejspokojenější s pro někoho jistě zatracovanou originál čínskou,je docela blbuvzdorná a snese docela neprofesionální zacházení.S horkovzduškou se musí opatrně tak nebo tak,ale u solarfilmu mě přijde že je takový jako by víc igelitový a je potřeba s ním zacházet víc opatrnějc a s nižší teplotou než u Číny.A fénu bych se vůbec nebál protože silnější fény mají v pohodě 2kw a teplotu taky docela vysokou ale pořád menší než horkovzduška bez regulace.Tam se musí hooooodně opatrně jinak je dílo v prrrrr..... :( :(
Odeslat odpověď