Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 11:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ad barvy - přijde mi, že z kitařských jsou pořád nejlepší "klasické" Revell, tedy syntetika. Moderní vodou ředitelné akryly jsou lákavé, nesmrdí, ale kryjí o něco hůře, čímž roste spotřeba atd. S lihovými Agama nemám zkušenost, tak ty hodnotit nechci.

Jinak k tomu stříkání - zapomeň na ty řeči o tom, že se doporučuje "parodie na airbrush". To je prostě kravina, pro tvoje zadání, tedy velké tištěné 1:12 jde o plnohodnotnou variantu, která žádné velké omezení nepřináší. Problém by nastal jednak pro ještě větší plochy, kde už je na místě větší výkon anebo naopak pro náročnou kitařinu s milimetrovými linkami atd., ale na to dotaz nebyl, proto je to zbytečné řešit.

Já sám mám starou sadu Tamiya, jak jsem psal, je to hodně podobné, jako sada dnes nabízená jako "Gude" za cca 2100-2400 a nastříkaní ME109 od 3DLab bylo bez podstatných problémů - to jsou fakta z praxe, žádná teorie.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 11:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
tomashr píše:
Já sám mám starou sadu Tamiya, jak jsem psal, je to hodně podobné, jako sada dnes nabízená jako "Gude"


Tu sadu si videl nazivo? alebo sa ti len zda ze je podobna? Tu Tamiyu mam ... resp som mal kym sa nerozsypal ten kompresor. Bol velmi pekne vymysleny, "nepulzujuci". Ak by tam bol rovnaky kompresor, asi by som ju kupil. Teraz ked chcem robit drobnosti, jedina moznost je propojit to na velky kompresor s velkou nadobou, ale ten tak chveje, ze ide padnut dom ... ale zase staci natlacit len jeden krat a namalujes dva take modely :- ))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 11:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jen tak mimochodem, sledujete někdo jak se dá obdobně hrbolaté éro vybarvit bez kdovíjaké techniky? Jen chtít a nebát se :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 12:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
igorb píše:
Tu sadu si videl nazivo? alebo sa ti len zda ze je podobna? Tu Tamiyu mam ... resp som mal kym sa nerozsypal ten kompresor. Bol velmi pekne vymysleny, "nepulzujuci". Ak by tam bol rovnaky kompresor, asi by som ju kupil. Teraz ked chcem robit drobnosti, jedina moznost je propojit to na velky kompresor s velkou nadobou, ale ten tak chveje, ze ide padnut dom ... ale zase staci natlacit len jeden krat a namalujes dva take modely :- ))


Vyloženě stejná ta sada určitě není, zrovna kompresor se liší určitě jak vzhledem, tak napájením - je na 230V, zatímco ta Tamiya je na baterku (původně autíčkářský NiXX šestičlánek, já použím staré 2sLiPOL).
Takže v tomto ti neposloužím, reálně jsem ji nepoužíval a rozdíl v kompresoru na 100% vyloučit nelze. Ona by u zde debatovaných 3Dlab stíhaček mírná pulzace nevadila, takže pro tazatele bych se toho nebál, ale pokud to chceš na doplňky v kitařském stylu, tak tam si to doporučit netroufnu.

Naopak ta "pistole" od Gude fakticky totožná bude, v ruce jsem jí měl a řešení se opravdu neliší a tady není na rozdíl od kompresoru moc co zkazit/změnit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 12:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Ja jsem podobnych hrbolatych letadel uz par nabarvil. Tupovani/valecek a i airbrush.

A musim rict ze zasadni je se rozhodnout o dvou vecech :

- ostre prechody barev ano/ne
- jednolite plochy jako jedna barva ano/ne

U Hurricana XL od LM (takze vetsi nez tistene) jsem si rekl ze chci hezci prechody barev a na cernem spodku (je to Night reaper) nechci mit jednolitou vrstvu ale cilene nejednolitou plochu tak aby to bylo takove rozbitejsi. Airbrushem to bylo za chvilku a nedovedu si predstavit jak bych to delal tupovanim. Asi by to slo ale urcite by to trvalo dele.

Na druhou stranu si nedovedu predstavit ze bych strikal airbrushem Spartana ktery je cely zluty. To bylo vyrazne rychlejsi vzit valeckem.

Nevim proc to tady resime takto drsne - z meho pohledu jsou obe techniky super ale kazda ma trochu jine pouziti. Jejich kombinaci clovek muze dosahnout vysledku nejlepe a nejrychleji.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 12:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Takto to vypada :
Příloha:
WP_20170130_12_12_58_Rich.jpg
WP_20170130_12_12_58_Rich.jpg
[ 62.43 KiB | Zobrazeno 1242 krát ]



Imatrikulace jsou obtisky od propagteamu potistene inkoustovou tiskarnou a prefouknute akrylem (ve spreji :-D )

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.02.2017 18:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.7.2009
Příspěvky: 265
Zkoušel jsem dnes nástrikat spitfire od 3dlabprint, výsledek je takovy nějaky dívny :)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201702 ... 3a7144.jpg


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
http://www.pacho.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.02.2017 21:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
myslim ze jsi malo trenoval :-)

Pokud ti vadi to ze je to flekate tak bych vzal papirovou maskovaci pasku (staci z bauxxx), nalepil na sedive (a pak nasledne po zaschnuti zase opacne zelene) misto a oriznul tak aby to slo prostredkem toho prechodu. Pak to muzes vzit a pomalu nastrikat tak aby to bylo vic prikryte.

to same na kabine - tam bych nechal ram pod maskou a zbytek vzal svetle modrou (bude asi lepe kryt nez bila).

Pokud chces vetsi plochu tak se neboj a vem to z vetsi vzdalenosti - udela se vetsi kuzel - s o ochloupek vic naredenou barvou a hlavne nespechat. Vzit to jednou pres kazde misto, nez dojedes na konec kridla tak to na zacatku zaschne a muzes ject znova. Podle barvy pak uvidis zda muzes treba trochu pridat nebo preject hned vickrat - dulezite je aby barva nezacala stejkat.


Ale zasadni je otazka zda se s tim opravdu chces drbat :-) Mozna bych pockal po zaletu a par letech. co jsem cetl tak Spit je docela mrska a pokud to rozmlatis hned tak je skoda casu se s tim drbat :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.02.2017 22:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.7.2009
Příspěvky: 265
Díky, jasně máš pravdu dělal jsem to poprvé v životě, zkusím to udělat jak píšeš, chtěl jsem si to vyzkoušet dík za reakci


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
http://www.pacho.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.02.2017 10:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Ahoj
Jakou používáš pistol a v ní trysku ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.02.2017 11:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.7.2009
Příspěvky: 265
Koupil jsem dvojcinnou pistoli z hobby kingu a trysku 0,5, musím pořídit něco většího na tyhle velké plochy


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
http://www.pacho.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.02.2017 11:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Ano,odpověděl jsis správně,pokud to tvá pistol a kompresor zvládne tak 0,8 .Může být i fixírka jako BD 138 s tou mám na velké plochy velmi dobré zkušenosti.Je jednoduchá , dobře se s ní dělá.
Pokud to chceš sjednotit co máš nastříkaný , tak to přetupuj


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.02.2017 11:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.7.2009
Příspěvky: 265
Ok díky beru tohle jako možnost jak se naučit aspoň trochu pracovat v Airbrush díky moc
P


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
http://www.pacho.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.02.2017 11:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
0.5 by mela byt v pohode. Neni potreba nic vetsiho. Jen si to chce dat cas, nepospichat a nervat to tam zbytecne ze 2cm.

Mrkni treba sem :



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
nebo sem


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Je tam pekne videt to pomale strikani z vetsi vzdalenosti kdy to vypada ze vlastne nestrikas nic ale kdyz to projedes po Xty tak je to krasna plna vrstva.

Tadle smerovka je strikana presne tak - tryskou 0.2mm, podkladem je piskova matna folie (strikana je tudiz i ta bila barva a jak vidist tak s krytim neni problem)
Příloha:
WP_20170109_20_21_11_Rich.jpg
WP_20170109_20_21_11_Rich.jpg
[ 22.64 KiB | Zobrazeno 975 krát ]


_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.02.2017 12:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
porovnáváš neporovnatelné,je rozdíl když s tím stříká zkušený uživatel nebo začátečník .I ten na tebou uvedeném videu bojuje s nerovnoměrnou vrstvou nástřiku-pokrytí.Ale ano jde to , proč to dělat jednoduše,když to jde krásně složitě že.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], pberki a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz