Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 11:35

Potřeboval bych pomoci nasměrovat
dokončuji polomaketu AN-2 2500mm rozpětí a ted řeším potah horního křídla
kde je kombinace konstrukčního křídla s pláteným potahem a tuhého potahu.
na skutečném stroji je to plátno a plech

jako plátno jsem použil Solartex který bude lakován do požadovaného odstínu a nevím čím napodobit plechové panely
a hlavně jak udělat napojení jestli celé křídlo napřed potáhnout solartexem a pak na něj lepit a nějak tmelit
nejlépe někdo kdo už podobný problém řešil a nebo má představu jak to udělat s nějakým odpovýdajícím výsledkem.

Díky Pavel

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 12:19

Pavle, já to dělám tak, že pevný potah olaminuji, pak potáhnu to co bylo potaženo plátnem. (s přesahem na olaminovanou část) Poté lepicí páskou ohraničím část, co má být plech a nanesu nejdříve na části co přesahuje na pevný potah hadr dvě vrstvy Milesi a pak nanesu na celou plochu tři vrstvy Milesi přebrousím a strhnu lepící pásku a je hotovo.

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 12:50

RCModely píše:Pavle, já to dělám tak, že pevný potah olaminuji, pak potáhnu to co bylo potaženo plátnem. (s přesahem na olaminovanou část) Poté lepicí páskou ohraničím část, co má být plech a nanesu nejdříve na části co přesahuje na pevný potah hadr dvě vrstvy Milesi a pak nanesu na celou plochu tři vrstvy Milesi přebrousím a strhnu lepící pásku a je hotovo.



To zní dobře akorát netuším co je Milesa?

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 13:36

Já myslím, že to je ptákovina. Andula má obě křídla potažená plátnem celá. Na horním křídle jsou shora kryty nejspíše nádrží a ty bych vyrobil zvlášť a nalepil až na potažené křídlo.

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 13:45

modreflek píše:Já myslím, že to je ptákovina. Andula má obě křídla potažená plátnem celá. Na horním křídle jsou shora kryty nejspíše nádrží a ty bych vyrobil zvlášť a nalepil až na potažené křídlo.


ono o to jde

jak šikovně udělat napojení plechových panelů na potah...
ještě také je plechové a jen lakované náběžná část křídla dole kratší nahoře dosahuje až ke hlavnímu nosníku toto není potažené plátnem ale jen lakované
věř mám s andulou spoustu hodin a více než dvě stovky seskoků.... tak ji mám prohlídlou dokonale...:D
Pavel

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 13:54

Ahoj, pořádně si prostuduj předlohu. Všechny plechy (náběžka-odledování a kryty čehokoliv) na křídle jsou až přes plátěný potah.
Třebas tady: http://data3.primeportal.net/hangar/luc ... _of_54.jpg
Řešil bych to stejně. Vyrobit zvlášť a nalepit na potažené křídlo.

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 13:59

pavel535 píše:
To zní dobře akorát netuším co je Milesa?

Jedná se o dvousložkový tmel Milesi (předpokládám LBA 26), který obsahuje hodně sušiny - je lehký a výborně se brousí.
Koupíš zde http://www.psr-milesi.cz/uvod/. Namíchají ti jakou barvu potřebuješ.
Pat

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 14:00

Spousta pěkných fotek je třebas tady:
http://www.grubbyfingersshop.com/walkar ... large.html

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 14:43

Ahoj,

Venca měl na mysli asi stříkací tmel (plnič) LBA 26 dle jeho rad jsem již použil k naprosté spokojenosti, je to 2K stříkací plnič, na dřevě uzavře a vyplní póry cca po 2 - 3 nástřicích máš připravený hladký podklad, je transparentní, super se brousí ale nejde natírat štětcem nebo válečkem protož hodně rychle zasychá. Dá se koupit v potřebách pro stolaře a nábytkáře.

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 15:42

wisky píše:Ahoj,

Venca měl na mysli asi stříkací tmel (plnič) LBA 26 dle jeho rad jsem již použil k naprosté spokojenosti, je to 2K stříkací plnič, na dřevě uzavře a vyplní póry cca po 2 - 3 nástřicích máš připravený hladký podklad, je transparentní, super se brousí ale nejde natírat štětcem nebo válečkem protož hodně rychle zasychá. Dá se koupit v potřebách pro stolaře a nábytkáře.


Já ho válečkem (velurovým)nanáším, akorát musíš udělat o vrstvu víc, jelikož struktura je jako pomeranč.

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 15:46

modreflek píše:Já myslím, že to je ptákovina. Andula má obě křídla potažená plátnem celá. Na horním křídle jsou shora kryty nejspíše nádrží a ty bych vyrobil zvlášť a nalepil až na potažené křídlo.


Odpovídal jsem na otázku, jak udělat přechod mezi tkaninou a plechem.

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 20:05

modreflek píše:Já myslím, že to je ptákovina. Andula má obě křídla potažená plátnem celá. Na horním křídle jsou shora kryty nejspíše nádrží a ty bych vyrobil zvlášť a nalepil až na potažené křídlo.
Je to tak. Plátnem nejsou samozřejmě potažené sloty na náběžce horního křídla, kryty nádrží a krytky. Jinak jsou křídla kompletně plátnem potažená .

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 22:05

Václave, kdybych reagoval na tvoji odpověď, tak tě budu citovat. :P
Odpovídal jsem na prvně položenou otázku...
Nebuď prosím vztahovačný. :lol:

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

stř 15.02.2017 22:09

A pro Pavla535:
Vzpomínky někdy setsakra klamou...

Re: Kombinace plátno - tuhý potah

čtv 23.02.2017 16:26

modreflek píše:Václave, kdybych reagoval na tvoji odpověď, tak tě budu citovat. :P
Odpovídal jsem na prvně položenou otázku...
Nebuď prosím vztahovačný. :lol:


Já jsem v pohodě, jen jsem upřesňoval :wink:
Odeslat odpověď