Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 8:20

Nejsem profi modelář, ale pro zajímavost se zeptám. To budete mít v modelu tlakovou nádobu se vzduchem, nějaký elektroventil na puštění vzduchu, nějakou rozdělovací kostku a dva pneumatické válce?
Měl bych pro vás možná menší vylepšení. :)
Nevyšlo by vás levněji, kdyby jste si našel nějakého šikovného kutila-soustružníka, který by vám to vyrobil? Zrovna pneumatika je jednodušší než hydraulika, nemusí se to vyráběr tak hodně přesně a každý šikovnější soustružník to určitě zvládne.
Nevím jestli chodí i na tohle forum, ale zkuste třeba tohoto pána: http://www.tumlikovo.cz/
Asi je hodně šikovný, má hodně velké strojní vybavení a jak jsem koukal na jeho práce, tak 8O
Zkuste mu napsat, třeba vám to vyrobí. Otázkou je však za kolik?

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 9:22

ten jednočinny sa da tiež vyriešiť, použiť zámok, či navrhujem blbosť

Modelári 89/5 je návod ako vyrobiť vzduchový valec pre zaťahovaci podvozok., môže poslúžiť ako inšpirácia :wink:

nešlo to sem uložit, tu je odkaz na návod https://uloz.to/!J8FDr1posEbN/pneu-system-pdf

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 12:08

Když už to tady probíráme. Nezkoušel někdo použít místo tl. nádoby kompresorek z měřiče tlaku? Jeden se mi doma válí, ale nemám prostor a zkušenosti na odzkoušení.

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 12:33

Shorty píše:Když už to tady probíráme. Nezkoušel někdo použít místo tl. nádoby kompresorek z měřiče tlaku? Jeden se mi doma válí, ale nemám prostor a zkušenosti na odzkoušení.

Jako že bys při požadavku zasunout podvozek zapnul motor kompresorku? Něco by ho muselo při natlakování systému vypnout a taky to bude něco vážit proti celkem lehký nádobce od spreje.
Jirka

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 13:10

To jsem chtěl poradit i já. Ten kompresorek zase tak těžký není. Je vibrační, podobný systém jako u akvárií. Nádoba by asi musela být, ale stačila by menší. Kompresor by vypínal nějaký tlakový spínač , buď přímo vypínat kompresor, nebo jen odfuk jako u náklaďáků. Přitom by kompresorek mohl být napájen nižším napětím než je u tlakoměrů, kde natlakuje manžetu za pá vteřin. U éra by mohl tlakovat déle, ne?

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 13:47

Nevím, co to vypíná v tom měřiči, ale prostě to potom začne odpouštět.
Zas tak složitý bych to neviděl. Jako nejprimitivnější stačí mikrospínače jako koncáky při dojezdu podvozku do požadovaný polohy + rozdělovač(nebo jak to nazvat )na změnu směru vzduchu do pístu, ovládanej servem.
Váhu u éra od 3 kg nahoru asi není třeba řešit. Motorek, servo, baterka o tolik víc než nádobka nedají.

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 15:13

Pístnice dělá Doušek, několik průměrů a několik délek. Dvojčinné. Nemám ale po ruce adresu a telefon, jsou někde beznadějně zahrabané mezi mým modelářským bordelem. Stránky ani počítač nemá, tj. email. nemá. Určitě se ale na fóru najde někdo, kdo má po ruce na něj číslo.

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 16:50

Ještě můžeš zkusit www.norgren.cz. Jejich sortiment je obrovský a umí i malinké válce jednočinné i dvoučinné.

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 19:40

ingwarr píše:ten jednočinny sa da tiež vyriešiť, použiť zámok, či navrhujem blbosť

Modelári 89/5 je návod ako vyrobiť vzduchový valec pre zaťahovaci podvozok., môže poslúžiť ako inšpirácia :wink:

nešlo to sem uložit, tu je odkaz na návod https://uloz.to/!J8FDr1posEbN/pneu-system-pdf



Děkuji, pro inspiraci je to určitě dobrá, každopádně to asi zkusím pořešit "profi" pístnicemi, objednám nějakou na zkoušku a uvidíme, co z toho vypadne :D

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 20:04

mirek100 píše:Ještě můžeš zkusit http://www.norgren.cz. Jejich sortiment je obrovský a umí i malinké válce jednočinné i dvoučinné.



Tenhle obchod je super, díky, tady to vypadá tak nějak, jak bych si představoval a ceny se zdají být taky docela přijatelné :wink: Začnu nejdříve p. Douškem a pokud to nevyjde, tak zkusím tohle.

Re: Pístnice pro pneu podvozek?

ned 19.02.2017 20:06

mill píše:Pístnice dělá Doušek, několik průměrů a několik délek. Dvojčinné. Nemám ale po ruce adresu a telefon, jsou někde beznadějně zahrabané mezi mým modelářským bordelem. Stránky ani počítač nemá, tj. email. nemá. Určitě se ale na fóru najde někdo, kdo má po ruce na něj číslo.



Díky, zkusím sehnat nějaký kontakt, myslel jsem si, že už to dávno nedělá, tak jsem hledal jinde :D
Odeslat odpověď