Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2017 19:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
Ahoj.

přemýšlím nad nějakou povrchovkou na modelech od 3DLabPrint ... já je tisknu z PLA 1,75 Plasty Mladeč a jsem moc spokojený s kvalitou materiálu, lepí se to nádherně a předpokládám, že barvy na tom budou držet neméně dobře

jenže jaké ? na detaily si asi vystačím s AGAMA barvami na plastikové modely ... ale co nástřik větších ploch ? Protože nepředpokládám nějakou nekonečnou životnost modelu, chtěl bych si stanovit nějaké mantinely pracnost / dosažený efekt ... a na férovku, nejlépe mi vycházejí klasické autoemaily ... třeba Motip, Prima, atd ... piksla z drogerie :D

u kamufláže Bf109 si i můžu docela pěkně pomoci maskovací páskou, zvolím prostě kamufláž s ostře řezanými obrysy ploch ... ale co u jiných modelů, kde je přechod mezi barevnými poli tz.do ztracena ?

jak docílím pěkného, nenásilného přechodu mezi světlým spodkem trupu a barevným bokem ? aby to bylo tam co chci a nebyl ten přechod široký 5cm se stečeninami ?

Airbrush se mi opravdu nechce kupovat. děkuji za nějaký šikovný tip, jak toto řešit ...

Prostě pěkně do ztracena stříknou éro barvou ve spreji z drogerie ...

Děkuji za pomoc :D

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2017 21:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2014
Příspěvky: 131
Bydliště: Brno-venkov
Obrázky: 4
ahoj, na ty spreje existují trysky s malým rozstřikem.Třeba tady http://www.grafficon.cz/trysky . Chce to trochu cviku, ale jde to pěkně. Teď jsem tak stříkal fólií potaženého Spitfira a výsledek celkem ujde. Jak bude foto, přidám.

_________________
Graupner MC-20, Filip 600 V, EDGE 540 Great Planes, Z-37 Čmelák, Z-50


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2017 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
misto pasky prilepis papirovou trubku a ale to je polovicate reseni airbrush koupis za par penez neska a do budoucna seto neztrati pokud uz mas kompresor,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2017 22:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
No nejjednodušší a nejlevnější metoda je tupování


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 28.01.2017 22:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Souhlasim, delal jsem tak novy cumak a opravy gondol na B-25 a oproti strikani narocnemu na vybaveni si vystacim s nastrihanou houbickou. Maketari - plastikari tak barvi hooodne dlouho a tam se hraje na slabou vrstvu, to se nastrikanim plastoslintoveho povrchu nedocili, barvy tam pribyde moc a ztezkne to neprimerene efektu. Muj nazor.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 0:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tou houbičkou myslíš molitan, nebo něco jinýho? V dobách Celoxu a nitrokombinaček molitan noc nefungoval, rozleptal se a nafoukl.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 7:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
jyrry píše:
Souhlasim, delal jsem tak novy cumak a opravy gondol na B-25 a oproti strikani narocnemu na vybaveni si vystacim s nastrihanou houbickou. Maketari - plastikari tak barvi hooodne dlouho a tam se hraje na slabou vrstvu, to se nastrikanim plastoslintoveho povrchu nedocili, barvy tam pribyde moc a ztezkne to neprimerene efektu. Muj nazor.


Abychom si rozuměli ... myslíš to takto ?

A - nastříkat to sprejem podle s ostrými přechody dle maskovací pásky a potom to dotupovat ? Taky jsem byl plastikář a kouskem molitanu uchyceném v "krajónu" jsem to ňuňal ... barvy Revell nebo Humbroll s tím šly dobře ... takhle bych si jako musel odstříknout třeba do kelímku email a rychle dělat než to zaschne ?

B - nebo udělat povrchovku "štětkou" a přechody dotupovat ? to mi přijde že tam přibude podstatně větší hmotnost než při stříkání. A jakou barvou bys to dělal ? Na více než metrový éro padne těch barviček od Agamy asi za milion :D

? ? ?

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 7:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Houbicka = napr. Moltoprenovy lakyrnicky valecek, mne se osvedcil s kulovitym zakoncenim. Nikde tu nevidim zminku o nitroemailech. Ty stejne koncej a neni vyber odstinu.

Myslim tim tupovat cele ero, "houbicka" barvu natlaci do nerovnosti povrchu a nemusi toho byt silna vrstva jako strikanim.
Barvy, humbrolky asi mozna ju, ony dost kryji a ta spotreba nebude az tak velka.
A ano, opruz to bude ale oproti mnohahodinovemu plastoslintani to bude zlomek :mrgreen:
A naopak, pokud tam ma byt neostry prechod, tak jen ten udelat fixirkou, ten valecek to udela puntikate. Mimochodem - jaky nastroj na tupovani pouzivaji plastikari? To musi byt s jemnejsi strukturou, neco jako plst?
Pokud to ma byt bojove ero, nemazat se s tim, prohlednout si fotky er z bojoveho nasazeni, ne lestenky letajici na soucasnych airshow :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 8:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2009
Příspěvky: 786
Bydliště: Nové Město na Moravě
OK,

zkusím rozpižlat malířský váleček, to zní celkem fajne ...

a ty barvy ? hodně lidí barví tónovačkama do Primalexu ... jsou akrylátový, dobře kryjí, nestojí majlant ... válečkují tím třeba letadla z EPP a i já svého času takto šmudlal éra třeba od LM Model ... jsem z malého města a v naší hračkárně mají tak leda Agamy a to v provedení na plastikové modely ... děsí mě představa 50,-Kč / 14ml ... jo na kabiny, detaily a tak, s tím počítám ... ale na celé éro ? uááá :D

No rozhodně udělám pokus ... koupím černou tónovačku ( může se hodit na ledacos, třeba na pásy proti oslenění před kabinou, bývá po zaschnutí matná ) a na jednom nepovedeným kousku křídla to vyzkouším ...

jako neměl bych problém půjčit si od kámoše Airbrush sadu, ale tam mě nejvíce děsí to čištění po použití ... a ani nevím jaký barvy do toho aby to bylo řídký pro stříkání a dobře to krylo ( mám strach, aby se to neroztékalo "po vrstvách" - povrch je jakoby hrbatý jak se tisknu vrstvy, ne moc ale aby se tím barva rozlila tak to bych se asi bál ) ... to už je ještě jiná disciplína ...

_________________
FrSky Horus X12S+Tandem X20, ACES combat a kdejaké jiné poletuchy. www.Smart3D.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 9:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
SuperMUF píše:
... Airbrush sadu, ale tam mě nejvíce děsí to čištění po použití ...
no prave...

SuperMUF píše:
... ( mám strach, aby se to neroztékalo "po vrstvách" - povrch je jakoby hrbatý jak se tisknu vrstvy ...
no prave... strikanim se to zalije ale tlustou vrstvou...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 10:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jukni - viewtopic.php?f=119&t=79390
chlupaty povrch EPP take tupuje, je to podobne vrstevnicovemu povrchu z 3d tiskarny...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 11:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Tupovani je akceptovatelne ale sirbrush je airbrush :-)

co se tyka veci ktere se tady resi :

- hmotnost - blbost, pokud se spravne redi a pouzivaji se dobre barvy tak staci minimalni vrstva. Rozhodne airbrush udela radove tenci vrstvu nez sprej. Je teda jasne ze nemuzu mit pozadavek na zaliti vsech nepresnosti z 3D tisku tou barvou.

- pruzny material atd... - zadnej problem, revel z pistolky drzi na EPPcku i po tom co jsem letadlu prelomil kridlo v lufte (trochu jsem to prehnal s vybiranim stremhlaveho letu) a zabodnul ho do pole. Bez problemu drzej i na foliich. Na tistenem plastu to bude uplne brnkacka.

- cisteni pistole - nesmysl, po strikani profouknu pistolku redidlem mezi barvama, trochu vic na konci strikani a kdyz vim ze ji budu odkladat na dyl tak ji profouknu Painta Cleanem. Loni jsem ji odlozil jen profouknutou a zapomel na to. Po pul roce jsem ji Painta Cleanem vycistil za 10 minut.

- velke modely - je dobre vzit pistolku ktera ma moznost dat vetsi kalisek na barvu a vetsi trysku

Spreje pouzivam na tri veci - tmel, plnic a bezbarvy lak. Hlavne proto ze je to flexibilnejsi takze kdyz potrebuj prefouknout treba namoreny dreveny dil tak nemusim startovat kompresor. Tmel a plnic zase pozaduji silnejsi vrstu takze sprej je v pohode.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 11:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
Záleží kterou cestou se vydáš a jaký máš nároky na výsledek
Spray ano na jednoduché celobarevné plochy,dělené ostrou linií
Stříkání pistolí -pokud nemáš zkušenosti a k tvým požadavkům katastrofa.Budeš zklamaný
Tupování (pokud již máš spraey koupený je to asi zbytečné že.)
Ideální akryl , syntetika .Tupovací kladívka jsem si vyráběl z jemného molitanu dnes není problém sehnat .Čím jemnější struktura tím lépe.
Velikost dle plochy - dřevěná špejle z molitanu udělaná palička.
Na větší plochy jsem si dělal váleček - molitan stočený na brčko , vodítko,rukojeť ze silnějšího drátu .
Barvy akryl ředím tak 1:2,důležité ! nesnažit se docílit pokrytí jednou vrstvou ! Sjednocení povrchu dosáhneš zalakováním .
Pokud to budeš stříkat nitrem nelez na to v žádném připadě tupovat linie , nitro rychle schne a jen bys na tom udělal pomeranč


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 12:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tratonah píše:
Stříkání pistolí -pokud nemáš zkušenosti a k tvým požadavkům katastrofa.Budeš zklamaný


No nevim, neprijde me ze by airbrush byl az tak slozitej. Naopak me prijde ze sprejem spis clovek muze plochu zaprskat, prehnat a pak resit ze barva stejka atd.....

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 12:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
SuperMUF píše:
Airbrush se mi opravdu nechce kupovat. děkuji za nějaký šikovný tip, jak toto řešit ...

Prostě pěkně do ztracena stříknou éro barvou ve spreji z drogerie ...

Děkuji za pomoc :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: mati a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz