Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyhlazení Delrinu
PříspěvekNapsal: úte 30.05.2017 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kluci soustružnický! Dnes jsem krouhal z Delrinu (POM, Eracetát a pod.) přední díly vrtulových kuželů. CNC nemám. Vnitřek tvarovou kudlou, ten šel v pohodě. Venek byl horší, tvarovou to nejde, protože pro slabou stěnu kužel při větším záběru zvoní až drnčí. Kvůli dvoum kuželům se mi nechtělo dělat přesnou vnitřní zatlumovací vložku. Tak jsem to krouhal podle šablony rádiusovou kudlou. Jenže s ní se nikdy nedokáže udělat hladký povrch je prostě vidět návaznost rádiusů. Tak jsem to nakonec vzal na velký točky šmirglem, od 180 až do 500. Povrch se srovnal do lesku nejde. Teorie říká, že se třením začne s jemným šmirglem natavovat povrch a vyhladí se ale je to blbost. Stále je to šedivý od šmirglu.
Nemáte prosím někdo nějakou fintu jak vyhladit Delrin do lesku?
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhlazení Delrinu
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2017 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.4.2005
Příspěvky: 954
Bydliště: Val.Mez.
A co to stříknout po vybroušení bezbarvým autolakem? S delrinem zkušenost nemám, hliník třeba leštím zelenou leštící pastou, ale tady to nebude asi použitelné.

_________________
www.rckozmodrom.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhlazení Delrinu
PříspěvekNapsal: stř 31.05.2017 11:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Delrin je částečně samomaznej, třeba na ozubený kolečka, v principu je "mastnej". Na něm žádná barva ani lepidlo nedrží. Dá se spojovat jen mechanicky a nebo natavením a stiskem.
Tu zelenou na nerez mám, zkusím. Akorát s filcákem to bude horší...
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhlazení Delrinu
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2017 14:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2008
Příspěvky: 63
POM je obecně houževnatý, ale není na povrchu dostatečně tvrdý. Proto vylešit nepůjde. Na jemný mat by to šlo třeba přepískovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhlazení Delrinu
PříspěvekNapsal: čtv 01.06.2017 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak zelenou na nerez kužely vyleštit šly. Sice ne do zrcadlovýho lesku ale šedivina od šmirglu je pryč a hladký to je dostatečně.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyhlazení Delrinu
PříspěvekNapsal: pát 09.06.2017 13:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Celeron píše:
Kluci soustružnický! Dnes jsem krouhal z Delrinu (POM, Eracetát a pod.) přední díly vrtulových kuželů. CNC nemám. Vnitřek tvarovou kudlou, ten šel v pohodě. Venek byl horší, tvarovou to nejde, protože pro slabou stěnu kužel při větším záběru zvoní až drnčí. Kvůli dvoum kuželům se mi nechtělo dělat přesnou vnitřní zatlumovací vložku. Tak jsem to krouhal podle šablony rádiusovou kudlou. Jenže s ní se nikdy nedokáže udělat hladký povrch je prostě vidět návaznost rádiusů. Tak jsem to nakonec vzal na velký točky šmirglem, od 180 až do 500. Povrch se srovnal do lesku nejde. Teorie říká, že se třením začne s jemným šmirglem natavovat povrch a vyhladí se ale je to blbost. Stále je to šedivý od šmirglu.
Nemáte prosím někdo nějakou fintu jak vyhladit Delrin do lesku?
Díky
Jirka


Ten "šmirgl" by měl být minimálně 1000 a více klidně i 2000 a je zapotřebí i pár kapek oleje na ten "šmirgl" nebo emulzního oleje. A pokud ten povrch toho plastu není úplně hrubý, tak stačí kousek papíru - třeba ten modrý na čištění strojů, jemně navlhčit a trochu přitlačit a taky se dá udělat pěkný povrch na tom plastu, v práci jsem soustružil čela optického vlákna 2mm v průměru ( délka 8 mm) a to dokončení ( vyhlazení ) těch čel, jsem dělal tím kouskem toho modrého papíru velmi jemně navhčeným emulzí (olej eros + voda). Rosťa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz